Споделена история от Други

Хоум офис и избор на нов град
Привет съфорумници,

Малко за мен, мъж на 32 години съм, работя от вкъщи последните 5 години, преди годинка време се разделихме с дългогодишната ми приятелка и трябваше да се върна обратно в София. Пред дилема съм дали да не мигрирам отново извън столицата, всичко тук вече ми идва в повече макар и да работя от вкъщи- някакси не го усещам този град като моето място с бъдеща семейна насоченост. Единствено ме задържа социалния кръг, който с годините силно се стесни, но го има, а в новото населено място това ще е проблем поне изначално му.
Ще се радвам да прочета гледните точки на други хора в подобно на моето положение.

Коментари

1.   При мен е почти същото. Дълги години бях във Варна и след раздялата с бившата се върнах в родния ми град. Едно, че повечето ми стари приятели са с жени и деца, друго че през тези години когато бях във Варна се позабравихме.
Айде София е друго нещо, но родния ми град е малък и няма нито живец, нито мацки. А дори и да има мацки то или са много малки, или са обвързани. Сега както се казва съм “хванал гората” и си живея на селото, но съм сигурен, че ще се върна във Варна.
Големите градове са супер за необвързани. И всеки ден да излизаш все нови хора ще виждаш. Аз се бях видял с една стара позната и се бяхме разбрали да излезем да пием кафе някой път. Писах ѝ и тя само ме сийна. И аз сега супер често я виждам по центъра и ми е неловко. Само си махаме с ръка и толкова. Гледа ме сякаш съм и изял закуската. Една друга пък си даде инстаграма, но ми каза че си има приятел и може да предложи само приятелство. Съгласих се. Пишехме си, но не намирах общи теми на разговор с нея и спрях да ѝ пиша. След време гледам ме блокирала. Сега като се засечем в центъра се прави, че не ме познава. В малкия град хората са си злобнички и са спрели. В големия град ако видиш някой веднъж, то шанса да го видиш отново е минимален.
Моя съвет е ако София не ти харесва бягай. Успех ти желая.

М30

2.   До София някъде, супер села има, като Лозен, Герман, Световрачане, Драгоман, Сливнница с що, Банкя е скъпо.... мисли в тази посока, хем до соц. ти кръг, но и извън София.

3.   Добавям и други на разстояние до 1 час от София - Годеч, Берковица, Своге, Вършец, Правец, Етрополе, Тетевен

4.   Социалният кръг няма да избяга. Можете да поддържате контакт по телефон и срещи тук-таме на месец, през месец, а-у. Аз се преместих преди време и не съжалявам. Поддържам си приятелствата от София без проблем.

5.   от 3.

да добавя - до Берковица има влак, а зимата можеш да караш ски, пада се точно над града, има и влек. Връх Ком. Въздухът е уникално чист!

(раждам съм в София, никой от роднините ми няма нещо общо с Берковица)

6.   А какво ще кажете за Сръбско - Димитровгардско и Ниш?

7.   ... 6. Ще кажем, че е сръбско докато говорят не между тях си, иначе си говорят на шопско-торлашки....