Споделена история от Други

Котето ми изглежда слабичко...
Здравейте, реших да питам тук, въпреки че не знам дали е подходящото място но все пак... та по същество-гледам коте в къщи обикновенно на 6-7 месеца е вече-мъжко. Много е игриво, храним го с котешка храна, готвено и каквото друго има. За котешката храна не знам точно каква е, но живея в малък град и само от 1 място мога да взимам, та там храната е в пакети с надпис да речем с вкус на пиле, деликатес и т. н. т, но не пише чия фирма е, нито състав.

Яде повечето от котешката храна и преди 2 дена го теглихме станало е 3 килограма, не знам мисля, че за тази му възраст не е много малко, но изглежда толкова слабичко все едно е скелет. На ветеринар не сме го водили, даваме му само хапченца ПРАЗИМЕЦ-С И искам да ви попитам, ако някой разбира от котки да се отзове, ако е възможно да каже нормално ли е да изглежда толкова слабо? Гладам улични котки -видимо по-дебелички от нашето, човек ще каже, че гладно го държим...

Мисля си дали, не е от това, че е много игриво, иначе през деня много спи, но дойде ли вечер беснее като лудо, голяма игра. Не знам де може и да не е от това, не ми се смейте за 1-ви път гледаме коте и не разбирам много, именно за това се нуждая от съвети и бих била много благодарна, ако някои който разбира от тези неща ми отговори. Може би просто си е такова дребничко и главичката му е малка, но искам да стане поне малко по пълничко, има ли някакъв начин?!

Коментари

1.   и аз имам котки и са дебели въпреки че играят. май ще е от храната, изглежда не го засища и не му я усвоява организма. Потърси по-скъпа храна и ще видиш разликата не само в телосложението, но и в козината, дъха, зъбките. ако си намериш пурина китен от някъде ще му дойде много добре. знаеш ли, че всяко животинче си има определена дневна дажба колкото да изяжда на ден? ако си намериш по-качествена храна трябва да спазваш табличката на опаковката за да не наддаде много и от там се почват другите проблеми

2.   Заведете го на ветеринар. Може малко глисти да е добило. Това се оправя лесно. Но го заведете. Всичко ще е наред.

3.   Нашата е женска, до 1 годинка беше 2, 700. Радвам й се, че е слабичка, мисля, че даже е полу-абисинка и затова е нежна и фина.
Сега е 3, 500 кг и мисля, че по-тежка няма да стане.
После взехме и друго коте, мъжко, което на 4-5 месечна възраст настигна по тегло кака си, а сега на 8 месеца е цели 5 кила.
Не се плаши, че е слабичко твоето, само ме смущава да не му давате прекалено често тези "хапченца", никак не са безобидни, все пак е вид отрова. Не бива да е по-често от веднъж на 2-3 месеца. Провери и дали някъде няма по-безобидни и леки, бях чела, че от някои видове /даже се чудя дали не бяха точно тези/ се е стигало до смъртни случаи...

4.   Каква е породата на котето?
Иначе, пробвай с хапче за глисти...
Дай му да яде риба цаца, салам камчия е доста калоричен. Моите улични тигри много го ядат и са дебели.
Може и просто да изглежда слабо, защото няма дебела козинка, уличните котки имат вече зимната си козина...
3 кг. не са малко по принцип. Като стане големичко ще си напълнее, споко.
Не го храни само със суха котешка храна.

5.   Здравейте, благодаря ви, че сте обърнали внимание и сте дали съвети.

Значи котето не е породисто обикновено си е. И да не го храним само с котешка храна, а точно в началото както тук някои споменава му давахме цаца, но нали го гледаме в къщи и много миришеше и спряхме. А за салама камчия-в нас винаги има и му даваме, но то много рядко го яде, яде повечето от котешката много рядко близва друго, освен, ако не е много гладно и не сме му сложили нищо. Иначе колко яде... ами на ден по 2 пъти му слагаме от котешката около някъде 1 шепичка и нещо, то колкото иска си изява и с нещо друго го залъгваме но както казвам малко се дърпа на друго и го яде само ако ние му го слагаме в устичката, малко номера придава :D

6.   Забравих да кажа за хапченцата, от магазина от които ги взимаме продавачката е жена на човека, които се занимава с зоологическия магазин и я питахме на колко време да му даваме. В началото когато беше по-малко давахме по половин хапченце в месеца, после на месец по 1 цяло, а виждам тук казвате, че май не трябвало толкова често... А те са за паразити тези хапченца. Май наистина ще се наложи да отидем на ветеринар, за по-сигурно и да ми обяснят някои неща.

7.   Занимавам се с котки.
Хапче за Вътрешни паразити се дава през три месеца и за сега най - голям ефект има от Drontal.
Можеш да му купиш дуо-малцова паста против образуване на косменни топки в коремчето. Слага се около 10 милиметра два пъти в месеца.
Моето сладурче е на 1 година и 3 месеца и e 5кг. и 400 грама. Сутрин хапва суха храна на Coshida, на обяд в зависимост какво съм готвила предния ден, а вечер яде консерва с малко хляб Friskies. Къпя го веднъж в месеца в зимния сезон, а лятото когато излиза и навън по често с шампоан Fresh, който е две в едно шампоан и балсам. Оставяй му в купичката храна и най - добре му вземи нещо качествено. Не се тревожи ще напълнее и ще изглежда по - добре. Хайде успех с котенцето и много весели игри!

8.   Котките надебеляват от Whiskas

9.   То си е до котката... Само не му давайте Whiskas води до диабет. Също така и риба Тон и човешки консерви!