Споделена история от Други

Нека за Коледа да не се изсичат елхи!
Искам да ви предложа да направите една добрина за природата, като помогнете за Коледа да не се изсекат хиляди елхички. Ако може призовете вашите приятели, да ползуват само засадени елхички, а не отсечени, които след празника може да се засадят.

Също така в много общини на центъра на града се слага голяма отсечена елха, въпреки, че около повечето общини има израсли много елхички като във Видин.

Моля помогнете тази касапница на дървета да спре. А ВМЕСТО ТОВА БЪДАТ ЗАСАДЕНИ ХИЛЯДИ КОЛЕДНИ ЕЛХИЧКИ ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ. Нека всяка Община задели кът на центъра на града, в който да пренесе с подходяща техника голяма красива елха и я засади, за да се ползува всяка година.

Да Спасим Гората Нека Всеки от нас Насади Поне 7 Дървета, Нека на Всяко Свободно Место - Да Засадим Дърво. Всеки Поръчва Кубици Дърва за Зимата, но Никой не Засажда. За да Оцелеем Трябва Спешно и Масово Да се Залесява.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Авторе, мислих така като бях на 10.
Съжалявам, но просто нищо не правиш добро за природата така. Първо, отсечените малки елхички по пазарите са от специални насаждения - те растат, употребявайки СО2 дори и са добри за климата. После биват отсичани. Е и? Засаждат се, разбира се, нови, защото фирмите искат и след години да има елхи, от които да печелят.
Призивът ти тук е равен на този - не яжте картови, пощадете природата и не убивайте горките картофки.

Колкото до големите ели в градовете - те действително са от гората, но са целенасочено отсечени, най-вече за да се направи място и да се отвори светлина на младите дървета.

Господ сади дръвчета, авторе(ке)... Дръвчетата се самосадят. България е една от страните с най-много естествени гори, само 33% от територията на страната ни е в Натура 2000. (при средно за ЕС 18%)

Вместо това направи нещо реално за природата - събирай хартия и я предавай за рециклиране, пести хартия - тя се прави от тропически гори, грижи се за някакви улични животни, знам ли - просто с тази си идея няма да направиш нищо добро за природата, не и у нас, просто няма къде да ги засадим тези дървета, защото е пълно с дървета!
Отраснала съм сред гората и мога да ти кажа - тя се възпройзвежда. След пожар дори нарочно я оставят, а пепелта е чудесен тор... Лесничеите нарочно секат стари и големи дървета, ако отдолу има млади и недоразвити, ако не го правят, тези дървета ще си паднат при буря например, но младите отдавна ще са загинали заради липса на светлина....
Споко - Природата си знае работата!

2.   И големите елхи са от разсадниците-общините ги купуват, преди няколко дни даваха по телевизийте