Споделена история от Други

Търся себе си
Здравейте
Аз съм момиче на 22 години... и искам просто да споделя как се чуствам!

Имам приятел който много обичам той е всичко за мен, заедно сме повече от 2 години, но стигнахме само до това да живеем заедно, той не е готов за повече.... и не смятам да го притискам.

Имам приятели много но как да им споделя че се чуствам като в яма. Имам чуството че ставам отивам на лекции, работа, вкъщи и пак отначало. Постоянно се карам със себе си и незнам как се чуствам. Объркана съм! По някой път имам чуството че не съм на правилното място!
Знам че има много объркани хора на моята възраст особено тук в България... и искам да ги посъветвам да вземат живота си в ръце, което смятам аз да направя не се поддавайте на сивото ежедневие да ви смачка!!!

Коментари

1.   Еййй все недоволни сте.. На 22 години си, имаш си гадже с което живееш - какво по-хубаво? Обичаш го и той те обича.. Имаш МНОГО приятели.. А какво да кажа аз като си нямам и един истински приятел? Нямам гадже? Никой не ме харесва и всички ме отблъскват а съм вече на 20 години? КАКВО ПОВЕЧЕ ИСКАШ ОТ ЖИВОТА???

2.   Еййй дай пък за да не е недоволна да роди едно-две деца и после да е нещастна. Любовта невинаги стига, за брак е нужно много повече.
Мило момиче, щом нещо куца от сега, не опитвай да задълбаваш, защото после няма измъкване.
Търси човека чиито недостатъци ще обожаваш.
Успех в живота.

3.   Или четете през редовете, или на мен ми се струва.
Не мисля, че думите на авторката се отнасяха за връзката й. Поне не главно.

Към номер 1. - За възрастта си, разсъждаваш доста елементарно. Това, че на теб все още не ти е дошло времето, да имаш приятелка не означава, че трябва да изкарваш другите криви. Няма нищо лошо в това, човек да продължава да иска, взема и има. Ако има възможността и желанието, защо не? Говориш така, само защото ти нямаш това, което другите имат. В противен случей се съмнявам, че щеше да тъпчеш само на едно място цял живот, задоволявайки се само с гадже и най - добър приятел. Пълни глупости. Всеки има други мечти и цели, които силно желае да осъществи. И колкото повече получава, и напредва, толкова повече продължава да иска, и да върви напред. Човек трябва да се развива, иначе няма особено голям смисъл.

Сега към авторката.
Аз се намирам в подобно положение. След доста промени, падания, ставания, стари и нови неща, загубих смисъла на много от нещата, а не искам да е така. Преди имах мечти, цели, желания, планове, а сега не знам какво искам и тъпча на едно място объркана. Това ме изнервя до краен предел, защото попринцип не съм такъв човек. Винаги съм знаела какво искам и правя, а сега - нищо. Седя пред една голяма, неясна и тъмна картина. Мисля си, че може би всичко се дължи на това, че май пораснах малко по - бързо за възрастта си. Може и да греша, не знам. Опитвам се да си връна предишния ритам и енергия, но това сиво ежедневие, за което ти говориш наистина ме е погълнало и не мога да намеря нищо, за което да се хвана и изправя.

Както казах, вече дори не знам какво искам и какво правя.
Осъзнавам, че единственият начин е просто да се преборя с това, но не е особено лесно. Предполагам и ти го знаеш, но правилата и миналото не се заобикалят толкова леко Предлагам ти, просто да си кажеш '' край '' и да си поставяш за цел, във всеки един ден, да променяш по нещо, независимо какво, както смятам да направя и аз. Да разнообразяваш колкото се може повече, да не мислиш толкова за заобикалящите те негативи и разбира се, да не се отказваш. Успех!

4.   Мило дете. Много хора се чувстват така... Това е защото обществото, вкоето сме живяли до сега сеп променя. Духовното става повече от необходимост. То е нашето бъдеще. Това което мога да ти препоръчам е да проетеш книгата (само книгата- не филма) Селестинското пророчество. Всяко нещо което ни се случва си има цел. Всяко препятствие е нова възможност. Ти си готова, защото осъзнатостта ти вече е реалност. Не те задоволява настоящето, въпреки че може би е това което си желала. Постигнато то е намаро на следващото, което те очаква. за това просто продължи да вървиш и търсиш.

Имам син на 12 год. Винаги е бил преди връстниците си, в мисленето и разбирането на живота. Той както и много от децата около мен се интересуват все по-живо от въпросите които те интересуват теб. Възрастовата граница се измества доста бързо по-надолу. За това не се страхувай, това което изпитваш и объркавенто ти са те довели тук или другаде за да получиш информацията която ти е нужна за да продължиш напред.