Споделена история от Други

Имат ли право да звънят на съседи?
Случаят е следният - от фирма за всемания звъняли на домашен телефон на съседи, които познавам само физиономия. Идва жената и ми носи бележка, на която записала името и телефон на някакъв господин.
Звъня на този номер, тъй като дъщеря ми беше на работа. Пък и направо ми призля от притеснение.
Отговори ми жена от финансова институция , прави справка и ми казва, че дъщеря ми дължи 4,78 ст на Мтел, отпреди 1 година. Еееееееееееееееееейййййййййййй, побеснях!!!

Докато реагирам и съобщя, че това не е редно, ми се обяснява с тон, който не търпи възражения, че след като не е намерена след изпратено писмо/каквото не сме и получвали/ , те я ИЗДИРВАЛИ.
Пак повтарям - тя е ИЗДИРВАНА, защото дължи тези пари. И те имали право да прилагат всякакви методи на ИЗДИРВАНЕ

Та, да питам, това правилно ли е?
Другото е, че всички знаем, че това са някакви фирми, на някакви големи хора, които си наемат хора, да крещят по телефоните и да заплашват.

Ей такъв изрод отишъл при баща ми, и му казала че дължи 11 лв за мобилният си телефон и ако не ги плати, ще го дадат на съдия изпълнител. Та, баща ми, болен с два инсулта, едвам се дотътрил до офиса на Глобул да си ги плати. Пак не е получавал нито писмо, нито нищо
Ако има във форума някои работещи в тази сфера, да приемат моите извинения! Знам, че това е работа... и работят на процент... но за мен не е това начинът...
Моля ви, споделете ако сте имали подобна случка на ИЗДИРВАНЕ

Коментари

1.   да има ли сме. Сестра ми дължеше пари на виваком, процедурата беше същата, пратиха писмо за дължима сума горе-долу 6 месеца преди телефоният терор. Звъни се първо на ваш домашен, ако не се свържат с вас, се прибрягва до звънене на съседите, да ви уведомят че дължите пари и да се свържете с тях

2.   Поддай жалба при омбуцмана на РБ.

3.   Свържи се с адвокат възможно най-бързо :)

4.   Ами защо сте толкова бесен?
Защото са Ви унижили пред съседите ли?
Просто трябва да кажете на служителите че грешката е в тях, мен така ме изключиха(а имах нужда от телефоно си) петък ме изключиха заради 11 стотинки, които не са платени преди 8 месеца. А всеки месец отивам и си плащам, как може никой да не ми каже? Че в моя град няма офис на Мтел, само едно хенди дето за нищо не стават. И така седях си до понеделник с неплатен телефон, дадох 10 лв за бензин да ида да си платя.... бясна бях.

5.   Ако сумата е до 150 лв и господ бог неможе да те изправи пред сьд. Такива са ни законите. Спокойно не им обрьщай внимание.