Споделена история от Други

Не мога да приема злобата и клюкарщината
Здравейте! Благодаря на всички,които ще имат търпението да прочетат това.Ще се радвам на Вашето мнение.Този сайт е страхотен! Живея в малък град,където сме едно голямо лошо семейство.А аз имам една черта в характера си,която не се вписва в картината.Казвам си всичко директно,право куме в очи.Съответно,очаквам същото.Приемам критики и мога да се шегувам и със себе си.И това ме лиши от много "приятели", но не съжелявам за това.Тук найстина ми липсват онези хора с голямо "Ч".Вместо да си говорим за други неща на кафенце,обсъждат този и онзи.После мойте думи се преиначяват. Ей,голяма паплач са болшинството!Аз съм си аз!Но простотията не се лекува,хора!Знам,че я има навсякъде,но тук е в промишлени количества.И аз не съм идеална. Освен да си стегна раничката за нанякъде,докато ми мине...

Коментари

1.   Злобата не е нещо хубаво, но тя винаги ще съществува и ние трябва да я приемем, защото малко или много и ние сме склонни към нея. Където и да отидеш няма значение, но знай, че има и по-лоши неща от злобата и клюкарщината. Този свят е способен да ни поднесе всичко-както добро, така и лошо. Може да съм малка още, но това поне го знам, повярвай. Радвай се, че с тези които излизаш само знаят да говорят глупости, а не да ги правят. Дума дупка не прави са казали някога хората. А ти продължавай да си казваш всичко право в очите, но понякога човек има нужда да бъде излъган. Ако срещнеш таъв човек се замисли. Аз също съм съгласна, че този саит е СРАТРАХОТЕН!

2.   Здравей, това много ми напомня за самата мен - и аз не мога да пиема това, още повече, че го има в собственото ми семейство. Но - нейсе, аз гледам напред, казвам си нещата "право куме у очи ", така че - давай смело; хората са казали ненапразно, че простотията в гората не ходи, а по хората... Успех!!!

3.   Имам чувтсвото че си от моя град или пък че аз съм го писала това...тука ситуацията е абсолютно същата за съжаление =( ...Много добре те разбирам...просто наистиона простотията е навсякъде,ама е много лошо че злобата е в още по-големи количества...Аз съм същата като теб-все се опитвам да бъда честна,истинска и по-добра,но какво получавам в замяна...или лошо или нищо.....не знам просто хората на къде вървим...наи-вероятно скоро ще се избием от злоба и завис един към друг....не ми се живее такъв живот..просто е безмислено.....нека някои ми каже една причина за живот.....аз не намирам такава...единствено си заслужава да живееш за тези които обичаш и които те обичат......друг смисъл не виждам =(

4.   За жалост наистина много лоши неща са завладяли света-злобата, клюкарството, корубцията, насилието и много други, но трябва да бъдем силни и да се подкрепяме взаимно с хората, които обичаме, за да се продължи на пред. Съкрушително е наистина да се мъчиш с добро да направиш нещо, а в замяна да получиш "ритник".

5.   Напълно ви разбирам. Аз съм в същото положение като вас. Наистина е жалко на къде върви света. Хората стават все по-зли, алчни и лицемерни. Имам чувството, че не мога да вярвам дори и на най-близките си приятели. Все повече се убеждавам,че в днешно време трябва да не се доверяваш на никого и да гледаш само себе си, за да не получиш нож в гърба. Каквото и да става винаги съм мислила,че живота е едно колело и за всеки има по равно и добро, и лошо, затова винаги съм се стремяла да съм добър човек и да не обръщам внимание на нещастието и нападките от страна на другите, но чувствам, че прекалено много ми се насъбра и не издържам повече на този тормоз. Тъжно е, че живеем в толкова жесток свят...

6.   Идиоти има на всякъде, а наивници които да вярват още повече

8.   И най-лошия човек се стряска пред доброто. Бъдете добри и животът ви ще се изпълни със смисъл. Животът е гаден ако ние го виждаме така и хубав пак по същата причина.

9.   Don't worry be happy! :)

10.   Браво ном. 8 ! ! !