Споделена история от Други

Проблем с кучето на съседа
Здравейте,

Миналата пролет съседът си взе куче и го завърза на общата ни ограда на метри от нашата веранда, почти под прозорците на къщата ни. Кучето свикна с нас, но когато ни идват гости и седнем на двора за по кафе или питие, кучето се дере да лае по тях. Когато мине някое друго коте през двора, историята с лая продължава. Всяка сутрин ни буди между 5-6 часа независимо дали е през уикенда или през седмицата. Направихме частична звукоизолация, която е без никакъв ефект, защото кучето е завързано почти под нашите прозорци. Опитахме се да обясним няколко пъти това на съседа, но той твърди, че кучето е знаело това място като свой дом и преместването щяло да стресира животното. Ние казахме, че сега животното стресира нас и ни пречи, но той дори не ни послуша. Опитахме се да изплашим песа с пиратки, но това доведе единствено до скандали със съседа, че му плашим кучето. За него не беше важно, че неговото псе ни тормози денонощно. Прегледахме местните наредби, които регламентират отглеждането на кучетата, но от общината, към която спадаме, се оказа, че не са предвидили правила за отглеждане на кучета, такива като в Столична община например. Положението е нетърпимо, не можем да се наспим, не можем да седнем на двора с близки, приятели и познати заради постоянния лай на този пес. Ще помоля и ще съм благодарен за обективен съвет, а такива с предложения за тапи за уши въобще да не коментират.

Коментари

1.   Сега ще дойдат кучелюбите да ти заобясняват какъв лош човек си :D
Иначе не, няма спасение най-вероятно.

2.   Проблема ще се реши, ако твоят съсед си заведе кучето на село.
За едно куче е мъчение да живее в апартамент.

3.   Отвържете го това куче де, запознайте го с ваще хора че да не ги лае. Да не мислиш, че само на вас вие приятна ситуацията и на кучето му е зле то за това лае защото недоволства.

4.   Разбирането с кучелюби е обречена кауза. Едно си знаят, едно си баят. Веднага излизате чудовища, че тормозите клетото кученце.
Защо като му е толкоз скъпо не си го държи вкъщи, вътре, а го натрапва на целият квартал? Сигурно нито го извежда навън, нито нищо. Вързал го там вместо СОТ и това е.
Задължете го по някакъв начин са си го държи вътре.

5.   Ням а право да държи кучето вързано на едно място за повече време, потърси защита на животни. Те ще помогнат повече.

6.   Ама как с пирати ще го плашите още по-лошо ще стане, страх, това не го ли помислихте?

7.   Ако е регистрирано нищо не можете да направите. Преди време кучето над нас лаеше постоянно, естествено говорихме със собствениците, но никакъв резултат. И жалби в полицията пусках и нищо. В последствие си взехме и ние куче и някак вече не обръщам чак толкова внимание на кучешкия лай, но много не можете да направите. Освен ако няма и други съседи да направите подписка, но пак е доста съмнително.

9.   Изчакаш да излезе, отвързваш го и го караш на 100 км от вас. Няма нужда да се съобразяваш с откачени кучкари и техните тъпотии. Градовете са за хора, не за песове. Благодарение на тази мода си гледаме в краката по цял ден и като завали вонята се носи от километри. Нито чистят след тях, нито ги възпитават. Ти си си у вас и си каниш хора, с кучето ли да се съобразяваш? Аман от откачалки.

10.   Продължавай с пиратките, скоро кучето ще трепери като те види, нека и съседът ти разбере какво е стрес! Като не разбира от дума, има и други начини. И аз имах подобен проблем, комшиите си гледат кучето в къщи, и е почти постоянно на балкона и олайва всеки който зърне, децата не смеят да излязат в двора, и тях лае, и на мене ми писна. Точно пиратките решиха проблема. Когато беше най запенено от лай по мене, му палнах една пиратка, като ракета се изстреля и скри в стаята. После още един път така, и разбра, че по неговата не става, вече като ме види и търчи да се скрие. Хората са казали, като не става с моркова, става с тоягата. Друг вариант е, да направите плътна ограда към този съсед, или ако е мрежа, да й сложите някакви непрозрачни пана, да не ви вижда кучето, Не кучетата са виновни, а тъпите им собственици, които са по прости от животното.

11.   Четейки коментарите не е истина какви нещастни болни мозъци има в тоя сайт.. После се чудете защо животните са по-предпочитани от вас..

13.   После от Бг-то по-хубаво нямало... Тук всеки се кефи да те дразни като си прави каквото си иска

14.   9 - Ами то и кучето си е в техния двор, с тебе ли да се съобразява?

15.   14, шумът да не се ограничава само в техния двор? Четеш ли, че пречи на животът на семейството на автора?