Споделена история от Други

За поддръжката на автомобил и автосервизи
Тези които имате по-скъпи и не толкова нови автомобили, когато ви се налага ремонт в автосервизи познати механици ли търсите или ползвате определени сервизи?

Коментари

1.   Не е желателно да се оставя в сервиз на познати. После, ако нещо се оплеска има вероятност да си развалите от отношенията. Аз лично ходя само в едни и същи сервиз от десет години. Не ги познавах хората преди това, но видях, че работят много съвестно бързо и не толкова скъпо.

2.   Задълже в сервиза на марката. От гаражни некъдърници и измамници съм патил.

3.   Събирам мнения на хора от интернет, разпитвам приятели, познати. Отивам в сервизи, които имат висока оценка, но нямат нищо общо с моя проблем и ги питам да ми дадат номер на някой точен човек. Но да ти кажа, най много добри сервизи са ми препоръчали хора, който имат БМВ, Ауди, Мерцедес. Не, защото се чупят повече, ами защото държат на автомобилите си, също както и ти, и търсят упорито добрите механици.

4.   Последната ми придобивка е специфична. От там сещаш се че са малко специалистите. Ако я закараш при познат, ще претупа нещата и ще направи куп поразии, не за друго, просто не в познава. Този при който ходя взима доста, да не кажа прекалено много, но носи отговорност за всичко и колата е в перфектно състояние.

5.   От оставяне в сервизи, за по 4- 5 дни направиха големи поразии, а и изнудват жестоко с 4 цифрени суми. Последният път преди месец отидох за смяна на мосло и течност спирачна, а пишман "механика ", реши че трябвало да прави един куп неща за 800 лв. След много изнудване се отказа да прави каквото и да било, бил разглобил и сглобил колата и ми я върна в отвратително състояние, вероятно е сменил свещи и сложил други размери, колата ужасно тресе, още при вземането тресеше и се наложи да спрем на габарити.
Преди това си вървеше супер гладко, сега тресе и на празни обороти, и при шофиране.
Аман от мошеници.
Миналата година този същия проблемен "механик " ни взе 300 лв за да смени с втора употреба горивна помпа, но тогава нямаше повреди, сега е ужас.
Ако направим черен списък на пишман майстори - този се казва ДЕЛЯН ГЕОРГИЕВ ЖЕЛЕВ, Автосервиз Диана, Ямбол, ужасен е и много изнудва. Лъжеше, че няма да минем преглед за емисиите и щял за прави това и онова, няколко хил лв, отказахме се и минахме преглед за емисиите, без никакъв проблем, много лесно, колата е висок клас, но на повече години вече, не е нова и изнудват ужасно.
Сега обаче, от яд че не можа да вземе 1 мин заплата от нас, е повредил мотора или свещите, сменял или правил нещо друго, ужасно тресе, мошеник.
Оставихме я за ден и я е повредил ужасно, трябваше д я вземем веднага. Голям мошеник и изнудвач!

Ако имах касов бон и беше правил нещо, можех да го дам на колегите от нап, за проверка

6.   Номер 2, точно гаражни некадърници и измамници, че и много висока цена си слагат на "труда ", където минe номера, а и много хитри се правят, предложих аз да купя части от онлайн магазин, който са коректни. Не работел с части на клиента, а бе аз да не ги произвеждам тия части, поръчвам ги. Мошеник - Деян Георгиев Желев, автосервиз диана, ямбол.

Абсолютни мошеници при това некадърни.
А сервиз на марката е най - добре, но в този град няма.

7.   Търся "познати", защото ги знам за какво стават и за какво не стават. Няма нищо общо с "приятели сме".

8.   Макар колата ми да е стара, вече ползвам само официалния сервиз. Мит е, че е по-скъпо, поне при моята марка - Киа. Бедна ти е фантазията колко пари съм наринал по гаражни майстори и то препоръчани. Те работят на принципа проба-грешка. 4 пъти са ми сменяли части, докато стигнат до истинския проблем. Ами ако за всеки проблем ще стоя по 3 месеца без кола и ще плащам четворно, мерси за майстора. Да не говорим, че съм забелязал, че отидеш ли на майстор, задължително после ти преебава нещо другото. Явно си осигуряват работа занапред, като ти прецакват нещо друго.

10.   Повечето неща, можеш и сам да си ги поддържаш. Преди няколко месеца си взех W221 S500, трябваше да сменям филтри и някакви други неща и пича ми вика за 3000лв ще ти сменя масла и филтри. Викам му - да ей сега. Влизам в ютуб и всичко ми излезе за по-малко от 600-700лв за 3 седмици - всяка събота си правех по няколко неща. Сега трябва да сменям 8 spark plugs за по-малко от 300лв съм готов и имам да карам без притеснения дълго време.

Ако имаш много нова кола, която наистина не можеш да си я оправяш сам - сервиз задължително. Още по-добре ще и ако е някой оторизиран. Дават ти кола, докато оправят твоята - не си разваляш ежедневието и плановете. Плащаш малко повече, но знаеш, че работата ще бъде свършена на 100%.

Никои голям сервиз няма да си позволи да ти прецака колата по невнимание и после да си съсипе имиджа.

Всичко преди 2015 мисля, че доста от нещата можеш и сам да си ги сменяш и поправяш.

Не е скъпо да имаш хубава и скъпа кола днешно време. Скъпо е горивото, данъците, застраховките и таксите.

11.   10, По принцип може да си сменяш напр масло. мога да доливам спирачна течност и да слатам хидравлична. Но ако е направил така че да смени някои оригинални части със стари и колата от време нна време тресе като трактор, не мога да знам какво е правил.