Споделена история от Други

Личностна промяна или от интроверт към екстроверт?
Здравейте !
Ето и още едно запитване от мен, което доста ме тормози.
А именно, начините и тактиките за промяна на личността от затворен (интровертен) тип към отворен (екстровертен) тип мислене и поведение.
Преживели ли сте такава промяна?
Какъв е бил вашият начин за промяна?
Познавате ли някой, който от интроверт се е превърнал в екстроверт?
Надявам се темата да е полезна както за мен, така и за другите потребители със сходни проблеми :)

Коментари

1.   Авторе, няма чисти интроверти и чисти екстроверти. Всеки носи и двете неща в себе си. Аз съм и двете и добре те разбирам, както и всеки читател, според мен.
Ще ти дам съвет, ако искаш да бъдеш по-общителен.
Почни да си представяш хората пред теб смешно голи. Това ще те отпусне и ще ти отнеме стеснителността - тези са голи, хе -хе-хе.
Друг способ е да се запишеш на салса например или на друго хоби, при което си в център на внимание, дори на сцена трябва да излизаш. Освен това общото хоби е добра тема за разговор и повод за контакт с хората.
Вземи си сладко куче, така хората хем ще търсят контакт с теб, хем в първия момент кучето ще е в центъра, не ти.
Хората като теб често не са истински интроверти, а просто имат нужда от време, за да се отпуснат. Сигурна съм, че със семейството си и с познати отдавна хора, ти си си нормален. Трябва просто да преодолееш вътрешните си спирачки - но ти вече си осъзнал проблема си, имаш и желание - това са първите крачки, всичко се постига с желание и упоритост!

2.   Съгласна съм с 1, всеки е 50/50.
Променяме се заради средата в която сме заобиколени. Ако си с умни хора, всичките на ниво, девствени, не викат, псуват малко и айде пускат музика ама не да ги проглуши- няма да си сложиш пендари и да се качиш по масата с водка. И обратно, около веселяци няма да стоиш кротичко в ъгъла мислейки за нещо, което си прочел.

Да вече няколко пъти ставам 60/40 само типовете се сменят. Ей сега ще обясня като ти е интересно. С един човек се харесвахме и около него бях с нова компания. Да, станах по-затворена. Беше си хубаво, с тях се чувствах добре, но нещо си куцаше. Някак си бяха пасивни, мислеха прекалено много за проблемите и ако им кажеш, , Майко, вчера така се напих!!! " ще ти отвърнат с - Оу, гадно. Вземи хапче за глава.

Както и да е нещата приключиха и се поотдръпнах от групичката, как му се вика- СВОБОДА!!! След това толкова много исках да живея, че сигурно 2 седмици всяка вечер надувам музиката на макс и си танцувам, постоянно излизах, искрена радост.

Отпуснете се, бъдете себе си, да не ви пука за мнението на другите и затова към кой тип спадате. При онези хора се чувствах като затворничка в собствените си мисли. Идеше ми да се убия. И един ден просто се събудих и осъзнах, че аз съм господаря на самата себе си. Позволих им да ми влязат под кожата, единична грешка с осъзнат край. Колкото повече мислите за проблем от този тип, толкова повече се депресирате и не спирате да пускате самотни теми. Никой не ви мрази заради това което сте и поне на 1 човек ще му е траур, ако умрете.

3.   N 1 е много правa. А и имай в предвид, че темперамента е сравнително устойчив за разлика от характера (например). Опитвал съм се да се променя - понякпга става но не за постоянно. Просто се правиш на такъв какъвто не си. Можеш да се научиш да се приспособяваш към различните хора и компании, а не да се променяш (поне смятам, че има разлика между приспособяването и промяната). Мисля, че ако искаш да се промениш ще е нужно много време. Все пак тук са замесени тип нервна система... и много други психофизиологични фактори.

4.   не всеки е 50/50 има повече интровертни и има такива които са повече екстровертни ;) аз се превърнах повече в интровертен.

5.   Защо е нужно да ПРОМЕНЯШ себе си - от интроверт в екстроверт??? Явно не се харесваш - ами промени в мислите си именно това което не ти харесва :) Това е всичко. Няма нищо нередно в това да "умуваш" стига да не се ориентираш в негативен аспект. Ако е така - разсей се. КАК? Както ти харесва - музика, филм, разходка, среща, тел. разговор, най-добре с малко дете наоколо ;) Вярвам че поне малко съм ти бил от полза...

6.   Аз съм повече интроверт... много повече интроверт... но не знам дали наистина е така.
Позволи ми да ти говоря по теми, които мен ме интересуват и ще ти говоря и говоря, но това че масово хората са едни и същи- едни и същи вкусове имат (Дас-Ман-и) и то коренно различни от моите, кажи как аз да се набутвам в техни разговори? Няма как. Опитвам се, но не съм сигурен в себе си.
плах съм...
Но е важно да изразяваш себе си, просто да показваш кой си.

Едно Момче-20г.

7.   http://www.wikihow.com/Go-from-Introvert-to-Extrovert