Споделена история от Други

Добре ли съм или нещо става?
Искам да споделя със вас и ако може и има начин някой да ми даде съвет. Аз съм на 23 години момиче съм и проблема ми е следния, прекалено много ревнувам за щяло и нещяло, не само гаджета изобщо и приятели.

Все имам чувството че съдбата ми е такава все да съм сама, не мога да имам приятели и гадже по този начин, все съм предпазлива от страх да не ме зарежат и да ме боли. Искам много да знам, че има хора на които мога да разчитам. Мисля си дори че имам психически проблеми. Възможно ли е това и какво трябва да направя освен да говоря с психолог, сама мога ли да се справя със тези проблеми.

Коментари

1.   Здравей от мен. Пиша ти защото и аз имам същият проблем и съм на твоята възраст не знам какво ми става и защо съм такава. Другият проблем които имам е че се срамувам много и се притеснявам на моменти от хората. Не знам как да те посъветвам защото и аз съм така. Но съм едно сигурна че трябва да се промениме, но незнам как.....

2.   Мисля, че проблемите ти не са психически. Просто такъв е животът. Може да се разчита само на истинските приятели. Най-вече на самия себе си. Появява се един порочен кръг - имаш нужда от приятели, но се оказва, че тези приятели не са ти истински. Забелязала съм, че има някаква зависимост на интересите. Когато живота те сблъсква с много контакти, както от лично, така и от професионално естество, имаш възможност да направиш подбор и от 100 човека може да се каже, че имаш поне 1, който да определиш като приятел. Отзивчиви са хората, които имат интерес от теб или с други думи можеш да им бъдеш от полза. Но обратното не е в сила - т.е не дай Боже ти да си зависимият. Тогава започва отпращането по тъч линията. Никой не желае работа и за 5 стотинки да ти свърши ако няма интереси.

Приятелите се събират в моментите за добро или за лошо. Но ако не поддържаш контакти с тях просто нали се сещаш - нищо не ви свързва, т.е. другият фактор са съвместните изживявания и емоциите.

А по принцип човек в повечето случаи е сам - дори и да е сред хората.

Не би следвало да се страхуваш, че ще те зарежат. Ако има нещо, което да ти пречи - това е страхът. Приеми хората такива, каквито са и не очаквай нищо от тях. Опитай се да разчиташ на себе си и бъди себе си. Не се затваряй - бъди открита, но предпазлива и не се предоверявай на другите.

Щастливи са тези, които имат повече близки хора около себе си и добри приятели. Но тези щастливци са малко. И това е магията на общуването- изкуство, което малцина умеят.....

3.   Миличка аз съм така имам приятел от 3 год но скоро мисля че може и да му дотегна... постоянно су, така винаги мнима и невярваща... сама си го постави за цел да ввярваш повече няма кой да ти помогне.

4.   Явно страдаш от някакъв комплекс, че си грозна или дебела и че не заслужаваш никой. Стегни се малко, усмихни се и гледай напред, живота е прекрасен.