Споделена история от Други

Слънчев бряг - зимата безлюден ли е?
Един приятел иска да си купи в Слънчев бряг двустаен апартамент и ме попита за съвет дали да чака още. Аз му казах че Варна и Бургас поне не е безлюдно през зимата, обаче не съм сигурна да не да го обърках.

Коментари

1.   Варна много ясно. Дали за живот или с цел инвестиция.

2.   Зимата няма да видиш жив човек на улиците в Слънчев бряг.
В целия курорт има няма 500 да остават и през зимата.
Мъртвило е и в Несебър.
Не забравяй че от морето духат постоянно ветрове и зимата са много студени.

3.   До 2 Всъщност точно от морето идват по толите маси зимата. Морската вода през януари е около 8 градуса, когато в вътрешноста на страната въздухът е около и под нулата, затова и покрай морето винаги е по топло зимата и лятото е по прохладно.
Постоянното население на Слънчев бряг е между 5 и 6 хиляди души, те си живеят там, вярно е че повечето хотели и магазинчета не работят, но си има и достатъчно постоянно работещи магазини хотели и кафенета.
Разбира се Варна и Бургас са по оживени, но цената на жилищата в сънито са в пъти по ниски.

4.   Разумно е да си вземе апартамент в съседна или друга страна.
Не се заробвайте тук.

5.   Ако си от София или Западна България най-добрият избор е Солун! Само на 3 часа и 40 минути си с кола от София.

6.   4. Робите сте си роби където и да идете, за останалите - имаме остри проблеми за решаване....