Споделена история от Други

Аз съм слабака в класа на живота
Винаги съм бил слабак. Самотен, задръстен и с една дума слаб. Не ми пука. Живуркам си и това е. Да става каквото ще. Знам че ще няма да имам нищо. Нито приятели, нито хубава работа, а за семейство и деца да не говориме. Така стоят нещата просто, съдбата реши така за мен. На 28 години съм вече, а съм нямал нито гаджета, нито приятели и въобще каквото и да било.

Имам образование да, но то нищо не ми донесе. Пет и петдесе по история в Софийския искарах, след това завърших история, но нищо не направих, нямам нерви да съм даскал и сега съм просто помощник кухня. Единствения кеф за мен са проститутките и компютърните игри. Семейството ми, мама и тати живеят в Белгия, виждам ги 2 пъти в годината.

Коментари

1.   Защо не отидеш при вашите в Белгия?

2.   Това, че ходиш на проститутки показва нивото ти. Да си стойностен човек, не означава една диплома в Софийския. Значи, да не си продаваш з*дника за пари и да не купуваш нечии други. Вместо да си играше на тъпите компютърни игри и да ходиш при к*рви, по-добре да беше търсив ако ще и в сайт за запознанства. Поне имаше малко по-голям шанс да намериш жена и по-малък да си навлечеш някоя венерическа..
Тони

3.   Имаш много шибана нагласа за живота. Така нищо, освен живуркане не се постига... ако чакаш образованието ти да ти носи нещо, грешка... То е само ценз, не може да си вдигне задника и да стори нещо от живота ти.

... 1 - ами ти не знаеш неговите родители как живеят, може да живеят и по-мизерно от всеки българин у нас. Като са в чужбина, златни яйца снасят..

4.   ... избери си друг клас, в който да положиш повече усилия за да вървиш напред... каквото и да означава това... ЗАРА 3658

5.   Е, ти пък какво се отписа така на 28 години, на тази възраст човек е още в началото. :) Не знаеш какво ще стане утре, нали? Може да не е станало на 20, 23 или 26, но защо да не стане на 29 например. Това за личния живот обаче.
За професионалиния ще трябва да се бъхтиш. Дипломата от ИФ на СУ не е нищо, повярвай ми. Наистина не дава особени перспективи, но е доказателство, че си човек с обща култура. Нещо, което хора като писалия под номер 2 няма как да разберат. А, ако си полагал и повече усилия през следването значи си и с БОГАТА обща култура. Просто познавам много хора с такава диплома и ми е ясно. Така че се вземи в ръце и започвай да търсиш работа, която би ти харесала, това е единственият начин. А дали ще стане не знам, но във всеки случай на 28 да се чувстваш все едно нищо повече не може да ти се случи е много грешен ход, повярвай ми.

6.   "слабакът на живота"... и най-лошото е, че го осъзнаваш и въпреки това ни демонстрираш само апатия и самосъжаление. От разказа не долавям желание за промяна, нито намерение за нещо такова.
Сам си се докарал дотук, но още не е късно за обрат. на 28 години си още доста млад, доста хубави неща може би ти предстоят. Но те няма да дойдат на готово. Трябва да си ги вземеш сам. С характер, момче. С характер и желание да влизаш в битки. Иначе няма да стане. И на мен не ми е било лесно всеки път... и на много други. Обаче силата на духа и волята на човек са нещо голямо. Щеш - не щеш, играеш в дивизията "Живот" и друга група няма. Ако искаш да не си в зоната на изпадащите, а да се катериш нагоре в класирането - казахме ти - здрава битка и воля за победа. Инак - животът не обича хората с манталитет на губещи и просто ги смазва.
успех!