Споделена история от Други

За всички, които са сами на Коледа...

Коментари

1.   Сам е относително понятие. Нашите са разведени маика ми и сестра ми не могат да се гледат, опитах се да си направя празника хубав, но за поредна вечер майка ми го развали! Излязох навън за да се разходя! Беше ми тъжно, нещо в мен беше празно, отидох в един мой приятел с една моя приятелка. Постоях малко, отдавна не се бях замислял те колко много значат за мен, и че без тях света щеше да по труден, ховабо е когато има на кого да се опреш макар и този човек да не е в семеиството ти!

Искам на всички да ви пожелая весела Коледа, Щаслива нова година, много късмет здраве, щастие, любов и моля ви обичайте се, бъдете по добри един към друг, защото чак когато загубите някой осъзнавате колко много значи за вас! Не позволяваите да стигнете до там! Че някой да ви разочарова! :)))))))))))))))))))

2.   Аз съм сам на Коледа, дори не само на Коледа а по принцип, но какво ви тревожи, кажете нещо повече.

4.   И аз съм сама на Коледа и не само и не само на тази!

5.   Ха.. доста кратка и лишена от думи тема... Ще отговоря в тон с темичката - За всички, които се чудят как такава тема е публикувана!

6.   Номер 5 хахаххаха, много добре го каза.

Лоша

7.   Винаги се чувствам сама... От година насам. Дори и да съм с хора, дори и да са празници. Ужасно е.

8.   От доста време съм сама на коледа, обикновено плача. Тази година не плаках много - игнорирах всички тв. канали, по които излъчваха коледни предавния и се състредоточих върху кримките и нашънъл джиографик и някак си по-леко я избутах.

9.   "Коледа" в крайна сметка си е един обикновен ден. Поне за тези, които сме на работа. И какво от това. Виж самотата изобщо, това е друга тема. Прекарал съм толкова много празници на работа. Прекарал съм в компании и семейно също много скучни празници. И ако щете, най-яко съм изкарвал сред непознати - на хижи. Пробвали ли сте?

10.   Коледа за мен никога не е бил толкова светъл празник. На Бъдни Вечер всички се събираме и наистина празнуваме, но на Коледа не си подаряваме подаръци.

Въпреки всичко, щом падне снега всяка година се зареждам с онзи заряд който те изгаря отвътре и ти шепти.. наближават празници, по-светли дни и т.н.
Всичко това ме кара да празнувам, да сияя, да украсявам, да радвам хората, да помагам на организации, да пращам смс-и.

И както всяка година идва денят на самите празници и всичко се срива. Винаги се намира кой или какво да ми развали настроението. Все някой не е доволен и накрая всеки се затваря в стаята си и не дава пет пари за другия. Или приятелите ти ще те ядосат, няма да те уважат за празника, ще се запилеят някъде без теб, ще разбереш нещо лошо за гаджето си.. каквото и да е.. винаги се намира по нещо.

Писна ми вече, искам да изживея една красива Коледа, пълна с много красиви емоции и да се радвам, да се чувствам специална, а не само да давам и нищо да не получавам. Писна ми, искам да бъда егоистка, да мисля само за себе си, да не ме интересуват другите...

Вие как го правите? Помогнете ми да стана една безчувствена к*чка, за да не се чувствам така. За да не ми пука какво става около мен, мъчно ми дори когато си го помисля.. Та нали всичко се връща???