Споделена история от Други

Кражба
Хора, искрено ви моля за помощ,
наскоро извърших кражба от магазин на дм за стойност от почти 60лв. На касата ме хванаха, но аз успях да избягам. Чудя се дали да не се върна там и да платя в троен размер за откраднатите стоки и да се извиня. Дали това ще е достатъчно или ще извикат полиция. Страх ме, че ако изобщо нищо не направя, може полицията да ме потърси и да се стигне до затвор. Умолявам ви, дайте ми съвет. Не съм искала да се стига дотук.

Коментари

1.   Хм... не питаш от съвест, а от страх, но все пак ще опитам да ти помогна със съвет.
Не ходи в магазина в никакъв случай, не знаеш как ще реагират, може и боя да си изядеш. За 60 лв няма да те вкарат в затвор, но ще ти имат данните и случая в полицията.
В такъв случай ако искаш да си с данни в полицията, но по собствено желание, можеш да отидеш в районното и споделиш какво се е случило.
Повтарям- за 60 лв по закон не си за затвор, но в Бг вече всичко е толкова гнило, че... Може да те ползват като "сензация" в новините за отвличане на вниманието от много по-сериозни неща.
А ако оставиш да действат от магазина законно ако искат, поне няма да я има "сензацията" че и отишла сама да предложиш извинение т. н
Според мен (звучи гадно от моя гледна точка, много съм за справедливост, но знам и каква тиня е в Бг) трай си на задника, никога повече не си и помисля за подобни екшъни, щом нямаш пари-не купуваш и толкова. Ако става въпрос за липса на храна и имаш зависими от теб други съшества: по-добре поиска помощ из социалките.
Трай си, но си опичай акъла! За 60 лв може да ни си за затвор, но следващият път ако те лепнат, може и много по-лоши неща от затвор да ти се случат.

2.   Хубаво е че си осъзнал постъпката си. Това дали си се покаял пред закона, е съвсем друга работа. Може би трябва да не се вясваш наоколо и да се надяваш че не си някъде по записи
Имаше поговорка, че престъпникът винаги се връща на местопрестъплението. :)

3.   На колко години си, предполагам си под 18, кажи на вашите ква мизерия си направила. С парите на майка си и баща си ще плаща в троен размер... Аз на тяхно място те пращам на строежа да си заработиш парите, нищо че си момиче.

4.   И защо крадеш? Предполагам, че си поредната неориентирана тийнка, която мисли, че да се краде за 60 кинта е "готино".

Никой няма да се занимава да те вкарва в затвора за такива кокошкарски истории, но някой ако е киселяк като нищо може да те осъди колкото да ти лепне досие и после да ти виси с години, че си крадла.

Другият вариант е да те нашамарят - било родителите ти, било тия от които крадеш, барем влезеш в релси? !

Т. Т.

5.   Пак провокация, материал за сценарий ли събираш?

6.   "Хм... не питаш от съвест, а от страх, но все пак ще опитам да ти помогна със съвет. " - Каква е разликата?

7.   Не, не ходи повече там. Няма да те потърсят къде живееш и т. н за продукти за малка сума.
Но никога не си позволявай повече такова нещо, защото рискът е огромен. Следващият път има голяма вероятност да те хванат на място и да извикат полиция. Тогава разправиите са много големи и както е написано по-горе ти правят и досие. Отделно големите магазини си имат и охрана и ако се окаже кофти охранителят ще отнесеш и шамари.

8.   От позната знам, че повечето магазини си имат заделен някакъв буфер за липси/кражби и когато той се надвиши обикновено глобяват служители. За 60 лева според мен е малко вероятно да имаш сериозни проблеми, но в случай че ти се размине може и да имаш, ако решиш да продължиш.
С тия неща далече няма да стигнеш, затова преосмисли си приоритетите в живота, защото може да затънеш много.
Хвани се работи нещо по добре. Аз тия 60 лв ги правя за 3-4 часа с обикновена работа.

9.   Н 6, не е ли очеизбодно? Ако питаше от съвест, има вероятност да не повтори, ако е само от страх, ще мине момента и пак ще пробва.

10.   Е толкова ли си тъп(а), че за 60 лв вършиш такива простотии? Толкова ли много ти трябваха нещата и толкова ли нямаше от кого да поискаш назаем, че реши да крадеш? Хвани се на работа и не върши такива глупости повече.

11.   Продавачките в DM и в Lilly често мамят. Таксуват по няколко пъти един и същи продукт, а в Lilly на Джеймс Баучер вече 2 пъти ми таксуват продукт, който дори не е в кошницата ми, но "случайно" бил наблизо на плота, нищо че и не ми беше поставен в торбата. Винаги проверявам на излизане от магазините продуктите, които са ми били маркирани.
Касиерката отричаше това да се е случило, но зад касата има камери, така че извиках управителката и й казах да ги проследи. Разгледа ги пред мен, след което ми върнаха 18 лв, таксувани за страничен продукт.
Продавачките явно така си "пазаруват", а може и така да решават пр проблемите с кражбите. Това също е вид кражба от клиентите.
В общи линии случвало ми се е и във "Фантастико", и в "Lidl", и в "Billa" да ми таксуват повече продукти.
До касите в магазините има камери, така че авторката, която е откраднала би трябвало да е заснета. По обясненията ми се струва, че все още е в тийнейджърска възраст. Този път може да й се е разминало, но следващия или по-следващия - едва ли. Който тръгва по този път, винаги стига зад решетките.
Единственият варианте повече да не ходи в този конкретен магазин на DM и никога повече да не краде.