Споделена история от Други

YT ме абонира за канали автоматично без моето знание
Често ми се случва да се окажа абониран за канал, за който не съм се абонирал. Случвало ми се е, дори ако съм гледал само едно видео от даден канал. Четох, че алгоритъма сам и без твое съгласие те абонира, което е меко казано дразнещо и неетично. На вас случва ли ви се и как да спра това?

Коментари

1.   Няма такова нещо да те абонира за канали автоматично, това е в противоречие с политиката на Youtube. Най-вероятно цъкаш някъде събскрайб бутона без да се усетиш, докато се опитваш да цъкнеш на видео или канал. Направено е точно така, да се случва, бутона е малък, сложен е на тъпи места и нито ти дава индикация, че си последвал. нито да потвърдиш съгласие. И така не се усещаш, и на мен ми се е случвало. И в инстаграм е същото

2.   Номер 1, не съм автора, ама си е баш така. Абонира си те абсолютно автоматично, без твое разрешение и без да си натиснал нищо никъде. И на мен ми се случва тая простотия постоянно, потвърждавам от личен опит. Постоянно ме абонира без моето разрешение за каналите на разни тъпи инфлуенсъри/ки, които изобщо не ме интересуват, и които изобщо даже не съм посещавал. Нарочно го правят, с умисъл, да ти натресат гнусните си пропаганди на всяка цена - затова и ти пускат да гледаш по 3 проклети реклами преди всеки видеоклип. Набутват ти ционистките си помии насила, без да те питат искаш ли, не искаш ли, това е планът на Ционистите - всички трябва да бъдат зомбирани, на всяка цена.

3.   Без да искаш цъкаш и на мен ми се е случвало доста пъти.

4.   От много години ползвам YouTubе, имам и свой канал, но никога не ми се е случвало да ме абонира автоматично!

Най-вероятно, както ти пише номер 1, кликваш някъде и се самоабонираш!

5.   Тука ти разправят, че нямало такова нещо. Наскоро не знам и аз защо реших да отворя всички страници, за които съм се абонирал, защото ми се сториха супер много.
Беше пълно с канали, които дори не бях виждал, всевъзможни глупости. Дори се питах наум наистина ли съм се абонирал за тая простотия. Като видях, че са толкова много просто ми стана ясно, че става автоматично.

6.   до 5

от 4

Аз винаги говоря истината и сега също.
Единствено по-различното при мен е, че аз не се абонирам често за канали, имам само два канала, за които съм абониран.

Но, както казах, никога (за повече от 15 години в YouTubе) не ме е абонирало автоматично за даден канал!