Споделена история от Други

Как се държите с приятелите, които ви загърбват, когато влязат във връзка?
Как се държите с приятелите, които ви загърбват, когато влязат във връзка? Охляднявате ли, забравяте ли?

Коментари

1.   Това е нормален ход на живота! Защо си мислиш, че като първокласници трябва да сте слепени? Ами ако имат и деца. Приятелството е до възраст! Не завиждай, а си влез ти във връзка.

2.   Влизам в положение и не се натрапвам.

3.   Разбираме ги! Изчакваме да им ине периода на пърхането на пеперуди и после пак сме си приятели.

4.   Искаш да си им третият, да им светиш ли?
Какво значи загърбване? Не ти звънят, пишат? Не искат да се виждате? Или си имат и свой живот?
Човек трябва да балансира.

5.   Не съм имала такива приятели, но сестра ми е.
Тя стига до абсурдни крайности, явно има нужда и съответно попада на такива, които пък искат пълен контрол над нея.
Вкл. имаше такъв, който я малтретираше и ако не бях видяла случайно белези от удари, може би нямаше и да знаем и нямаше да можем да и помогнем.
С последния обаче мина всякакви граници като включи и моето дете в тяхната откачена връзка. Да използва синът ми като буфер между тях в момент, в който тя беше у дома с въпросният, а аз не бях.
Скандал в моят дом и пред моето дете, налитане на бой, детето ми естествено се е опитало да защити леля си, а откачалника налетял и на него, та синът ми избягал и се заключил в банята, прекарал е там часове.
Естествено като се прибрах и разбрах какво се е случило, боклука си помисли, че ще може и с мен да се пробва... та му се наложи да бяга много бързо...
Тогава директно и отрязах пътя към дома ми, към мен, но най-вече към синът ми.
Каквото сме търпяли и сме и помагали аз и родителите ми- дотам, но няма да бъде синът ми следващо поколение жертва и храна за нуждите и. За мен не са виновни толкова боклуците, които тя си избира, изборът е неин!
Но мисля, че всички, които се затварят в капсула с половинки те си са с емоционални дефицити, имат нужда да зависят или контролират другия.

6.   В моя случай аз ги загърбих преди да вляза във връзка. Не беше лоша компания, но единия почна наркотици, другия ревеше за гаджето си, третия излизаше с гаджето на втория. Аз започнах да не мога да го трая и просто спрях да излизам с тях. След това се появи едно момиче и дълги години само с нея. Много скоро след това в университета се сприятелих с едно момче. До ден днешен общуваме много често, но е в другия край на страната. В града, който живея излизаме една групичка мъже, но всеки е зает и излизанията не са чести и пълноценни. Един е женен, друг пие, трети само реве как не може да си намери жена. Даже само женения мога да кажа, че ми е приятел.
Приятелство повече няма, на този шибан свят само лъжа и измама. Твоите приятели, твоите приятели са твоята жена и твоите деца.

7.   РАзбира се че ще си гледат връзката, ти какво очакваш?

8.   Такива не съм имал, но още съм свободен, а и работя, така че това чувство ми е чуждо! С колегите се виждам единствено на работа и толкова! Всеки си има задачи, разпуска, както и аз (в извънработно време, естествено)!

9.   Аха най-ги обичам такива "приятели" вечно ергени или моми, дето смятат, че трябва да са на първо място пред половинката ти и почват да се сърдят, когато предпочетеш да прекараш времето си с нея..

10.   Това е част от живота. Няма място за сърдене. Няма как ти да си приоритет.

11.   Ама какво значи да си гледат връзката? Ти в една връзка да не си вързан? Заеб*ваш си приятелите "гледаш си връзката" и като се разделите с тоя човек кво? Ще ходиш при приятелите ти да ревеш. Никой не е казал да сте като скачени съдове и да излизате всеки ден ама за мен не е окей това. Имах приятели които заради връзка забравиха че света същестува и накрая си останаха и без гадже и без мен. Аз да не съм носна кърпа като имат нужда само. Не е нормалн това поведение.

12.   Като по-млад много се ядосвах. Ама всъщност съм имал грешна представа за живота и как стоят нещата. След като разбрах, че е грешна, спрях да се ядосвам. В крайна сметка всичко е доброволно, както приятелството. Аз мога да опитвам да бъда добър приятел и да не очаквам нищо, така е най-лесно. Животът те подхваща, особено ако имаш да се грижиш и за деца, възрастни роднини, работа, задачи, пък и не си на 20, да имаш цялата енергия, а си например на 35-40-45... В крайна сметка човек е сам и е добре да го приеме, а пък ако има нужда от помощ и някой му помогне, бъде до него и му бъде приятел, това е само бонус и голямо щастие.

13.   Ами какво да излизам с тях. Аз вече мисля за брак, деца, закупуване на собствено жилище, кариерно развитие, те на по 26 и кусур години, още по дискотечки, висят по разни паркинги като лапетиите да си седят до колите, живеят при техните, не са завързали една сериозна връзка, цъкат машинки и най-висшата им тема за разговор е обсъждане на разни реалитита и инфлуенсъри.. Какво да правя с тях

14.   От автора. Искам да поясня, че питам за ситуации, в които приятелите ви спират да излизат от вкъщи почти изцяло, не пишат, не комуникират, говорят само за партньора си и на всеки въпрос отговарят с ние, а не аз. За ситуации, в които под 30 и без деца изцяло се отдават на 4 стени и другия човек и целият свят и приятелите спират да съществуват.

15.   Аз и приятелят ми често излизаме в компания с неговите приятели. Излизаме си винаги всички, той даже не иска да ходи, без мен. Аз лично няма да се обидя, ако някой път решат да се съберат "по мъжки". Познавам ги всичките, знам че са свестни момчета, пускам го, без проблем. Но досега не се е случвало, винаги ме канят и мен. Разбираме се супер и не ме възприемат като конкуренция за вниманието му.

16.   Нормално е, ти какво очакваш? Или си много млад/младичка или си самотен, а на фона на двойките (семействата) и ти ги няма кафе другарчетата.

17.   11 приятелството е до време, една истинска любов може да е временна, но може и да е вечна.

18.   Приятели по-лесно се намират от колкото истинска любов.

19.   Ми не са ме загърбили, нито аз тях (макар, че съм във връзка). Обикаляме си из планините, ходим на кино, пием бира, идват у нас и т н т. Имам си няколко много близки приятели (от двата пола) и това, че съм във връзка няма отношение към връзката ми с тях. Същото е и с "моя човек" - има си приятели и приятелки, обикаля по събития, на бира...
Понякога ходим заедно с приятелите на единия или другия, но не винаги.

20.   А какво е нормално? Работата ми включва пътуване, така или иначе за срещи и разпускане с приятели нямам време. Имам приятели във всеки край на Европа плюс някои в САЩ. Според теб явно и от родното "село" не трябва да мръднем? Или си явно яко свободен/на и само кръжите. Нормалните заети хора проявяват разбиране. А относно моята половинка, за да се опознаем и да тръгне с мен също трябва време. По твоята логика още 10 човека ли трябва да взема? Радвам се, че безработни и създаващи драма приятели нямам, такива съм отстранил отдавна.

21.   До 20 Братле... не го приемай лично, но ми звучиш на човек, който няма не "драма приятели" (ще се преструвам, че разбирам, какво искаш да кажеш), ами няма никакви приятели.

22.   Аз постъпих по подобен начин. "Приятелите" ми не ми носеха нищо градивно, сядаме на кафе, а те коментират другите или си изливат душата к докато аз ходех на психоанализа и мен нямаше кой да ме чуе, им служех само да ме натоварват. Имах една усмихната приятелка от студентството, любимка на всички, от време на време ме молеше за пари и настрои после хората там срещу мен, след години една от групичката каза, че е била около мен само за да ми иска пари. Приятелка, която се алкохолизира, няколко приятелки, които зле психически, но вместо да се лекуват и работят те занимаваха другите, приятел, който уж беше добър приятел, но като разбрах, че във връзка съм, а той искал да спи с мен ми заяви, че приятелят ми е боклук и мед блокира. За какво са ми. Сега нямам приятели, но имам семейство и дете и ми е добре, с когато съм сама чета или си развивам мои хобита и ми е много добре. Ако изникне добър човек ще се радвам да сме приятели, за сега такъв няма. Забравих две колежки, които уж ми бяха приятелки, но ме клюкареха.

23.   До 18. Истински приятели се намират много по-трудно от гаджетата-еднодневки, с които хващат 98% от хората.

24.   Имам приятели немци, австрийци, шведи, българи в чужбина и България. Номер 20 е. Моите приятели са също толкова заети и нямат време да сядат на кафе и да обсъждат другите, движат си с жени и ако се паднем на едно място или за повод се събираме. Интересно ми е твоите какви са номер 21? Вечните тийнове ли? Или тия, на които държавата им е крива, че нямат пари, че са грозни и жените не им пускат?

25.   Аз ти казах, да не се засягаш, ама не ме слушаш. Още не знам, какво е "драма приятели", но както и да е.

Моите приятели са, видиш ли, самовлюбени егоцентрични европарчета, дето ми се хвалят, как имали познати холандци, аннгличани, швейцарци, американци и армейци. Толкова сериозни господа са, че нямат време за "селлото" и "кафето", защото видиш ли - въртят световната икономика и не им пука за никого, освен тях, ама като видят истинско приятелство, ревтунят.

А сега сериозно - моите приятели, някои от които са ми роднини, са ми толкова близки, че повечето си мислят, че сме "мафия" и дори са ни казвали, че сме "масони" - не, че. нямаме хора из Ротари и подобни, но е преувеличено. Всеки може да си има приятел или приятелка (да, не само мъже са ми приятели), но ако няма брак или поне годеж, никой не го счита за нищо сериозно. Да знам, много модерно и старомодно на един път!

"Вечните тийнове ли? Или тия, на които държавата им е крива, че нямат пари, че са грозни и жените не им пускат? " - Кви "тийвнове", спри да си измисляш думи и фрази. Драма приятели, тийннове приятели - РАЗБРАХМЕ - толкова си международен, че си "транседнал лагуиджовите бариери". Повечето са на възраст между 23-4 до към 43-4, има доста женени, има и един-два убавеца, дето просто не могат, както викат американците (и аз съм модерент! ) - "да си го държат в гащите", ама тея са последните, които някога ще те изоставят, заради жена.

Общо взето, аботата е такава - ако искаш си хващай не една, ами 17 жени. Ако искаш и МЪЖ си хвани. Само не изоставяй хората си, защото цели 3 дена сте правили секс маратон и си се замечтал. Влюбената. глава е мека глава. Аз се бях залюбил с едно момиче. На третата седмица казах, че искам да я взимам за жена, а тя пръво се уплаши, после разбра, че съм серизозен. Дойде в Бългагария известно време (да, виж сегаа - не сме 1992-ра година - не си само ти, да си бил из чужбинтие, включително и по работа, така че СПРИ с надувките, защото нямаш представа, колко смешен си отстрани), поживяхме заедно, много ѝ хареса, но така и не успя, да научи български, върпеки, че се опитваше. Това, че още учеше в чужбина, хич не помогна. Университетът ѝ е в град, без директен полет за България. Отначало пътувах всяка седмица с нея. За нея беше интересно - не се налагаше да работи, защото видиш ли, аз съм грозен, нямам пари и държавата ми е крива (не, честно ще се заяждам с теб за това дърлго време! )... Но в един момент и на двамта ни дойде много. Когато летях при нея, летях и по работа (имаме доста общо, всъщност - дай да се виим на по уйски-ракия-бира или каквото ти е любимото, може и да разбереш, какво е да имаш добри приятели). Накрая обаче, бях прекалено разпокъсан. От края на миналата година, дистанционното с ковида приключи и днес е прекалено заета. Решихме, че аз ще пътувам при нея и ще се виждаме по-рядко, докато "станат нещата". Сега редовно ми пише и ме пита как е този, как е онзи, как е братовчедка ми, с която стнаха добри приятелки. Не просто ѝ липсва връзката ни, ами и приятелите ми! Когато бившата (или полубивша... не знам и аз вече) ти разпитава за приятелите, казва ти, да си с тях и им праща пожелания, а после тайно си говори с роднините ти - ТО ЗНАЕШ, че имаш една добра и стабилна среда.
Това са истинските приятели, да отговря на въпроса ти, как са моите приятели. Никой не бива, да изоставя другите, защото видиш ли, засърбяли го гащите и хвнал някоя случайна, да се начешат. Ако обаче стане серизна работата, когато на нея се повреди кола, а нейния човек е в друг град... АЗ ОТИВАМ! Ще винкна човек с пътна, да я вдигенм и аз ще се занимавам с ремонтите, а нея ще закарам на работа. В най-лошия случай, ще я пратя с такси. Но без "обичаме се много, а вие сте гадна тумба, няма ви говря, майната ви" - Даже и да не го кажеш, ако игнорираш приятелите си, така се приема.
Извинявам се, че стана дълго, но за мен беше важно да го кажа. Може би ситуацията ми е малко по-нестандартна, знам ли - просто прекалено много държим едни на други, че да се оставим, заради нечий нагон или пеперудки в стомаха.

26.   Изобщо не съм съгласна с повечето коментари. Това, че си във връзка не те оправдава да игнорираш приятелите си. Имах и аз супер близка приятелка, постоянно ми пишеше, звънеше, искаше да си излизаме. Хареса си един мой приятел, побутнах лекичко нещата. Много си се радвам сега за тях, супер двойка. Но ако я питам да се видим, то няма сийн даже с дни. Да ме чуе ли? Да види жива ли съм? Мне. Чувствам се точно ненужна в живота ѝ вече. Нека звучи егоистично. Не казвам, че трябва да сме постоянно заедно. Ама за последния месец все можеше да намери два часа. Нито работи, нито учи. Докато аз правя и двете и все пак само да каже ще намеря време за нея. Очевидно е еднопосочно.
И други приятелки са обвързани. Аз също съм, НО си поддържаме контакт. Въпрос на уважение е. Всичко друго са оправдания.

27.   Авторе, номер 3 ти е отговорил най-точно на въпроса!

Но аз ще ти го разясня по-подробно:

Виж сега, ти явно си млад.

По принцип повечето младоци не можете да балансирате нещата в живота! И затова, когато се влюбите - зарязвате всичко друго, и приятелите си също.

Но има и нещо друго, много важно, което ще го разбереш с опита придобит през годините - приятели означава хора с общ интерес в една или повече области!
И през годините човек, може да смени интересите си и следователно - да има много приятели, като едни вече отпадат - защото вече нямате общи интереси, други се появяват.

Аз по принцип съм добър, честен и открит човек и през живота си съм имал много приятели. Включително и "приятели за маса" - тоест, които само те използват! Но такива, с които да сме приятели повече от 40 години - имам само 3-ма, едната е жена - но не сме били гаджета, нито интимни. Освен тези 3-ма - другите са били приходящи и такива, с които сме имали общи интереси временно.

Аз съм женен щастливо, обичаме се и се уважаме с жена ми, и имаме прекрасно семейство, но винаги съм балансирал нещата!

Значи, когато си младоженец е нормално да не се виждаш много много с приятелите си, защото вече имаш друг интерес! - разбираш ли?
Затова не се сърди на приятелите си, които го правят! (дори и да е само за връзка, но все пак им кажи, че е добре да се виждате веднъж седмично! )
Както ти е казал номер 3: като им мине - пак ще сте си приятели!

Но, аз както ти казах, винаги съм балансирал нещата и затова, дори и в този период се виждах с приятелите си - веднъж седмично. И досега поддържам горе-долу такова ниво на общуване с приятели - средно един път седмично.
Така и жена ми няма нищо против и не се дразни!

28.   26 - Повечето хора няма "приятели", а случайни познати, с котио понякога си приказват.

29.   Кое е до време приятелите първо си ги намерил преди гаджето и да си заебеш всички приятели, защото вече имаш гадже е ОБИДНО И ДОЛНО. Да не можеш да намериш дори час два да е видиш с някой, защото видиш ли ти си имаш гадже е кво то и гаджето си има приятели.
Най ме дразнят тия къде до вчера излизат с мен утре вече гаджето на пиедестал ама като се скарат или разделят идват да ми реват на главата и хоп сетят се че съществувам ТЪПО Е. Никой не казва че като си във връзка трябва да си 24/7 с приятелите си но не трябва и да ги забравяваш окончателно, трябва да има баланс днеска като гаджето е на работа защо да не излезнеш с приятели си примерно. Или всеки да си излиза със собствените си приятели а не да се заебавт и с гаджето да сте 24/7 защото ви е прясна връзката.

30.   Случвало ми се е, оставях ги, защото ме игнорираха, чувствах се недооценен

31.   Спирам да им обръщам внимание. Едно здравей, как е, ако изобщо ме отразят, и до там. Имала съм добри приятелки, които след връзка забравят за мене, но и с времето ми става все тая.

32.   Ами и аз се дразних... но явно, че хората издигат на пиедестал да имат връзка и любов и оставят приятелствата назад... когато се разделят, чак тогава се сещат отново за приятелите си...
Ми нз как се справям, говоря с тях, не показвам да се сърдя, но едно на ум, че винаги може да те зареже за гаджето си... може и други приятели да си търсиш също...
Най-тъпо е когато ти каже "имам си мъж, не ми трябваш вече" бла бла после след 2 години пак иска да сте приятелки... като намерят някой, дори не се сещат да ме поканят на сватбата им, което е още по-обидно...
Но явно, че тези хора никога са били истински приятели ами само се престрували и са се възползвали... ако бяха истински щяха да те поканят на сватба примерно.

33.   При вас ви разбирам коментарите, че се чувствате изоставени един вид от приятели от обща среда, моите "приятели" ме имаха само да ме използват и това беше чудесен повод да се отдръпна от тези хора. Алкохолици, заеми без връщане на пари, детски истории точно кафенета и обсъждания. Имах съученичка никога не сме били близки, но гледам в нета, че оглавява танцово училище, преподава рисуване на деца, също има дете като мен, пътува, обича четене и изложби. Такава приятелка бих имала и много бих й се радвала и бих й ръкопляскала от първия ред на танците й. Не ме разбирайте погрешно, против съм загърбване на хора но в моята среда се озоваха нестабилни психически личности, алкохоличка, няколко лесбийки и понеже аз не съм нищо от това ми беше некомфортно дълги време. "Дай на кафе" да ги слушам да клюкарят или 5 месеца не сме се виждали да ме канят на общ рожден ден 2, не защото ще се радват да се видим, а да имат пълнеж да им се подаряват подаръци. Жестоко ми писна от всичко това. Не попадах на приятели, с които да пътуваме, да се смеем, да ходим на кино. Всичко клюкари, използва и ми писна. Сега се радвам, че се отдалрчих от тях. Много хора са в моята ситуация и използват момента със семейство и дете да се отдалечат от неподходящите за тях хора.