Споделена история от Други

Продължителните горещини
Здравейте, не знам, но напоследък буквално няма ден, в който да има нормални температури. От половин месец в града, в който живея, температурата всеки ден е поне 35-36 градуса и то на сянка. Дори вечер и през нощта ми се струва доста топло. Онази нощ в 2 часа беше 23 градуса, което не е нормално за мен. В понеделник в апартамента ще си слагаме доста мощен климатик, защото вече не се издържа просто. Отваряш прозорец и отвън влиза хем топъл въздух, хем миризми на готвено от съседите. През нощта спя между два отворени прозореца и пак се събуждам вир вода. Споделете вашето мнение по въпроса.

Коментари

1.   Чаках да видя из разни сайтове и групи дали някой друг е забелязал, но май не...
Лятно време в 6. 30 вече е напълно светло.
Започна лятото нормално, в 6. 30 ч напълно светло. От около 2 седмици насам напълно светло става около 7 часа.
Та...

2.   И аз съм така, но решението е единествено човек да отиде да живее някъде нависоко в планините. Там често е по-студено лятото. Но пък зимата ще е изолирано. Друг начин е да се молиш за промяна в климата към по-студен, но едва ли ще стане.

3.   Какво да де споделя, отврат е. Преди също е имало горещини, че и по седмица, но не и 2 - 3 седмици нон стоп над 36 градуса...

4.   Ела в Германия. Няколко дни е пак добре, днес е 23 градуса, но до скоро ако щеш вярвай бях със зимно ясен. Сутрин под 10 градуса, на обяд до към 20. Студ.

5.   Не се бойте, като избухне слънцето след 50 години и останем в пълен мрак, ще видите колко хубаво ще ви е. Ако изобщо нещо, освен бактериите оцелее на тая скапана планета, след тази мощна експлозия.

6.   Лято е! Да, тази година повечко дни се случиха да са горещи и още от края на юни е слънчево и топло. Но това е съвсем нормално!

Точно това искам аз - да си има 4 сезона с температури обичайни за всеки сезон, с за мен обичайна температура лятото е 30-35 градуса.

Между другото вече времето започна да се разваля и го дават да захлади за няколко дни

Т. Т.

7.   Промяната авторе не е точно в климата а в пътните настилки и вида сгради. Като се напече този, асвалт, бетон или плочник, той отдава толина, затова в 2 часа е 23 градуса, това строителство нагъсто е все от материали които се нагряват и отдават топлина по цели нощи. Самите външни тела на климатици също отдават топлина. Иди посерд нощ насред полето да видиш дали е 23 градуса.
Тази седмица гледах репортаж от Бургас как на площада репортер пече яйце на плочките, температурата на въздуха била 34, но площадните плочки се нагрели до 60 градуса, в същото време извън града по поляните по обед беше 28 градуса. В града е 34 защото нагретите повърхности отдават топлина, а се строи нагъсто с плочки между сградите, не като през соца с градинки и дървета. Та всичко което чувстваш се дължи на човешката дейност. Ще се учудиш от факта че на детската площадка чиято настилка е от гума е с един градус надолу температурата на въздуха, макар пързалките да са от метал.

8.   Лятото е един месец, юли в България, изборът е индивидуален дали да му се насладиш или ще ти си вижда прекалено топло, винаги има адекватно решение да има човек хубави моменти през топлия сезон.

9.   Случва се нещо, за което масово се мълчи от медиите и политиците.
От 2021-ва година насам се случва затопляне на стратосферата на Южния полюс с константно развиващи се необичайни аномалии. И не само това, но и магнитосферата ни е нарушена - магнитните бури са все по-чести и силни у нас, предизвиквайки "северни сияния". Има особена корелация между двете.

Ще ви споделя информация от проучване на NOAA Physical Sciences Laboratory.
Нека за тази цел се върнем към темата за затоплянето на стратосферата. Събитията на стратосферното затопляне съдържат много енергия и могат да засегнат цялото полукълбо, което виждаме съвсем ясно през последните няколко години.
Датата на внезапното стратосферно затопляне беше отбелязана на 5 януари 2021-ва година, когато ветровете около полярния кръг се обърнаха. Вълната на стратосферното затопляне тогава пропълзя по целия северен полюс в стратосферата, като ефективно раздели студеното ядро ​​на полярния вихър на две части.
Една част от прекъснатия полярен вихър се е премести над Северна Америка, а друга – над европейския сектор. В този момент това нямаше пряко въздействие върху зимното време на повърхността, тъй като това е на 30 км надморска височина. Но Полярният вихър продължи да изпада в колапс, като последиците в крайна сметка достигнаха земята.

Когато аномалията при налягането в стратосферата над южния полюс се случи преди години, полярният вихър се засили, като бе предизвикана силна аномалия с високо налягане, която се разви, натискайки го от същата страна като вълната на затопляне.
Заедно с високото налягане дойдоха две затоплящи вълни. Всичко това се случи в стратосферата. Аномалията показа как необичайно високите температури в стратосферата нарушават полярния вихър и циркулацията над южното полукълбо.
Като цяло, това проучване установи както положителни, така и отрицателни смущения в съотношението кислород/азот в термосферата и общото съдържание на електрони над Съединените щати и Европа.

Тези фактори играят роля в геомагнитната активност на земната атмосфера и промените са достатъчно силни, за да бъдат открити и измерени.

Директни промени във времето бяха наблюдавани след това силно събитие във високите и ниските слоеве на атмосферата. Появиха се също признаци, че събитието е било достатъчно силно, за да има ефект върху времето през следващата зима 2019/2020 в Северното полукълбо.

На по-прост език - времето няма да спре да се затопля, а с всяка изминала година ще става все по-горещо, докато в даден момент планетата ни не се превърне в невъзможна за обитаване. И не само горещината е проблем. Както споменах по-горе, има аномалии в съотношението на кислорода в атмосферата ни, съответно кислородът ни е в пъти по-нисък от този, който сме приемали преди 10 години, например. В даден момент няма да има кислород. Всичко това е в резултат както на аномалията, така и на проклетото изсичане и нарочно опожаряване на горите у нас и на зеленнината покрай междублоковите пространства. Съдейки по последните данни, нормалното време скоро ще е мит, заедно с нормалното съществуване. Съвсем не искам да ви плаша или да всявам паника. Просто потърсете и си открийте нужната информация за това.
Купувайте климатици, пийте вода често, обливайте се с душове, но имайте предвид, че положението е извън контрола на хората вече и единственото, което можем да направим, е да се адаптираме към промените, доколкото ни е възможно. Грижете се и за възрастните хора около вас.

10.   4 ти си циганин, нали?

11.   В България това е елементарно - родопска или страропланинска къща и готово. Забравяме за климатика...

Още повече, Вие пробвал ли сте да излезете от града, изобщо? Защото всеки град придава до 5 градуса температура, заради топлинната акумулация...

Елате във Виена, където климатиците са буквално ЗАБРАНЕНИ!

12.   До 1 и на мен ви прави впечатление излизам 5:30 и преди беше светло, но не се ли дължи на това че деня намалява?

13.   Н 12, в пика на лятото сме, не трябва да се скъсява, а са най-дългите дни... Бяха.
Прочети н 9, също оста на земята е изместена въпреки, че не обяснява как започна лятното часово време добре както винаги, а за толкова малко дни изведнъж се промени, дръпна с около половин час. Не знам дали пак не са се заиграли ЦЕРН нещо.
Интересно е, че питах няколко души дали забелязват това и чак като го кажа, тогава си дават сметка. Казват "оле, да бе, вярно" иначе са го виждали също, но игнорирали до момента.

14.   Нищо, какво? Лято е, горещо е, нормално. Не всичко е конспирации. Има години, в които е по-горещо от други. И преди 30 години, пак помня нереални жеги.

15.   10ти и да е циганин, какво?

16.   11 във Варна е такава влага, че и на 25 градуса ми тече вода от челото.

17.   Горещините винаги ги е имало юли месец, не виждам защо трябва да се преекспонира. Но и телевизиите и медиите имат заслуга за преувеличаването на темата - като почнат да показват ония изцяло червени карти, с червени кодове и т. н., все едно идва апокалипсис. Ако живеете в някоя от арабските страни, не знам какво щяхте да правите. 35-36 градуса е търпимо, в моето детство и юношество (началото на 21век) помня, че в моя град в Дунавската равнина имаше и дни с температури 40-42 градуса.
Лято е, жега е, нормално е, в България юли е месеца с най-високи температури, така е било, така е в момента, така ще бъде и за в бъдеще. Юли почти свърши, август обикновено вече няма такива жеги, или ако има, не са толкова продължителни, а са за 2-3 дни.

18.   До 1: От юли месец денят вече намалява, около 20-22. 06 е най-дълъг, след това почва постепенно да намалява, за сметка на нощта, докато около 20-22. 12 не дойде най-късият ден и съответно - най-дългата нощ. След това отново денят постепенно започва да се увеличава. Елементарни астрономически закони, открити още преди векове, като почнете да търсите безумни конспирации там, където ги няма...

19.   Номер 13, денят намалява и това винаги е било така по това време. Най-дългият ден е бил на 20 и 21 юни -15ч. и 19 мин., в момента денят е намалял с около 40 мин. и на 25 юли е 14 и 42 мин. И това е всяка година от хилядолетия :))) Така че правилно ти се струва, че светлата част на деня намалява. Но това се учи в основното училище още :)))

20.   До 1 - Какво?!

22.   Н 19, денят в лятно астрономипно време се скъсява в месец СЕПТЕМВРИ, а часът се сменя през октомври!
Предполагам с всички "ваксини" и ходиш да се молиш за още.

23.   Разбира се, че след 21-22 юни денят започва да намалява. Около тези дати Северното полукълбо е максимално наклонено към Слънцето, затова броят часове с дневна светлина е голям, а на тъмнина - малък. Докато в Южното полукълбо, където по това време е зима, денят е най-кратък. След тези дати положението на Земята спрямо Слънцето бавно се променя, а с това продължителността на деня в Северното полукълбо постепенно започва да намалява, а в Южното се увеличава. Ако оста на Земята не беше наклонена, тогава целогодишно щяхме да имаме 12 часа ден и 12 часа нощ, горе-долу както е около Екватора.
Иначе, горещини е имало и предишни години, но като че ли е имало периоди с паузи, в които да се отдъхне. Но явно за съжаление вървим към изменение, при което летата ще стават все по-продължителни и горещи.