Споделена история от Други

Аз съм мъжемразец!
Здравейте! Ще бъда кратка, и предварително ви благодаря за вниманието. Проблема е че съм мъжемразец, не ги харесвам, никога не съм обичала, не мога да повярвям че мъж може да обича. Не, не съм и л.......а. Имала съм връзки, но целта ми е била да ги карам да страдат.

Не искам да обиждам никой, знам че е гадно, но такава съм от 15 години. Пробвах да имам нещо сериозно, ама нестана просто му нямах доверие. Накарах да го смачкат без причина, и не знам защо го направих, просто ми харесва да ги мъча.

Знам че е гнусно това, не искам да съм такава, искам да съм нормален човек но как? Защо не мога да съм като другите? МОЛЯ за съвет, как да ги заобичам тези мъже, или поней да не ги мразя. Благодаря отново за вниманието!

Коментари

1.   Хм... с тази нагласа... нормално е да нямаш сериозна връзка. Повярвай, има прекрасни мъже... ще видиш!

2.   Значи първо кажи на колко си години, за да си ни по полезна и евентуално ние да се опитаме да ти бъдем.

3.   Дявол го взел, някой или някои са те наранили много. Предполагам, че връзките ти са били все с разни кавали и миналото е оставило следа.
Как да го преодолееш, питаш - до голяма степен зависи от теб. Не толкова от околните мъже. В момента средното ни ниво е такова, признавам си го, ние сме с класи под бащите ни. Но ако можеш да превъзмогнеш бариерите, които си поставила, ще станеш в по-малка степен мъжемразка. Тук-там има и свестни мъже, а не само селски бекове, ще се увериш. Повече гледай и преценявай как се държат различните мъже, когато общуват с хора. Ще откриеш поразителни разлики. И ще видиш, че едната част заслужават омразата ти, но другата - не.
Желая успех и щастие от сърце.

4.   Хора всякакви. На колко години си? Най вероятно ще си останеш дърта мома. Няма да имаш мъж който да се гриже за теб и т. н

5.   Аз съм на 26. 4, не ме плаши че ще оостана дърта мома. Искам да спра да мисля лоши неща за тях. Когато се запозная с някой не да си мисля, че може да ми навреди, и да съм постоянно резервирана без още да има повод и. т. н. Благодаря! от Авторката!

6.   " От 15 години съм така.. На 26 съм "

Тцц, това от 15 години, за да засилиш емоцията в разказа ли беше?
Много, ама много преувеличаваш, явно страдаш от липса на внимание или и аз не знам.
Ако не обичаш, не харесваш мъже - няма да се впускаш във връзки. Аз като мразя пилешки хапки със сусам не си ги поръчвам и не ги консумирам.
Според мен някой или някои един след друг са те наранили и предали, и сега си го връщаш на други, които те харесват или са около теб. И сякаш не съжаляваш, че си такава, ами сама се надъхваш да СИ ТАКАВА.
Ти си знаеш. Мъжете не харесват такива като теб. Така, че споко - взаимно ще е поне.

Аз пък много ги обичам мъжете.

Лоша

7.   Мисля си че проблема е ако си имала гаден баща, бащата формира виждането на момичето за мъжете. Ако баща ти е бил гаден, което се случва доста често, повечето мъже не стават за бащи по мое мнение, е нормално да намразиш другите мъже. Друга причина е да са те наранили много и оттам да си се озлобила и трето като виждаш повечто жени с тъпите им връзки и как позволяват мъжете да ги мачкат просто ти иде да повърнеш и не искаш да ставаш като тях. За съжаление ще ти кажа, че се толерира типа жена - слугиня, готова на всичко за мъжа, готова с всичко да се съобразява и да търпи цял живот изневери и побоища. Голям процент от бг жените се държат така и мъжете са свикнали не да имат жени а покорни овце. Ако си жена със собствено мнение, интереси и искаща уважение, по трудно ще стане да имаш връзка. В случая или си добрата овца или отстояваш себе си. Така че не знам какво да те посъветвам - мисля че се бунтуваш срещу това неравноправие между половете тук в бг. Мъжете изневерятват пият не работят с претенции, а послушната овца седи вкъщи и се надява той да се промени. Не знам жалка история са тия отношения в България.

8.   Лоша, Не, не си преувеличавам със нищо. Също така, не се опитвам да събера вниманието на тълпата със моя разказ. Хапките, не са задължително да се консумират, но аз немога вечно да живея така нали? Споделих и помолиих за съвет. Благодаря ти Лоша. От Авторката. 1

9.   Авторке, извинявай тогава за прибързания извод.
В такъв случай ми хрумва нещо на ум, но все пак трябва да обясниш малко повече.
Искам да те попитам имаш ли си много добри приятели МЪЖЕ, с които да си нямала интимни отношения? И, ако имаш към тях какво ти е отношението?
Някакви проблеми в семейството с баща ти, нещо такова?
Трябва да се открие корена на проблема, иначе няма как да се разреши..

Още веднъж извинявай, ако те засегнах.

Лоша

10.   Аз нямам семейство, израстнала съм в дом. Не нямям Мъже приятели. От Авторката.

11.   Много "-мразци" се навъдихте! Дядо Мраз за вас!

12.   Дядо Мраз, аз не си избирам съдбата, явно така ме е било писано. Ако искаш ми подари за коледа един хубав живот да не се навъждаме -а, какво ще кажеш? Подарими, живот в който като излеза със мъж, нямя да се плаша, нямя да го мразя. На мен също не ми е приятно да съм така. Авторката.

13.   Според мен, майка ти или някоя друга жена от обкръжението ти ти го е внушла това. Бори се съзнателно с това чувство. Иначе - стани лесбийка, поне ще имаш човек до себе си, но не виждам, с какво жените сме по-добри партньори от мъжете - напротив.

14.   Ако беше жива, не да ми внуши а щеше да ми помогне. Жените, не насилват, не бият както мъж и. т. н Затова мисля че жените са по голям приятел от мъжете. Благодаря. Авторката.

15.   И жените могат да бъдат престъпници, авторке - иначе нямаше да има женски затвори. Вярно, физически сме по-слаби, но психически една жена може да те смачка.
Ориентирай се тогава към жените и това е. Не е толкова страшно да бъдеш лесбийка, поне ще имаш човек до себе си. Не е нужно това да е мъж, какво пък - живеем в 21 век. Като мразиш мъжете и не искаш да се пребориш с това, мрази си ги. Какво толкова?

16.   Да, така се получава, въртим се в омагьосаният кръг на злото. Теб сигурно са те наранили, сега ти нараняваш, тези които си наранила, сигурно предават щафетата на други. Сигурно си чувала една популярна теория "6-те стъпки на свързаност" т. е. всеки е свързан с всеки по света през 6 човека. Като вземем в предвид размера и населението на България сигурно са по-малко, така че е много вероятно това което си пуснала да броди да се върне при теб и ти отново да си наранена и да нараняваш. Единствено ти можеш да разкъсаш кръга, което разбира се не означава че няма да бъдеш наранена, но пък вече имаш шанс да срещнеш и доброто. Както и да е поетът го е казал най-добре:
ЦЕНАТА НА ДОВЕРИЕТО
Станка Пенчева
Така съм създадена,
Че предпочитам
Да се усмихна, вместо да се намръщя,
Да погаля - вместо да ударя,
Да повярвам - щом ме погледнат в очите.
Много пъти са ме лъгали.
Дори най-скъпите, най-близките.
Обичта ми са тъпкали
С думи са ме оплитали -
И пак ме гледаха в очите.
Може още сто пъти да ме излъжат.
Нека.
Едно не искам: заради стоте измами
Веднъж да не повярвам само
На очите, които наистина
Са били искрени.
BV
ПП: А сигурна ли си че не са те обичали?

17.   Еее, BV заклевам се ти просто тотално ме довърши. Точно мислех да публикувам същото.

Едно не искам: заради стоте измами
Веднъж да не повярвам само
На очите, които наистина
Са били искрени.

Авторке, хубаво се замисли над тези 4 реда.
И защо не пробваш да се сприятелиш с мъж, но наистина само приятелство, ей така за компания. Не за друго, но когато един мъж ти е близък без интимно обвързане, той би ти споделил много свои тайни, мечти, виждания. Така би опознала света на мъжете от един друг ъгъл и може би няма да си толкова черногледа. Аз много обичам като съм в компания с мъже и особено, ако са пийнали - всеки започва да си казва коя е обичал, коя не хахах. В нормално състояние, пред жени много малко биха споделили такива неща. Всеки е нахлузил маската ии така.

Лоша

18.   Аз се страхувам от пийнали или пияни мъже, но ще опитам пак. Авторката.

19.   До Авторката
Това с пийналите мъже по-добре не го прилагай защото имам усещането че се движиш в доста по различни среди от тези на Лоша. Не тълкувай нещата тук толкова праволинейно, към живота не могат да се прилагат всеобщи рецепти за всеки си е различно. Всичко което искаме да ти кажем тук е че има мъже които могат да ти дадат много ако ги допуснеш до себе си, но това не означава че трябва всеки да допускаш. Просто отвори сетивата си опитай се да гледаш без предубеждение и наблюдавай и общувай с хората и когато ги опознаеш можеш да прецениш кого да допуснеш и кого не.
BV

20.   Аз нямам предвид да се юрнеш с група пияни мъже, които не познаваш. По-скоро да допуснеш някой мъж до себе си без да имате интимна връзка. Да опознаеш неговия свят, мъжкото възприятие за света, за любовта. А това за пиенето просто го дадох като пример от моите наблюдения и преживявания.
Подкрепям изцяло последния коментар. Авторке, когато ти тръгваш с тази негативна нагласа, с това обобщаване и песимизъм поставяш стени пред себе си и не позволяваш на истинските и свестни мъже да се докоснат до теб и да позволят да ги опознаеш. Не знам как, но трябва да промениш мисленето си ии както казаха вече да отвориш сетивата и сърцето си.
Сигурна съм, че можеш да промениш това и ти желая успех.
Но помни, че не само мъжете лъжат, изневеряват, нараняват. Жените също го правят. Всичко зависи от човека, не от пола.

Лоша

21.   Имам същия проблем, на същите години-26, само, че съм мъж и женомразец. При мене като бях на 13-14 бях влюбен в едно момиче-отвратително отношение от нея, после в друго-още по-зле и лека - полека намразих всички жени. Кеф ми е сега да ги мъча, да говоря с недомлъвки, с увъртания и да се кикотя вътрешно. Външно лесно ги омайвам, защото мисля, че имам добра визия и ред положителни качества като човек, но не мога да преодолея омразата. 3 жени се бяха влюбили в мене последните години и с трите бях крайно ужасен. Не, не съм ги използвал, не съм спал дори точно с тях, но усещах, че имат чувства, гледах да ги разпаля и после тотално отсвирване. Едната аз я харесвах в началото, тя мене не. Цяла година се старах да я спечеля, дори бях започнал да си мисля-в това момиче май съм влюбен, ако и тя отвърне-край, проблема ми е решен. Да, ама не. Тя, че се влюби-влюби се и когато ми го призна вместо да стане взаимна любов вътрешно пак така се изкикотих, направо все едно уцелих джакпота от тотото. Всичките ни общи познати разбраха, че е влюбена в мене, а аз с присмехи се постарах до един да разберат, че съм я отсвирил аз и, че видиш ли, тя, тая, как ще е достойна за мене? След първоначалното чесане на егото сега междудругото съвестта ме гложди и страшно ме е срам. Знам обаче, че ако ми се отдадат 100 възможности да се подиграя с нея 100 от 100 ще направя същото пак. Очевидно е, че сме за психолози с тебе...

22.   "не насилват", "не бият като мъж" - Авторке, точно ли те цитирам? Мисля, че проблема е ясен. Някой мъж е упражнявал физическо или сексуално насилие над тебе, може би дори и двете. Може да е баща ти дори. Ако не е над тебе, вероятно над майка ти и ти си била свидетел на това. Казала си си - с мене никога няма да се случи. Прав ли съм? Не си мисли, че ни мъчиш много. За да стане това, да измъчваш наистина някой мъж трябва да го накараш да се влюби в тебе, може би дори да се ожениш, да му тъпчеш самочувствието, да му изневеряваш напук и т. н. Но се замисли, кой мъж ще търпи това? Най-вероятно ще те зарежат набърза ръка и ще си хванат друга, някоя, която да ги сцепва в леглото и след седмица дори няма да си те спомнят дори как се казваш, защото с твоето поведение се съмнявам да си вързала мъж до себе си и наистина да си му разбила сърцето и илюзиите, за това ще ти трябва време и връзка. Освен това те смятам за луда, напълно луда. Независимо от преживяното, защо трябва да си го изкарваш на други? Я си представи, че нараниш някой мъж с чисто сърце, който те обича? И защо? Защото си просто една сърдита тъсеща мъст за нещо си шматка. И като изтрезнееш след години, като ти просветне наистина ще си дърта мома и още повече ще намразиш света. Защото в момента ти пилееш най-хубавите си години и изпускаш най-хубавото и си подминала вече не един свестен мъж с който си могла да бъдеш щастлива, как ти звучи това? Мислиш ли, че наказваш някого освен себе си? Прочети една книга на Дикенс, Големите надежди се казва. За една дърта мома, която с разбитото си от мъж сърце отглежда племенницата си с цел да я направи мъжемелачка. Дори си води бедно момче в къщата, нарочно, за да гледа как се влюбва в племенницата й, за да може да гледа наживо как му разбиват сърцето. На нея в крайна сметка не й стана по-добре и на тебе няма, дори да успееш в мисията си.

23.   Искрено съм ви балагодарна, за вниманието и съветите. Проблема, не е в родитилите ми, те отдавна не са сред живите Моляви! Твърдо съм решила да се променя, но незнам откъде да започна. Авторката.