Споделена история от Други

Проблем с градския транспорт
Напоследък почти винаги шофьора на рейса, когато спре на спирката отваря само предната врата, а ако си застанал за слизане на задната, трябва да му извикаш "задна врата", защото иначе отваря само предната. Много досадно е всеки път да му крещиш да отвори задна врата. Все едно ще му стане нещо, ако отвори всички врати, а не само предната. На някои автобуси има табели "качване" "слизане", но въпреки това пак трябва да му извикаш да отвори задна врата.

Коментари

1.   Това за кое село става въпрос?

2.   Няколко пъти съм виждала скандали заради това. И аз не го разбирам, толкова е малоумно. Е, през зимата по ще го разбера, защото е студено и да не влиза студения въздух, ама през останалото време е тъпо.

3.   Такива са. В моя град градския транспорт е под всякаква критика. Сърдити шофьори, агресивни кондуктори... 90% се държат все едно си им виновен за нещо и те гледат с бялото на очите.
Веднъж се качих в рейс с възрастен кондуктор. Седеше и ме гледаше супер втренчено, то неудобно ми стана. По едно време скъса едно билетче, направи го на топче и ме уцели с него. Ела да видиш как бързо слязох на следваща спирка, хахах.

5.   до 1, за голям град става дума, супер неудобно е като спре да отвори само предната и трябва да му извикаш, за да отвори задната врата.

6.   Не знам за кой град става дума, но в повечето случаи това не е ГРАдски транспорт, а АДски такъв. Зимата студ, лятото жега, мръсно, занемарено, че направо опасно на моменти (някои си карат като на рали). Сега, разбирам, че имат разписание, но то по-важно ли е от здравето на пътниците? Абе, въобще е почти толкова забавно да се возиш, колкото беше едно време в маршерутките (ако сте се возили поне веднъж в такова нещо надбягване с бикове в Памплона и скачане с бърджи не ви трябва, това вдигаше адреналина повече).

7.   В Търново се качих в автобуса за Горната и кондукторката глуха ми се развика, че не съм говорил достатъчно високо и ясно. Повече няма да се кача на градски транспорт там, нещо повече - въпреки, че като цяло съм с добри впечатления от хората в Търново и Горна Оряховица повече няма да стъпя в никой от двата града. Търново е хубаво, но адска жега лятото и няма никаква работа, освен в туризма. 70% от БВП на града е от туризъм, считай. Освен това е прекалено хълмист град и в тези жеги е ад да отидеш където и да е, затова всички почти са по колите.

Горна Оряховица поне има работа извън туризма и някак по-добре се развива. И при същите градуси има повече вятър от полето и се диша по-лесно. Но пък за всичко по-така трябва да ходиш до Търново.

8.   Защо викаш има си копче за сигнализация

9.   До 8 - в повечето автобуси не работи, особено турските.