Споделена история от Други

Мразя...
Мразя Коледа, Нова Година, мразя празниците, мразя шибаният си рожден ден, мразя себе си. Мразя да има хора около мене, мразя хората те са шибани лицемери и мръсни гадове гледат винаги да ти направят мръсно. Искам да живея като някакъв дивак далече от хората, далече от гадното лицемерно общество.

Коментари

1.   ми заминавай далеч и си живей като дивак... и на обществото не му трябва такива като теб....

2.   Хората са идиоти, прости и низши-открил съм го отдавна. Поне такива станаха. И аз бленувам за живот-свободен живот, извън това общество, но е трудно. Иначе споделям мнението ти за празниците

3.   и аз се присъединявам към теб

4.   Да повечето ще те нападнат, защото на тях тези неща са им чужди и когато някои реши да си излее мъката някъде го изяждат с парцалите, вместо поне като не се опитват да го разберат да не пишат обидни коментари... но какво ли да очакваш... Аз затова вече не пускам неща за които ми тежи, защото винаги оставам неразбран.

Но нали на чужд гръб и 100 тояги са малко. Я се замислете ние сами ли искаме да сме самотни и че щом сме в такова състояние някои ни е ранил. Но винаги невинния излиза виновен. Ръцете ли ще ви изсъхнат, ако напишете нещо необидно. Предстваете си се чувствате зле и всички започнат да ви нападат. Но вие не мислите, а действате механично. И сега нахокайте и мен. Защото аз съм като автора и мразя празници, поради обстоятелства породени от така милите ми и добри ``приятели``. Как не ви дойде на ум, че има и такива хора, на които им е писнало от нещата, които за тяхните връстници са много куул (чалга, наркотици, секс) и най-важното нещо. Еми докато живеем в такова общество, друго не очаквайте, а напротив ще става по-зле, защото като гледам какво става с врътстниците ми -(бъдещето на света) и на мен ми се иска да отида да живея в джунглата.

М да ние не заслужаваме да живеем, нали защото сме надраснали много от нещата, които някои така или иначе никога не осъзнават. Ама ние сме простаците... да. Особено като се обадим и изразим собствено мнение, различно от това на тълпата.

5.   Аз пък обичам всички вас! Заради вас светът е толкова шарен и интересен!

6.   Мисля, че филмът Into the Wild много ще ти допадне. Чувствам се като теб и ми е много по сърце този филм, по истински случай е, героят изживява последните си дни далеч от обществото, истински свободен и щастлив.

7.   4 е напълно права и ще добавя че трябва да се успокоиш малко. Животът е такъв какъвто си го направиш/вече съм минала по този път и в момента се кефя на живота/ и не ставай като безразличните хора

8.   Преди 20години се разведох. Дъщеря ми беше на 2, 5, а сина ми на 5 години. Изгони ни бъща им в 23 ч. през ноща и се чудих къде да ги заведе да спят. Няма един празник който да сме изкарали като семейство без скандали и побоища.
ХУБАВИ празници! И аз ги мразя!
В последствие успях да създам дом на децета си имахме хубави мигове но и да ден днешен мразя празниците. Някой е казъл, че точно днес трябва да се яде и пие до пръсване и да ти е весело.,
Страхувах се от хората, стархувах се от мъжете да не ми посегнат да не започнат да ме нагрубяват и обеждат. С годините и това успях да скатая някъде в дълбините на съзнанието си. Не съм го забравила но не е така силно както някога. Вече осъзнавам, че има и стойностни хора.
И за накрая да Ви кажа няма по добро от това да се събереш с приятели непринудено и да си изкараш една страхотна вечер и няма нищо по гадно от празниците/ Тогава трябва да ти е весело по протокол/

9.   Защо ли и аз съм като теб? Човек, подкрепям те на 100 %.

10.   За съжаление ще ставаме все-повече, ах как ми се иска догодина да дойде края на света.

11.   О и аз съм като тебе като видя в какво са се превърнали хората, нямам приятели и затова съм си сам на празниците, някакви традиции нищо повече. Сред животни или диваци по-добре ще се чувставам отколкото с тази деградирала сган. Дано стане голяма промяна, че ми писна, какво и да е революция, война, да свърши само. Иначе успех.

12.   Ами това е въпрос на личен избор, като ти се живее в гората-никой не ти спира.

13.   Толкова пъти употреби думата "мразя". Всъщност какво обичаш?

14.   Ти си за джунглата!!!

15.   Да умреш е по-лесно отколкото да обичаш за това аз си отреждам мъката да живея... Винаги има хора, които заслужават да бъдат обичани, омразата е за слабите хора, тя не носи нищо хубаво. Аз също мразя празниците и рождените си дни, защото не си прекарвам хубаво и аз не знам защо. Въпреки това ще продължавам да обичам и да помагам, аз така изразявам себе си. Разбирам как се чувстваш, но така вредиш само на себе си и на никого не му пука. Омразата няма да ти донесе любов, но обичта рано или късно ще те зарадва с добро :)

16.   Виж, не си единственият, който се чувства така. Но смятам, че всеки човек си е отделна вселена, ако не ти харесват чуждите вселени, т. е. хора, просто си живей в твоята вселена и ще ти е комфортно. Няма нужда да бягаш в гората, това бягство не е решение на проблемите ти, дълбоко в себе си ти ще чувстваш същото негодувание и празнота, затова просто се научи да живееш в мир със самия теб. Не ти го говоря просто така. Ако очакваш приятелство или любов - трудна работа. Не казвам, че е невъзможно, но е малко вероятно. Ако искаш да си щастлив, просто се радвай на всеки миг и толкова, не казвам, че няма да ти е трудно или че няма да се чувстваш зле отвреме навреме, или пък дори през цялото време, но границата между това състояние и това, другото, за което ти говоря е много тънка.
Дано си ме разбрал правилно, ако все пак прочетеш този пост.
И още нещо, няма абсолютни истини в тази вселена, има само относителни и ако някога постигнеш щастие, никога не забравяй как си се чувствал някога, само така ще оцениш правилно, това което имаш. Човек се радва само на това, което е завоювал с много усилия и жертви, защото приравнява това нещо с тези усилия и сравнява удовлетворението, породено от крайния резултат, с мъката за постигането му. Чао от мен.

17.   Много си странен сериозно О. о доста глупаво разсъждение имаш.

А иначе вие какво сте се напънали на тема "хората". Нали осъзнавате, че вие също спадате към тях. На всеки му е лесно да говори за другия и да казва какъв е, ама никой не може да се види от страни какво говедо е. Така, че бъдете на ясно, че като обиждате "хората" към това число спадате и вие, защото не сте нещо по-различно от когото и да е било. Нито аз нито вие. Всички сме еднакви - различни вече няма не го ли осъзнахте? Да си различен не означава, да не пушиш цигари и да не слушаш чалга. То е съвсем друго нещо.
Това значи дами и господа да имате съвсем различна гледна точка за света, за околните, да разсъждавате много над годините си, да превъзмогнеш недостатъците си и да надминеш себе си, а това са най-трудно постижимите неща и нито аз нито вие ще ги постигнете някой ден. Самият факт, че се мислите за различни ви прави точно копия на останалите еднакви сме.... различни вече няма.

Йоана ?

18.   Знам какво ти е братле и аз бях така но нищо неможе да се направи освен да се приобщиш със тези хора иначе понякога и на мен ми се иска да избягам някаде далеч кадето няма хора ама нестава за съжаление просто свикни с обстановката нямаж друг избор това е :( Аз точно това направих и сега донякаде не ми дреме за другите и гледам да общувам със по така приятни хора това е братле друг избор нямаш послушай съвета ми и ще се оправиш. Много добре те разбирам и аз бях преди 2 години така ама сега вече хич не ми дреме айде със здраве :)