Споделена история от Други

Нека психолозите се произнесат
Здравейте! Нека психолозите се произнесат:
1. Защо хората се хвалят? Всяка втора публикация във Фейсбук е хвалба. Никой не прави нищо без да се похвали. Не само във Фейсбук, но и в живота.
2. Защо има нахални хора? Възпитание ли е или характер? Що за неуважение е това за останалите хора?

Коментари

1.   То половината кеф нещо да ти се получи е да се похвалиш. Ето, аз с труд спечелих една сума пари и ми е супер терсене, че не мога да се похваля на всички.

2.   Лесно е да се хвалиш във виртуална, там колко ти е яко. Но дамата идея да хванеш телефона или фотоапарата и да снимаш, за да покажеш колко ти е добре, само говори че не ти е толкова добре и че ти адски много държиш другите да си мислят че си добре.

Защо има нахални хора е също толкова тъп въпрос, колкото обратния.

3.   Аз не се хваля, премълчава успехите ми, аман от завиствици, не си мърдатхзадника и после, защо някой е успешен.

4.   Хвали се и ти, или гроздето е кисело, а? :)
А нахалниците винаги си намират майстора, няма страшно.

5.   1. Защо хората се хвалят - често от комплекс за малоценност, но и социалните мрежи са коварни, защото създават илюзия за "перфектност" и хората искат да отговарят на нея...
2. Защо има нахални хора - уви, такава е народопсихологията и възпитанието на средностатистическия българин. Превърна се в социално приемливо това да си нахален, арогантен, "да не си мълчиш" и т. н. и това се възпитава в децата от родителите им.

Разбира се, всеки човек си е с неговите индивидуални особености и може да има още мнооого други причини, но тези двете са по мое скромно психологическо мнение.

6.   И без да съм психолог ти казвам - масово хората са прости, с големи претенции, неотговарящи на реалните им качества. Най-често срещаният пример, който ни е всеки ден пред очите и дори тук във форума го срещаме:

Искат се "европейски" заплати от порядъка на 2500-3000 лева и нагоре от хора, които нямат никакви специални умения пък и са мързеливи -

7.   1. Имат нужда от внимание

2. Това е характер. Нахалните хора притежават половината свят.

9.   А защо хора се оплакват?

10.   Искат да впечатлят, че са успешни, щастливи, богати, което в повечето случаи не са. Народа го е казал в една поговорка. Тези, които са уверени, нямат вътрешен подтик да се хвалят напред - назад. Те са си такива, каквито са, и нямат нуждата от демонстрация и доказателства.
Другото е характер и лошо възпитание - нахалството. Всъщност, то е от тъпотия. Ако си напорист и целенасочен към нещо, ще знаеш, как да го постигнеш, без да си нахален.