Споделена история от Други

Моля за помощ за котето ми!
Здравейте..
знам, че може да е почти без причина, но трябва да попитам някого...
имам коте на 4 месеца... ваксинирано е веднъж, предстои 2ра ваксина, изглежда живо и здраво...

днес го изкъпах и подсущих с кърпа и не го пуснах да излезе от стаята ми докато не изсъхна (в стаята ми е 28 градуса), а в коридора са плочки... затова изчаках да изсъхне...

Обаче сега трепери цялото.. дали в възможно да съм го простудила или знам ли? :S

Утре, ако продължава така, ще го заведа на лекар... но до тогава се притеснявам и просто трябва да ви попитам, може пък да знаете :S

Моля ви кажете ми ако знаете нещо, защото се притеснявам :S

Коментари

1.   Имала съм много котки и въпреки това не знам какво да ти кажа... Всяко коте е уникално.
А и най-вероятно коментарът ми ще се появи чак утре.
Щом е на 4 месца, не би трябвало къпането да е особен проблем, освн ако не ст го къпали със студена вода. Котките се къпят със вода около 30 градуса, защото тяхната телесна температура е малко по-висока от човешката.
Нормално е дори няколко часа след къпането да продължат да потреперват, но ако това се проточи, заведи го на ветеринар.

П. С. Много внимавай при къпането да не му влезе вода в ушите.

2.   за първи път ли го къпеш? моят котарак го окъпах за първи път когато беше на 3 месеца и беше много уплашен, трепереше и съскаше цяла седмица като ме видеше.

3.   Здрасти, първо - спри да къпеш котката! Котка не се къпе, само ако е много замърсена, тя си се чисти. Вярвам, че не си позволила учите да се намокрят.
Иначе - взима се парцалче и влажно се къпе с парцалчето котката.
Сега най-вероятно му е студено, взимай го да спи при теб, облечи си суичърт с цип и го сложи на гърдите си цял ден да се грее - твоето тяло е 37 градуса, ако там не му е топло, къде?
Храната да му е със стайна температура, вземи му специална храна-консерва, но да не стои в хладилника
Ако имаш ел. възглавница, направи му отгоре като гнездо, където да се грее. Определено друг път не го къпи така!
Иначе - и аз правих грешката да къпя котката си всяка седмица, когато беше малка, ние имаме парно, където тя можеше да си ляга и да се грее при огромни температури. Котките мразят водата, обожават да им е топло и да се греят. Може и от страх да трепери, изобщо - стресирала си го много
П.П. - не е трябвало да чакаш само да изсъхне, винаги с кърпа се подсушава + сешоар от далеч. И ти зимата да чакаш да изсъхнеш без сешоар, и ти ще трепериш от студ

4.   Здравейте отново :)

Значи котето не го къпя за първи път, но го къпя само и единствено когато се налага наистина. покатери се по мрежата на прозореца ми и я скъса, тичах на балкона да го хвана да не скочи и беше цялото мръсно. котето ОБОЖАВА.. меко казано.. вода.. избързах го с кърпа, опитах да го подсуша със сешоар, но бягаше упорито, затова пуснах такава духалка с топъл въздух и я местех след него, където и да ходеше :D когато изсъхна напълно го пуснах да щъка из другите стаи. а през нощта спа при мен, завивах го, цяла вечер като дремеше по бюрото ми или някъде другаде, пак го завивах. Днес изглежда добре. Можеи да не се наложи да го водя на вет.

Вие как мислите? Иначе, разбира се, че внимавах да не влезе вода в ушите :)

5.   Мислим, че нищо му няма. Казвам ти, на моето му помагаше да кисне цял ден под блузата ми или на парното, вземи го и тази вечер да спи с теб. Погрижи се за питателна и силна храна. Ако почне да кашля и да подсмърча, чак тогава на ветеринар. Иначе - като при хората, повече почивка и хубаво ядене и на топло. Нищо не може да направи лекарят, най-вероятно е вирус. Чак като се влоши значи, че инвекцията е станала бактериална и могат с антибиотици да направят нещо. Но не мисля, че е чак толкова зле, просто му е студено на животинчето.

6.   Малко е още за къпане.
Дръж го на топличко, завито

7.   Хора, нямате ли с кво друго да си уплътнявате времето?

8.   И аз имам котки домашни любимци от години и знам от ветеринарен лекар, че не е хубаво да се къпят често особено през зимата, също така, че от козината се отделят прашинки, които са полезни за тях, като се ближкат. Лично аз правя следното:ако е замърсено го почиствам с мокри кърпички, които не съдържат алкохол, като наблягам на лапите, а ушите ги чистя с тампони за уши, но трябва да се внимава много. Дано съм ти била от полза :)

9.   Другият път в подобна ситуация просто се обади на вета си. Няма да има нищо против да ти даде някой и друг съвет, а и неговото мнение ще е доста по полезно и вярно от нашите тук. Когато си взех куче първите месеци поне в седмицата веднъж звънях на вета да го питам за съвети или питах близките хора от вет. аптеката, така че звънни им това им е работата

10.   няма нищо тревожно! просто му е било студено! винаги е така дори и при нас хората! СПОКО!

11.   Котето ми трепери, не съм го къпала. Като конвулсии, бяха ми казали, че това се получава при разгонване, но това вече е втората седмица след трите дни през които не можахме да спим?