Споделена история от Други

А защо не си направим алтернативен сайт за запознанства?
Хрумна ми идея за нов вид сайт за запознанства покрай всичките самотни теми тук, както и покрай разните ми супер свестни, но все още сами познати и приятели.
Наскоро четох за базиран в Ню Йорк сайт за запознанства, ограничен до писатели и други подобни bookish-типове. Зачудих се що не си направим нещо подобно на родна почва - понеже в традиционните сайтове за запознанства честно казано няма какво толкова да се види.

Идеята е да бъде ограничен сайт за хора с по-специфични интереси (главно свързани с култура и изкуство, примерно), амбициозни и мечтаещи, които обаче по една или друга причина не са срещнали точния човек.

Ако някой има нужните знания за създаването на такава платформа и въобще предложения за доизбистряне на концепцията, ще се радвам много. Както и на всякакви мнения как ви се струва въобще създаването на нещо подобно.

Коментари

1.   Ами направи, защо не. Не ти трябва сайт - може и във фейсбук да го направиш със затворена група - само с препоръка да се приемат нови членове.

2.   Аз нали направих "Самотници" във фейсбук-еми не потръгна баш както си мислех.

3.   Аз съм "За"~

4.   Авторката:

има разлика между група като "Самотници'' и това, което аз предлагам... именно върху самотата не искам да се набляга. или върху самосъжалението. (и разбира се искам да избягам от масовия тип сайт - където всичко е полуголи снимки и липса на елементарна култура)

предпочитам хората да се търсят по общите си интереси, гледни точки за света и т. н. нюйорският сайт няма абсолютно нищо с вашето "Самотници" и е доста успешен. но е защото съобщенията там са от типа "момиче, което обича камю, концерти и чаша бяло вино вечер търси момче, което кара колело и бла-бла", а не "боже, защо никой не ме разбира и къде е единственият.. "

във фейсбук не ми се иска да правя дори затворена група, защото все пак повечето хора не се кефят целия им списък с познати да знае, че си търсят половинка в интернет и прочие.

5.   Ми ще е хубаво, ще ни се, ма надали. В такъв смисъл, че сигурно трябва и средства. А кой ше си даде от своите оскъдни мъни за някакъв си сайт. Рисковано е, но все пак си струва.

6.   Идеята ти е добра, но за мое съжаление мога да помогна само със стискане на палци да се осъществи, за да има поне още едно хубаво нещо в Абсурдистан, което е видяло бял свят.

7.   Ще бъде интересно! Дано се получи. Може да се пробва с нещо като блог. Може да се пробваме, ако искате!

8.   Да и аз ще се радвам, ако се създаде подобен вид сайт или блог, или нещо такова. Но мисля, че ако е под име като САМОТНИЦИ или нещо от този род, много малко хора ще се навият, трябва да е нещо позитивно, обединяващо сходни интереси, нещо развлекателно. Просто би било добре да има нещо като лексиконвъпросник, на които да отговаяме и по този начин да се опознаем и да намираме хора с подобни на нашите интереси. Или всеки да дава някаква информация, чрез било то музика, хобита и т. н. т
С удоволствие бих се присъединила, но не съм сигурна дали ще се осъществи подобно нещо. Даже си мисля, че ако не се качват снимки биха се присъединили повече хора, все пак разбирате, че вече за съжаление интернет не е толкова безопасно място. А и нали знаете, че не външноста е толкова важна, колкото душевността у даден човек... Именно за това казвам, че ще е добре да се изразяваме чрез споделяне на интерси, не толкова на лична информация.

Аз сама исках да създам затворена група във Фейсбук, но се отказах, понеже не исках да ми се знае личната информация от хора, които в края на краищата не познавам, не ме разбирайте погрешно, сами знаете, че дебнат всякакви изкривени мозъци. А и нека помислим, защо тук в Сподели. нет има толкова посетители-именно защото анонимността е предимство и за предпочитане.

10.   Предлагам да се задействаме по въпроса? Който е навит да пише!!! :)))

11.   Виждаш, че има желаещи, аз като една от тях отново писах под номер 8. Ами не ми е ясно само как ще стане. И малко да си кажа с недоверие приемам, защото вече колкото и пъти да съм казвала няма да се доверявам и да съм правила изключения, точно тогава пак съм се разочаровала. Нядявам се да ме разбираш(авторке).

Направата на такъв вид сайт или там каквото ще е ще изисква ли някакъв вид финансиране. Ако да, не съм много убедена дали ще мога да помогна, но май няма друг начин и няма безплатни неща. Все пак като се има впредвид, че за такива места се изискват и разходи за рекламиране... Незнам пиши как мислиш да се осъществи. И ше помогна с каквото мога, стига да е по силите ми. Само знай, че аз съм -ЗА тази идея. Дано има и други хора.

12.   Предлагам да е по формата на блог. Там може и без пари. След време, ако потръгне може да се мисли за финансиране. За сега ще се пробваме само с "добро желание".
Аз не съм авторката, но ме кефи идеята много :))
Ако успея да измисля нещо ще го пратя - дано администраторите да го публикуват!!!

13.   12 - блогове има - и Мами, и Розарита и глупости. Хората са тук, за да не са в блог или фейсбук. Затова и сме се събрали готини хора.

14.   Еми то зависи как го направиш. Имам в предвид формата да е от блог. Имам и една друга идея, ако успея да направя нещо ще пиша. Иначе има много безплатни хостинги, но като блог ще е най-лесно. Поне според мен. Ако имаш друга идея - кажи.

15.   авторката:

като блог май наистина ще е най-удачно. концепцията може да я вземем дори от тук - на определен администраторски мейл желаещите пращат кратко описание на себе си, на интересите си и на това, което търсят. администраторът го публикува като пост, а който желае да се свърже с даден човек - отново пише на друг мейл и получава някаква форма за контакт с избрания. риск ще има, разбира се - на каква личност може да се попадне, но няма как. от финанси няма да има нужда, но определено ще ни трябват хора с достатъчно свободно време (което аз за съжаление нямам). ако някой е навит, да мислим концепция - име на сайта и т. н.

16.   И може би, най-добре да е нещо анонимно, но не задължаващо. Който иска може да се представя с истинското си име.

17.   Аз съм навита! Дори вече го обмислям! Но как да се свържем?

18.   Айде де, аз ще се пенсионирам докато го направите;)

19.   18 - вместо да чакаш на готово се включи и дай идея :)

20.   Аз имам готов вариант. Не е нещо Бог знае какво, но за начало мисля, че е добре. Сега го направих на бързо. Който иска може да бъде първи!

http://colorfulpeople. alle. bg/ ето го и него!

Моля, администраторите, Публикувайте адреса! Нека поне се опитаме да направим нещо!
Благодаря!

21.   18, не разбирам много от такива неща. Ако разбирах вече щях да съм го направила.
Иначе съм съгласна с 4, 8, 15, 16. Нещо такова си го представям и аз. И да е свързано все пак с този сайт. Нещо по средата между анонимността тук и откритостта във фейсбук.
И моите уважения към създателите на групата"самотници", обаче все едно да направя група"нещастници"... някак си кофти е.

22.   Видяхте ли го? Няма никакви отзиви. Чакам!!!

23.   ами 22 като лепнеш линка в полето да отидеш на адреса излизат други работи, но не и баш това, което искаш да покажеш

24.   Има разстояния между точките в линка, трябва да ги събереш с дилийт бутона и като натиснеш ентер, сайтът се отваря. Предполагам е написано така за защита от спам - да не може да се копира директно.

Сайтът е чудесен, поздравления за направилия го. Остава му реклама- давайте не само тук, но и по социалните мрежи и т. н.
Радвам се, че нещо се получи :)

авторката

25.   Аз немога да вляза. Дава ми грешен адрес

26.   успях и видях

27.   Давайте, пишете попълвайте, давайте идеи там! Ще стане хубаво и интересно. Но трябват хора. Помагайте!!! Нека се съберем все хубави хора!

28.   Ама и там модератор:(

29.   Няма как без модератор. Ще разуча още и ще видя, може и да стане да премахна прегледа на коментарите преди публикуване.

30.   Вече може да се пише без минаване през модератор. Задайте темите Вие!

31.   Здравейте на всички и най-вече на авторката. Поздравление за блога. Туко що влязох и видях добре е като визия. Много ще се надявам да потръгне. Аз лично също нямам много свободно време за съжаление. Но ако се събират повече СЕРИОЗНИ хора там и аз ще съм част от това мога да гарантирам. АЗ съм отново същата писала под номер 8 и 11. Ами засега това е което имам да кажа. А сетих се че преди известно време бях попаднала на някакъв сайт дано модераторите не го сметнат за спам или реклама казва се ПРИЯТЕЛИ. БГ и си бях направила регистрация, но там нямаше голяма анонимност, а и самият сайт не беше много вървежен явно и не съм влизала изобщо там. Явно за съжаление тук в нашата страна само места където порнографията (голи снимки и сайтове за запознанства с цел сексуални намерения) стават популярни, което на мен хич не ми се нрави и никога не съм си правила там регистрация, а и занапред не бих. Наистина стискам големи палци този блог да потръгне или ако не поне нека наистина да влизат само добри хора с чисти намерения =]

ЗАЙЧЕ_19

32.   И аз погледнах сайта, но нещо не мога да схвана как функционира? Лексикона ОК, ама къде са темите? Или просто още няма такива?

Според мен за да потръгне такъв сайт без модерация, трябва качеството на посетителите да е много подбрано. Всъщност това и без друго е желателно, защото иначе дори с модерация много теми ще се разводняват и ще става бълвоч. Затова според мен е добре да се направи нещо като затворен сайт, в който да се влиза само с препоръка. Т. е. някой води свой познат и го "запознава" с другите - точно както е в реалния живот.

И не, аз лично нямам намерение да участвам в сайта (поради липса на време), нито държа някой да ме препоръчва, но според мен за всички участници така ще е по-добре.

Кубрат

33.   Ще има теми. Може и вие да зададете. Надявам се да развием интересни теми. Скоро ще пусна първата. Но най-вече се надявам самите посетители да създават сами темите - тоев, което ги интересува.

34.   http://colorfulpeople.alle.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8/
Ето я първата тема!!!

35.   Та какво става с този сайт, Има ли го или го няма, Съжалявам, че едва сега попадам на това, Харесва ми! А може би не съм била достатъчно самотна, Не желая любов или съжителство, Просто ушите ми звънят от самота,

36.   Как се преодолява самотата, когато си прекалено горд да признаеш пред другите за това

37.   По-опасно нещо от сайт за запознанства мисля, че няма. Изключенията, които съществуват са незначителни на фона на това, което се случваа с жертвите.

Всеки желаещ да общува с хора и нуждаещ се от нови запознанства може да го направи, като си дигне дупето от компютъра и излезе, а не с напълно непознати с неясни желания субекти.

Хората се чудят как да откажат децата си от тези интернет сайтове за запознанства, а вие търсите как да направите нови?

38.   Добре, бе, 37. Как да стане това навън? Ти сигурно си имаш много приятели и познати и не знаеш какво им е на по-срамежливите!!! Какво? Ще изляза и ще заговарям хора на улицата, ей така? Това ли искаш да ми кажеш? Когато ти го направиш, тогава ми се обади!

39.   37 Обади се на братовчед/ка или един приятел, който е и да, просто вземи 5 лева и отидете на едно кафе, парк, градска градина... ако имаш куче е много лено да заприказваш някой, който също е изкарал домашния любимец навън.

40.   Защо не мога да влеза в сайта, А и да пиша после не го виждам

42.   Някой знае ли защо последната активност е от 2011 г, изобщо влизат ли хора там?

43.   Според мен пък трябва да се направи сайт за запознанства БЕЗ снимки на профилите!!! С тези снимки не успяваш да опознаеш човека, защото влизаш вътре и почваш да се чувстваш като в магазин... избиращ си хора от "витрините". Много механизирано става всичко.

Сещам се преди време като имаше мирка как си пишеш с хората и ги опознаваш... и чак след 10-20-30 минути разговор разменяте снимки. Да, може а не се харесате визуално, ама вече имате някаква връзка и може да сте приятели и да си говорите и да се виждате приятелски.

44.   Разгледах блога, но явно почти няма активност. А и преобладават младежи на по 20-22 г. :)
Всички по-горе са се оплакали от липса на време - а откъде намирате такова, за да коментирате тук? ! Пък и като сте толкова заети, не би трябвало да ви остава време да се чувствате самотни :D
Ж31

45.   България е много малка за такъв тип сайт. В смисъл аз лично няма да се регистрирам в сайт на име "За самотници" или нещо подобно. Няма разлика между twoo. com и онези америк. измишлъотини, които спомена за изкуство, филми и т. н. И в twoo може да напишеш от какво се интересуваш. За мен най-добрия сайт за запознанства, който няма така натрапчива идея за това е facebook.

48.   Да

49.   Ще се пробвам да направя такова нещо :)