Споделена история от Други

Тя превърна празниците ми в ад!
Ей, тва жените създадени, за да мърморят. Значи правя аз тиквеник и баба постоянно: "това не така, ще ме слушаш като ти говоря". Аз пък си го направих по моята рецепта, а не по нейната. Постоянно ми мърмори, че и е "терсене" за тиквеника. Не знам защо, но и двете ми баби се страхуват най-много да не се изложат като домакини и като жени. И сега така съм и се ядосала, че като отиде да се къпе ще сложа сол в боба, така че да е леко, но не много леко пресолен. Така ще се изложи като домакиня и най-големият и страх ще се превърне в реалност. Като дабавим, че баба разбира само от готвене и от бебета, ще е съсипана. Ама си го заслужава. Не стига, че съм диабетичка, ами ще ми вдига и кръвното заради нейните простотии.

Имам чувсвото, че жените са мили само към мъжете, а се държат гадно и завиждат на останалите жени. Искам да съм мъж, за да не се занимавам с домакинствмо, ама няма как. Всеки ден проклинам женския ми пол.
Както и да, сега на баба малко ще и падне самочувствието. По принцип не ми е неприятно да готвя, понякога дори ми харесва, когато съм в настроение, но се отвръщавам от готвенето, когато някой постоянно ми мрънка "това не така".
Винаги съм правела тиквеника по тази рецепта и всички са го харесвали. Сега на Бъдни вечер ще видим кой ще се изложи с гозбите-аз или тя. Няма да постъпя хубаво, но тя превърна празниците ми в ад.

Коментари

1.   Хей, миличка, ако ми паднеш в ръчичките, много бързо ще престанеш да проклинаш женскоя си пол, ще цъфнеш като цвете и ще грейнеш като слънце!
Остави бабетките - те са си такива. Все пак удряй по едно ухо (без да се нервиш) на това, което ти казват - понякога между мърморениците споделят много ценен опит!
Мъж съм и обичам да готвя - възприемам го като вид творчество, себеизразяване и начин да зарадвам другите, а не като досадно задължение.
Свиркай си и го раздавай малко по-весело по празниците!
Целувам те, и... няма ли все пак да споделиш твоята рецепта с нас?

2.   Аз обичам да ми готвят. Готвя рядко и само, ако има яйца за да си ги направя на очи.:d

3.   Това ли е за теб ад? ! Хммм не знам дали ще са съгласни с теб хората, които няма да могат да са заедно с близките си, хората които няма какво да сложат на масата си, хората които са загубили близките си на празника и всички останали които няма дори къде да изкарат празника, освен на студа на някоя пейка.

Моята баба също ми мрънка на главата, но никога не съм го възприемала като мрънкане, а като ценен съвет, благодарение на нея станах професионален готвач, благодарение на нейното "дразнещо мрънкане", ако наистина си пресолила боба, ти няма да съсипеш баба си, а празника на семейството, що за човек би направил това? !

На колко си на 13... другият път когато кажеш че някой ти е съсипал празника помисли за хилядите, да не кажа милионите хора, които нямат твоя късмет, защото трябва да мислим и за тях, тъй или иначе само по празници я се сетим, я не... Весела Коледа на всички!!!

4.   Бабите ни са от едно друго поколение - жените тогава са нямали образование и са си стояли у дома. Домакинстването е било и е тяхното поприще, начин да се докажат. Престави си на теб някоя колежка нарочно да ти изтрие файла, над който работиш, или ти напише грешки... това ти в момента си направила за СОБСТВЕНАТА СИ БАБА.
Ние като по-млади трябва да се напасваме, да правим компромис. Не може една 70+ годишна жена да се промени. Празници са. /а и ти с твоя диабет, какъв тиквеник? /