Споделена история от Други

За всички, които НЕ ПРАЗНУВАТ 8-ми декември
Здравейте. Аз съм най-обикновено момиче на 20 г. Студентка 2-ра година съм и както се сещате за 2-ра година няма да празнувам студентския празник.

Първо - за мен това си е най-обикновен ден, нищо повече или по-малко.

Второ - нямам с кой да го празнувам или поне хора, с които би ми било приятно и забавно.

Трето - свързвам тоя ден с кофти спомени от миналата година, така че що за празник би било... Всеки ме пита "ЕЕ КАК ЩЕ ПРОПУСНЕШ НАЙ-ГОТИНИЯ ПРАЗНИК, СТУДЕНТСКИЯ" или "ТРЯБВА ДА ПРАЗНУВАШ С КОЛЕГИТЕ СИ"... Как да празнувам с хора, които някак си не са ми достатъчно близки, пък и повечето си заминават по села и родни места.

"Приятелките" ми са си с гаджетата и ето, както виждате няма къде да отида нито с кой. Нека всички самотници днес и разбира се всеки който иска да драсне по някой коментар. И все пак честит празник на празнуващите.

Коментари

1.   Колежкеее и аз съм същия случай. Миналата година ходих с моите колеги уж, за да не се цепя от колектива. Но те ми го нацепиха... И от тогава не се "имаме" особенно...

И аз съм 2-ри курс и го прекарвам празника пред компа. Ех че весело :'(

Търновчанина

2.   Честит празник и на теб! :)

3.   аз не пия, тъй че сега си седя в нас. Първа година съм, а и всъщност тва за мене са пълни глупости. Студентски празници и глупости. Какво? Да се събера примерно с некви олигофрени които не познавам ли? А и кво толко интересно има в тва да се напиваш? Ето днеска цел ден ми е лошо и ми се гадеше (некво белтъчно натравяне зарди тъпия Никулден) и какво, то е същото и при пиенето. Да ида, ми викат и ще си прекарам хубаво. ДА БЕ. Да се напия и да ме боли после глава и корем и да ми се гади и различни такива. Много прост народ. Сигурен съм, че много хора след тоя празник, ше си кажат че повече нема да лизват алкохол :D А и какво ще запомнят от тоя празник, след като се напият? Нищо нема да помнат. Ама се пак нали човека е измислил фотоапарата-ше се снимат и после ше се гледат.

4.   Еми ако ще ти стане по-леко, в държавата, в която уча, 8-ми Декември не се празнува. Дори имах изпит днес. И ме скъсаха.
Сега малко по-добре ли ти стана? :)

5.   Чудо голямо... и аз съм като вас, ама хич не ми дреме. В живота има по-важни неща от това да отидеш някъде да се направиш на гъзар... с парите на мама и тати. Учете, работете, правете семейства и така... живейте си живота, още колко купони ни чакат...

6.   има по-важни неща... ;)

7.   Номер 1, точно как ти го нацепиха? :-)

Иначе спокойно, и аз не съм карал никога истински 8-ми декември по българските стандарти. Като ученик живеех близо до Студентски град, така че празника ми беше "пред очите" откак се помня, но тогава не бях студент формално и се задоволявахме с това да зяпаме минаващите пияни мацки. После заминах да уча в чужбина, там уж се празнува в българските среди, ама празнуването се състои в това да се отиде на дискотека или кръчма. Нищо особено. Няма ходения по хижи, планини, морета и така нататък. Е, сега завърших и така или иначе нямам време за това.

И както виждате, и аз съм на компа на 8-ми. (ОК, вече е 9-ти, ама то точно сега става интересното... )

Кубрат

8.   И аз като номер 1!!!
Обикновен ден.... нищо повече!
Най - голямата сган в университета се надушва и отиват да кокетничат и пият до зори... на чалга.. ужас!
Не празнувах, даже бях забравила какъв ден е.. но бях с приятелите ми и любимия човек!

9.   Аз пък се разболях и не празнувах... Много тъпо!!!
Търновлията

10.   Аз пък го празнувах и беше свръх тъпо и гадно. По-добре да си бях стояла вкъщи.
Надявам се да се почувстваш по-добре:)

11.   Мерси №10, по-добре съм :)

12.   От авторката: Ами благодаря за коментарите :) целта ми не е да се почувствам по-добре, защото на вас ви е зле, а просто да знам, че не само аз съм така. Нещо като морална подкрепа за самотните души :)

13.   Имаш я :)

14.   Я стига, празниците са за да се празнуват и от опит ви казвам че след като завършите и се задомите всички ще съжалявате за неизживяните купони. Един път сте млади живейте си живота и слушайте по-малко бабите си.

15.   Аз също няма да ходя на 8-ми декември, първо защото съм по-късно записал студент, сега съм втори курс, а съм с лапета 3 години по-малки от мене и акълите им са още в пишлетата и путенцата. Нито знаят как да се организират, нито какво искат от живота. Чакат някой на готово да им свърши всичко, а то като вземе, че така стане, после пък мрънкат и недоволстват. Еми, аз с лапета не се занимавам и ми е през к*ра дали ще карам 8-ми декември или не, на 23 години съм. Когато е трябвало съм се веселил достатъчно. Айде, много здраве на всички и горе главата, на авторката.

16.   Няма смисъл да се празнува 8 декември!!!! :Д
Всъщност, погледнато от реална точка на събитието, би трябвало това да се пада някъде през месец май, понеже тогава се завършва

17.   Никога не съм празнувала 8-ми декември. Вече не съм студент и не съжалявам. Да се освиниш можеш винаги, не е нужно да си търсиш оправдания. Пък и това е било навремето празник само на СУ, демек ден на Св. Климент Охридски.

18.   Най-тъпите години от моя живот са студентските. И в казармата не съм срещал толкова простотия колкото като студент. Какво празнуване на 8-ми декември със състуденти? ! Аз изобщо ти се чудя, как не си минала задочно!

19.   Аз също никога не съм празнувал 8-ми декември докато бях студент, но не защото не съм искал или нещо подобно, просто колегите не ми допадаха и не ми се ходеше с тях. За 4 години заедно никога не съм излизал с тях, само веднъж ходих на един рожден ден и толкова. Иначе, ако хората си допадат, няма нищо лошо да се празнува 8-ми декември.