Споделена история от Други

Свободата да пътуваш
Здравейте.
Работих преди време 2 на 2. В дните които почивах, пътувах с влака или ходих на преходи.
Това ми дава енергия и сили за другите 2 дни.

Но имаше хора които не мога да ги разбера.
Мрънкаха за какво си харча парите и че само пътувам.
Стой си в града дето работиш и не мърдай.

Не ги разбирам. Какво ги бърка моите пари, моят живот.
Защо никой пт тях не любопитства за истории, снимки и тн.
Защо тази свобода пречи на по възрастното поколение.

Скоро всичко ще е на карта и държавата ще решава какво можеш да купуваш.

Коментари

1.   Аз ще съм един от тези които мрънкам.
Казваш че си свободен, че като си почиваш пътувайки се чувстваш добре, че си прекарваш страхотно.
Добре бе мой, като всичко ти е наред, поради каква причина влизаш и пускаш тема за това, кой какво бил казал, нали уж си добре.
На мен не ми изглежда да си добре и то не толкова до пари, а до това какъв начин на живот живееш. Ако ти е нужно да се зареждаш два дни, за да работиш следващите два, то това говори за не дотам добро ежедневие и начин на живот. Къде са ти отговорностите, там където спиш кой чисти, кой оправя. Какви отговорности имаш, за кой се грижиш? На кой помогна последно и за кой помисли, та си толкова самонадеян и смешен погледнато от страни?

2.   Стаден инстинкт и най-обикновена завист. Какво ти пука? !
Не е до поколение, а до хора. Има и много млади такива, страх ги е, не изкарват достатъчно, забиват като пенсионери, а които пътуват или просто си живеят живота щастливо, са им трън в очите.

3.   Зависи си от теб да живееш както искаш, не споделяй с такива хора, това е начинът да правиш каквото желаеш.

4.   Винаги има такива, по интересното е защо им обръщаш внимание?

5.   #2 благодаря
Не ми пук. Просто е дразнещо.

6.   Аз много обичам да пътувам. Всеки харесва различни неща. Сега ти е времето. Хората имат за всичко какво да кажат

7.   Виж сега, авторе, навярно си още млад, затова запомни от мен нещо важно:

Всяко нещо, дори това което е на пръв поглед е полезно, ако се прави без мярка - започва да вреди!

И аз обичам да пътувам, но това е няколко пъти годишно, което е в рамките на нормалното:

Ходим със семейството ми всяка година за седмица на море - като посещаваме и още 2-3 места по морето.
Ходим и на няколко кратки екскурзии през годината - за по 1-2 дни - обикновено с колата на някое приятелско семейство, посещаваме и наши роднини в близки градове...

Но твоето: 2 дни да работиш, 2 дни да пътуваш е прекалено! Освен това и икономически не е оправдано!

Така, че тези които "мрънкат" - в случая са прави!

8.   Авторе (5), като им отговориш веднъж директно "с моите пари и време правя каквото искам аз" ще ги озлобиш, че не поддаваш на овчите им напъни, но няма да те занимават повече.
Обикновено са хора, които са собственост на материалните си "ценности" разбирай - дивана или градината, стиснати до автосаботаж, живеещи в постоянен страх тип " бели пари за черни дни" и т. н техни си страхове.
Затворници на собствените си мозъци са.

10.   При мен пък ситуацията е точно на обратно!

Нямам против, хората, които пътуват, но аз не обичам да пътувам често 2-3 пъти в годината ми е повече от достатъчно

И винаги се намира някой дървен философ и "травълър", който да ми обясни, колко съм ограничен едва ли не и прост, понеже не съм пътувал по света

Същия обикновено е чел не повече от 10 книги през живота си и то тип самовнушения и прави пари с позитивно мислене, та такива хора идват и ми обясняват как човек трябвало да пътува, защото иначе едва ли не е прост и ограничен? !

Другото, което е, че човек ако е истински щастлив трябва да е такъв независимо в коя държава и на кое място е. Ако имаш нужда да си някъде в чужбина или Еди къде си, за да си щастлив значи нещо не е наред със самия теб и удовлетвореността от живота ти

Това си е мое мнение де

Т. Т.