Споделена история от Други

Агресивен съм
Здравейте проблема ми е малко неприятен, но много труден за решаване.

Имам проблем с агресивността (не срещу жени). Изключително често се ядосвам, попадам в сбивания, конфликтни ситуации... наранявам някой. Държа се имам чувството като мутра - когато ме ядоса някой повече от необходимото, задължително си го получава. Било то физически, или по друг начин.

Изнервен съм през 60% от деня. Когато се ядосам почвам да викам на всичко и всички, а ако е непознат само чакам думичка да ми каже и съм готов да му строша зъбите. Как да се справя... чета по нета хората мислят "позитивно" и това им решава проблема.

Колкото по-позитивно се опитам да мисля, толкова повече си мисля че се залъгвам и гнева ме залива като вълна - още повече. Идело ми е да хвана телевизора и да го метна през терасата от нерви, или да хвърлям чаши по стената, или да изляза и да се сбия с някой.

Само, когато си излея гнева ми минава, но това е изключително лошо и голяма пречка. Да не ви казвам какво става, ако докато шофирам някой ме засече, или направи друго нарушение. Не искам да се бия, искам да съм спокоен човек, но не мога. Идва момента в който ми кипва и искам да удрям и да блъскам. Кажете ми как да се справя... лошото е че аз не само го искам, ами го и правя...

Коментари

1.   Съпруга ми е бил като теб, когато е вдигал много тежести и е пиел разни хапченцааа, помисли си, кажи с какво се занимаваш, тогава е по-вероятно да ти помогнем със съвет. Ако имаш много мускули-причината е ясна

2.   Не, не съм такъв където тренирам и пия хапчета. За тях знам, че могат да предизвикат агресия. При мен е сякаш от нищото...

3.   Спокойно човек това се оправя лесно, ще се заядеш на неправилният човек, ще те пребие от бой и ще разбереш че трябва да си владееш гнева и да си мериш приказките защото всеки си намира майстора.

4.   Прави мноооооого секс. така ще си изморен и няма да ти стига енергията да се ядосваш :). жена съм, почти в същата ситуация като теб съм, само дето ме избива на автоагресия - самоподстригвам се къъъсо, татуировки, пиърсинг, щофирам бясно, такива неща... мен само секс ме успокоява. а, и плуване, по много

5.   Тренирай бокс и си го изкарвай на чувала.

6.   Приятелю,
Вярвай, разбирам те на 101 %.
От години се мъча да променя тази черта, какви ли глупости не пробвах, обаче ефект почти никакъв.. Единственото, което помага по-дълго е както каза някой по-горе- физическа умора.. Иначе ако имаш някакви други идеи или резултати, ще се радвам да ги споделиш, защото освен всичко, такова поведение и пречи много в отношенията с хората, започват да се отдръпват и т. н.
Успех ти желая най-искрено!
Д.

7.   номер 3, твоето мнение ми хареса. Тоз човек що не иде да се заяжда със слона и хипопотама та да му скочат и веднъж завинаги да се научи да се държи прилично с хората.

8.   Номер 3 и 7, бих ви препсувал и бих ви запитал вие ли сте хората дето ще ме оправите?? НЕ. Били са ме, и аз съм бил, но е трудно такива като вас да го разберат, които само знаят да пишат пред компютъра. Ти какво си мислиш, че не са ме били ли? Не е в това въпроса, въпроса е с нервите не с това кой колко е здрав. Ако бяхте достатъчно в час щяхте да знаете, че боят е най-лесното нещо и аз не се гордея с него, а искам да го избягвам, както пише в темата.

Номер 6, физическата умора наистина помага и най-големия проблем е с хората да. Не, че на близки и приятели нещо ще им направя, но са ставали свидетели на проблеми и съм виждал след това как отношението им се променя все едно се страхуват и ги отблъсквам. Това е лошото.

9.   опитал ли си да споделиш, имаш ли приятел/ка на която да крещиш и да споделиш когато те ядосва нещо. моят също е нервак, много му е напрегнато и преди е правил така, прибирали са го в пандиза заради сбиване в заведение, но понеже аз съм племпало и го изнудвам да ми сподели когато го видя че е изнервен от нещо, избухне разкрещи ми се и почва да ми обяснява крещейки кой за какво го е ядосал и му мине и предишните бели не ги прави. пробвай това може и да ти помогне

10.   При приятелка гледам да не го правя, ама и тогава се е случвало. Никога не бих посегнал на близък разбира се, но и на тях си го изкарвам понякога... А момичетата нормално не харесват такива глупости.

11.   Е аз не ти казвам да тръгнеш да я налагаш,просто да споделиш.Не знам,намери си някакъв отдушник тогава-нещо с което да се занимаваш,да ти носи удовлетворение и спокойствие и може би с времето ще се успокоиш

12.   Физическа умора може би, но и аз мисля, че основното, което може да те оправи, е да си намериш майстора. Колко пъти съм слушала, пък и за себе си съм си го мислила, как, видиш ли, не сме можели да се справим с някакъв навик или с нещо, което не можем да търпим. Много бързо може да стане при някакви външни обстоятелства. Казваш, че можеш да налетиш на бой за всичко. Толкова мутри има по улиците. Я ми кажи как точно налиташ на бой с насочен към теб пистолет. Тогава ще се спреш бързо, бързо и следващия път ще се замислиш май. Ако се съмняваш в срещата си с момчета с оръжия, мога да ти кажа, че пред по-свестни от теб са ги размахвали. Вярно е, че човек понякога не може да се спре, но това "не може" е относително и зависи от това, с/у кой си.

13.   12... аз също имам оръжие, което за щастие никога не се е налагало да използвам... към него проявявам отговорност и не го размахвам наляво надясно, а и целта не е да сме в екшън филм и да се стреляме... Това и аз го мога и други го могат. Ти живееш в някакъв екшън, да извадиш пистолет не е сложно, но извадиш ли го трябва да стреляш. Един път съм бил на косъм, за щастие всичко се размина.

Дайте да не навлизаме в глупави теми за оръжия и т. н., аз самият също съм въоръжен, но последната година не мога да си контролирам нервите, преди това не бях такъв.

14.   Все едно. Разбрах какво мога да променя и ви благодаря за мненията... повече изразходвана енергия на друго място.

15.   И моя приятел е голям нервак. Всяко нещо го изнервя, все крещи. Към мен физическа агресия не проявява, но психическата също много, ама много натоварва. Два пъти си тръгвам от него заради нервния му характер, той ме моли, иска да сме заедно, щял да се промени.... До следващия път. И като го питам сега защо крещиш- все аз съм виновна. Но той се държи по същия начин и със семейството си- тогава пък те са виновни. И винаги някой го ядосва или дразни. Не знам как да му помогна да се промени.

16.   Авторе, не е екшън филм. На мои познати са вадили, само ей така, да. Абсолютно съм сигурна, че е въпрос на време да си намериш майстора.

17.   Автора съм... 16 екшън филм е, защото на твоите познати са им "вадили", на мен ако ми извадят аз стрелям. Това е за протокола, има ли извадено оръжие ще има и проблеми, но се отдалечихме от темата аз разбрах какво мога да направя.

18.   До автора:

Привет!
Хубав въпрос си задал и ще се опитам да ти обясня някои неща за гнева. В основата си гневът е страх и хората, които са по-агресивни всъщност са по-чувствителни. Някой някога, много отдавна така дълбоко те е наранил, че ти си изгубил контрол, най-грубо казано. Тази загуба се изразява сега не само във вербална агресия, но и във физическа. Няма начин да изразходваш гнева си в различни дейности, това е изгубена кауза, а и колкото повече го тушираш, толкова повече ще расте силата му, дори външно да изглежда, че си го укротил. Един ден може да извършиш постъпки, за които няма да знаеш как да поемеш отговорност, защото ще си бил извън себе си. Гневът не е като глада, да се парира или разрешава. Гневът има нужда от разбиране и дълбоко осъзнаване. След като си написал писмо тук и след начина, по който си го направил, аз смятам, че си интелигентен човек и ще съумееш да го осмислиш. Зад всичките ни постъпки има мотиви, потиснати чувства, погребани болки, неизплакани сълзи. В един пост тук аз няма как да ти кажа всичко, което ми хрумна, нито за начина, по който аз се справих с гнева си. Повярвай ми, знам за какво говориш, познавам в детайли агресивността. И затова ще ти кажа, че има начин да си друг и, че да си друг, когато си бил подвластен на този луд огън в теб, е истинско щастие.
Ако искаш прочети главата за болковото тяло от книгата на Екхарт Толе 'Нова земя', има я в Спиралата. Ще ти даде доста отговори. И не става дума за позитивно мислене, а пак казвам, за осъзнаване.

Поздрави и успех!
Soul

19.   Мерси Soul за двата отговора - другата тема с позитивното мислене също е моя... За дълбокото нараняване - да, има го... наистина го има още от едно време от както бях по-малък, но аз пък винаги мисля, че разни слабохарактерни се оплакват - "Нямах щастливо детство"... еми какво да се прави доста хора нямат щастливо детство, ама не стават като мен. Това им служи само за оправдание, а аз мразя да се оправадавам. Станалото станало, искам да мога да продължа нормално.

Да, точно защото съм виждал много лошотия много малко ценя чуждите хора, но това е кофти, защото ми пречи да живея качествено. И другите са имали проблеми, пък са се справили и не са станали егоисти. Казвам егоисти, защото аз поставям себе си и близките си на най-високото възможно ниво и не пожелавам на никой да се опита да ни навреди, няма да го допусна.

20.   Абе пич някъде ще те наплескат и си готов. Решено е. Пиклю

21.   Хаха, добре номер 20, добре хаха. И се пише пиклЬО, да отваряш правописния, че да не те почвам и тебе. :)

22.   Soul определено ще помогне и на мене май, Благодаря и аз за подробното отношение ;)
А относно N20 и предния със оръжията- хора, не е въпроса, че ще наплескат автора или ще си намери майстора-мен както са ме пердашили, съм сигурен че и автора го е отнасял. Не е решението, нищо не се променя, А относно оръжията- пикльо се оказа другия, защото има едно правило, а автора го е казал-оръжие се вади, само когато ще стреляш, или с други думи, извадиш ли го-стреляй, иначе не си нищо повече от поредния сопол, възползвал се от слабата система в държавата, да се прави силен- лично аз при подобна случка, чак след часове, и то в РПУ-то разбрах, че срещу мен е било вадено оръжие- ти за ТТ чувал/а ли си? !? !? !
Та авторе, според мен, освен физическата умора, май ефект ще има и предложението на Soul.
Успех ти желая!
Д.

23.   Автора: Намерих даже филм с тази Луиз Хей. Пишете във Vbox излекувай живота си... интересно е, може да захвана и книгата. На авторката доста кофти неща са и се случвали в живота.

24.   Авторе, виж в youtube има също клипчета на български дори. Едно ще ти кажа - за друго не мога да гарантирам, но за тази книга - ДА!
Не вярвам в изотерики и такива работи, много аналитичен, прагматичен човек съм, но откакто почнах да чета книгата - препрочитам я винаги, изкарала съм си и мисли, способи и непрекъснато ги дъвкам (най-вече за визуализирането) - животът ми се промени - факт е, че за една година, не само материално изплувах от кашата, но и в личен аспект нещата се подредиха. Казвам ти - това е начинът. Научих се да мисля позитивно, да прощавам и да се концентриам върху важните неща в живота, да имам мечти.
Отедели малко време за книгата. Аз лично в тефтерче съм си записала най-важните неща и като пътувам или просто така - си ги чета и препрочитам. Успех!

25.   Привет!
Да, заподозрях, че може да са на един човек двата поста, току-що писах и в другата тема.
Ти не знаеш дали другите хора са станали като теб, защото това, което показваме отвън, рядко съвпада със случващото се отвътре. Нас от малки ни учат да сме добри играчи - да сме хитри, да взимаме повече и по-малко да даваме, да се конкурираме, минавайки през трупове, да се стараем да изглеждаме супер силни и в никакъв случай да плачем. Понякога в сълзите образно казано има много повече сила, отколкото в изваждането на меч. Ако не са като теб ('буйни') хората с нещастно детство, стават безсърдечни, скрити садисти, които зад добрите намерения и прекрасни обноски, са едни механизми, които отдавна са загубили всичко човешко или пък са пациенти в психиатриите. Разбира се, ако един човек е работил съзнателно над себе си, тези варианти отпадат. Лошото детство не прощава на никого. Няма изключения и който се смята за такъв - не му вярвай. В този ред на мисли ти си добре, защото си обърнал внимание на себе си, опитваш се да промениш нещата. Не казвам, че е хубаво да си агресивен, да се биеш и да рушиш. Но това е част от пътя на разрешаването на това поведение. Надявам се, че няма да останеш с отговорите, които получаваш тук, а ще работиш върху себе си, като четеш разни текстове, гледаш филми и въобще като продължиш да търсиш. Защото интелектуалното разбиране и осъзнаването не са едно и също и второто дава резултати, а първото само увеличава егото. Разбира се, да продължиш напред си е единствено и само твое решение и не бива да го правиш, защото някой ти казва, включително и аз. Написах 'надявам се' по-горе, за да те поощря:).
Не цениш 'чуждите' хора, защото си убеден, че хората носят болка. Съответно привличаш само такива. И влизаш в един омагьосан кръг. Разбери, че има и хора, които са добронамерени, ценни и стойностни и не се ограничавай в определения и етикети. Преразгледай всички понятия, с които боравиш и ги разшири.
Случайно да имаш и други теми тук? :)

П. П. Д., удоволствието е изцяло мое :)

Soul

26.   Разбирам те! Аз имам същия проблем. Аз съм момиче на 18 г. Постоянно съм ядосана и не мога да се успокоя без да съм се разкрещяла на някой (преди 2 г. налитах постоянно на бой като теб) и основно това е майка ми. Живеем в Германия от 1 година, майка ми си има само мен, както и аз - само нея. Осъзнавам грешката си, но за съжаление - късно! Искам целият гняв да изчезне, но не знам как да постъпя! Говорих с нея, обясних и ситуацията, тя каза цитирам " Ясно, няма проблем!", но проблем има голям. Споделих проблема си тук: http://psychologist-timova.alle.bg/попитай-психолога/ . Надявам се да помогне, възползвай се и ти ! :)

27.   Запиши някакъв вид бойно изкуство примерно вингчун или айкидо школата им е мн подходяща чрез философията си и медитациите да те научат да се контролираш. Защото когато си ядосан не си опасен само за другите а и за себе си и не можеш да преценяваш трезво ситуациите, а и в очите на другите ще изглеждаш неуравновесен и няма да имаш мн приятели готови да ти се доверят за сериозни неща. Последиците са само лоши така че обмисли сериозно алтернативните варианти за справяне с проблема. Може да посетиш и психолог и да разговаряш надълго и нашироко с него, дори да тв пратят при психиатър и да ти изпишат някакви успокоителни пак не се коси има добри специалисти които си разбират от работата и могат да помогнат ако сам не можеш да се справиш. Успех! И пиши за развитието на нещата.
Хуан

28.   Ако дясната ти ръка е ядосана, дръж я с лявата.Киргизка поговорка

29.   От 6 месеца приятела ми ме тормози по същия начин всичко го дразни, вика, крещи, обиждаме и не само мен. Избухва за най малкото онзи ден даже ме скубеше и знеш ли е кое е най лошото, че психически рухнах, обзел ме страх не мога да се скарам с него защото ме заплашва, близките ми също ги заплашва даже и докато пиша в момента съм обляна в сълзи. МОЛЯ ТЕ кажи ми как да постъпя какво би направил ти били посегнал на приятелката ти ако тя не иска да е с теб да пусна жалба знам ли вече посто не издържам :(((((

30.   Ела пред 4-то районно, когато аз или някой от колегите сме на смяна. Прави ни се на мъж там, да видиш колко бързо ще си кротнеш, бебчо.

31.   Авторе, би ли ни казал по-колко кафе пиеш дневно, и какъв вид е кафето (еспресо турско, нес). Моето лично мнение е, че твоята нервност и агресия се дължи на прекалената употребата на кафе в ежедневието ти или пък може би енергийни напитки. Замислял ли си се над това?

32.   Виж ся брато аз бях същия като теб сбивания даже се е случвало да пребия човек само защото ме е погледнал но започнах да тренирам бокс купих си круша у дома и започнах да удрям нея вместо да бия хората сещинкс