Споделена история от Други

За абсурдите в нашето ежедневие
Предлагам да отворим една тема, която да се дописва от всеки, който пожелае да вземе участие.
Аз например днес се сблъсках със следния абсурд:
Прибирам се от работа и си чакам автобуса на автобусната спирка. Както става ясно - ползвам градския транспорт.
Идва един от автобусите, леко намали и продължи без да спре на автобусната спирка. Може би шофьорът не успя да ме забележи. Беше вече сумрак.
Тогава питам се аз за какво са автобусните спирки?
Това според мен е един от многото абсурди в нашето ежедневие.

Коментари

1.   Така е, и на мене много пъти ми се е случвало, особено като на шофиора му е последен курса, предпочита да няма хора по спирките и да се пребере по бързичко, но и за друг случай съм свидетел: пътувам със влак и една жена има билет до гара зимница, но влака реши да не спира на тази гара, като естествено жената е питала предварително на гарата дали спира влака, естествено че да щом и билет са и дали и следователно тя слезе в Ямбол, и от там да си хваща автобуса, обяснения нямят кондукторите, щом има проблем всеки се скътава както може, все пак в България живеем.

2.   Онзи ден си карам из града (Пловдив), карах по булевард южен с около 40-50 км понеже има голямо училище на него бях много предпазлив, изведнъж ме изпреварва учебна кола.. :)) видях че не кара инструктора ами някаква малка шматка с очила. Реших да я догоня за да видя с колко кара, исках да я заснема с телефона си и да я пратя в БТВ, но уви не успях. Тя караше със средно 80-90 километра, няма да споменавам фирмата и автомобила. Учебна кола..... която не беше повече от 1,3 не беше с зимни гуми и прочие, вобще за нищо не ставаше, как може този селянин да я оставя да кара така?

3.   Днес в Пловдив имаше акция по чистота. Пет спретнати служителки, облечени в светлоотразително облекло /разбирай сигнално жълто/ и двама-трима служители правиха бегли опити да съберат падналите листа. Не знам колко им плащат на тези хора. Не знам и каква е производителността на подобен труд. Става въпрос за един участък от стотина метра на тротоара.

Знам само, че аз бих измела този участък сама за времето от 8.30 до 14 часа. Бях много удивена, когато ми се наложи да измина въпросния участък повторно след близо 5 часа и половина и да видя почти нулев резултат. Листата бяха само събрани на купчини, боклуци от хартийки си стояха като залепени на същите места, където си бяха и в 8ч 30 мин. Хората се опитваха да съберат по най-първобитния начин листата в едни чували и нещо не им са отдаваше. Времето беше тихо и почти слънчево. Какво ли ще стане като задуха силен вятър и завали сняг? Как ли е уредено почистването на тротоарите във Виена например? Това ли е начина питам се и за какво отиват парите от данъците, които си плащаме все още?

5.   Мен пък ме дразни тъпото обслужване на хората в България, това сигурно никъде го няма по Света. Преди месец си купувах една наденица от Халите и вместо да ми върнат рестото ми се развикаха, че си го искам, днеска влизам в един магазин за дрехи, поинтересувах се от някои неща и ми направиха забележка продавачките, че щом гледам нещата трябвало да си закупя една от стоките.

6.   И на мен се случи нещо подобно - исках да разбера какви сребърни синджири има на един щанд за сребро. Просто не знаех какво точно търся и исках да видя нещо, което да ми хареса като модел и като цена разбира се.

Когато казах, че сега няма да купувам, но си набелязвам нещата, реакцията беше все едно съм прокажена. След подобно отношение дори и нещо страшно да ми хареса - за нищо на света не бих си го купила от подобни продавачки. Може аз да загубя, но и те губят. На следващият ден се отбих на друго място и направих избора си. В крайна сметка не можем да избягаме от нашата действителност в България.

7.   Как може да се ядосвате за такива глупости?