Споделена история от Други

Как мога да преодолея тази чувствителност?
Проблема ми е следния! И понякога много ме мъчи, тъй като точно тази черта в характера си, не мога да контолирам! Става ми много криво, дори и понякога очите ми се просълзяват, когато видя някое трогателно клипче из нета, или видя стари хора в магазина който си броят стотинките за хляб, или някое младо момче/момиче, (българче) което проси, или мие стъкла на нечий светофар, или някой тъжен поглед, на дете което гледа, през витрината на нечии магазин, и си остава само с мечтите, или баба или дядо, който ровят по кофите а, като млади са дали толкова много за тази държава, и. т.н.

Общо взето някой от вас ще ме разберат други, ще ми се смеят, но такъв сам си чувстителен, когато мога и до колкото мога помагам на такива хора! Когато колкото мога, и с каквото мога, :( (това ви го давам за пример, за да ме разберете от какво ми става криво)
Според вас, мога ли да прееодолея тази чувстивтелност, или то това си е вродено и лек няма!

Коментари

1.   Искам да те гушна
към автора

от тайна обожателка

2.   Честно казано тази чувствителност, конкретно в твоя случай едва ли ще я преодолееш, поне аз не успях.
Можеш да промениш начина по който я приемаш, т. е реакциите, жестовете си, но тя ще си остане в сърцето ти.
Чувствителността трудно можем да променим, но можем да помогнем по-рядко да сме и подвластни, а това ще стане като има по-малко случки като тези, които описа. От своя страна пък това ще стане, ако сме по-състрадателни, по-благородни и помагаме на хората.
Лоша

3.   Аз съм същата, това означава, че си добър човек и носиш добра душа вътре в себе си. Нещо което е много рядко срещано в днешно време и според мен това не е срамно. :)
Напълно нормален си, не се притеснявай бъди такъв какъвто си!

4.   Постоянно рева за такива неща, каквите описваш. Моли се никога да не ти мине! Давала съм пари на хора, които ровят в кофите. Веднъж дадох на един колега, на който не му достигаха 20 лв, за да си подаде молба за специализация в деня на крайния срок (не ми върна, а и аз не го познавам), предевох 100 лв по дарителска сметка за операция на дете, което не познавам, на семейство от Варна изпратих на два пъти кашони с лекарства и дрехи - гледах ги по бТВ. На тържествата в детската градина на децата, както и в училище, както и на изпити постоянно се вълнувам. Когато ги видях да карат така хубаво ски, както аз никога няма да се науча също се просълзих. Не разбирам защо искаш да преодолееш тази чувствителност? С нея живееш двойно...
Сара

5.   До автора.

Много хора се опитват да се отърват от емоционалното робство, но не могат. Не се тревожи не си само ти и аз съм много чувстително момче, просто се опитвай да не те надушат хиените, че жив ще те изядат. Помагай с каквото можеш, но не се притеснявай, че ти става гадно и криво, ти си си такъв и няма как да се промениш, но не и нужно, ех да бяха повече хора, като теб, светът щеше да изглежда много по добре.