Споделена история от Други

За мъжката работа у дома
Не е точно по името на раздела, но все пак става дума за работа.
Какво мислите за така наречения "съпруг под наем"? Надявам се асоциацията ви не е жиголо. На мен ми се струва съвсем нормално, както доста хора вече си наемат домашна помощничка, да се ползват и услугите на мъж за определени дейност у дома. При това става дума за веднъж - два пъти месечно може би.

Ако финансово не сте ограничени и можете да си го позволите, бихте ли се възползвали от такова предложение? Бихте ли споделили други причини поради, които НЕ бихте потърсили такова съдействие.

Модератор - местя темата в раздел "Други"

Коментари

1.   Бих се възползвала веднага... ако действително мога да намеря такива в моя град.. веднага бих изгонила мъжа си :).. и без това от мъж в една къща рядко има нужда :)
Моя става за всичко, но май без него ще ми е по- добре :), може би е добре да обмисля варианта да го давам под наем :)

2.   Какво е пък това животно? !

3.   Не не бих се възползвала дори да имах финансови възможности защото все още живея с родителите си (уча) а баща ми е добър в поправянето на неща така че... А ако не успее де поправи нещото може.

4.   ами да защо не, стига да имам пари. Вместо да се чудя на кой да се моля да дойде да ми отпуши мивката или да ми смени контакта че е дал на късо набирам телефона на агенцията и "мъжото"пристига даже без да мрънка. Попаднах на един такъв сайт който предлага тази услуга но не е показано колко струва такъв вид услуга. Но май ще е скъпичко

5.   Горкият човечец май се опитва да си предложи услугите :D Докъде го докара кризата...
Палав Мечок

6.   за мъжката работа се наемат различни майстори, специалисти и т. н... на които естествено се заплаща;а за какво да се наема мъж два пъти месечно, аз така и не разбрах... ако е за секс е крайно недостатъчно, а пък жена да плаща за секс на мъж е унизително и за двамата според мен... ЗАРА 36

7.   http://spodeli.net/3/story-5982.html

8.   Не знам. Аз си имам прекрасен съпруг, който ми помага, не бих платила на някой...

9.   Ами, честно казано не бих, както казаха по - горе за какво е такъв човек при положение, че има специалисти на които им се плаща при такива случаи, ако ти е развален компютъра го носиш на сервиз, или пък ако имаш познат компютърджия на него го даваш, в двата случая може да минеш и без да плащаш, ако компа е в гаранция. Ако ти се развали уред пак същото, ако ти се скапе нета, техници.... за какво му е на човек да наема някой при положение, че има хора за всички нужди... освен това имам приятелка на която мъжа и не може да управи и един шкаф, а тя самата си е майстор тричко... така че не смятам че в наши дни жените имат нужда от такъв човек, сега от домашна помощничка бих се възползвала, особенно ако нямам време сама да се оправям.

10.   Какво общо има между мъжката работа в къщи и съпругът под наем?
Сара

11.   Номер 5 - е защо да е горкичък авторът? Ориентирал се е правилно човека.
Какъв друг вид услуга мислиш, че е по-дефицитна?
Имам контакти с всякакви хора, с най-различни бизнеси и определено напоследък никъде не са се изпотрепали да прииждат достатъчно клиенти. За окайване са те, а мъжът под наем е под въпрос - засега :) Според мен ще проработи. Ако не е фирма, а го раздава фрийлансър - няма да има разходи и това е спасението.

12.   До номер 11 - ахаа значи като фрийленсър и данъци няма да плаща тц тц тц
И все пак смятам че е жалка история
Палав Мечок

14.   Не бих.
1) не обичам непознати хора да ми се мотаят из дома
2) излишен разход, дори грешен
3) ако си имам мъж се предполага, че ще ми помага за тези неща
4) дори да си нямам си имам пък приятели мъже, на които бих се доверила да ми поправят нещо
5) за мен няма мъжка и женска работа, не обичам друг да ми чисти, подрежда дома

Лоша

15.   Не вярвам да има почва у нас това животно "съпруг под наем", поне на този етап от икономическото ни благосъстояние. Че е криза - всеки го знае. Тя е в световен мащаб. Че по правилата в дивия капитализъм не може да се просперира, вече и децата го знаят. Защо ли дръпнаха напред страни като Китай и Турция - ами щото отсвириха правилата и се хвърлиха на работа. Какво става у нас? Това правителство е на път да бие всички рекорди по производство на безработица. А ние, типично по нашенски, се нахвърляме на някого, защото е решил да си изкара хляба с труд, но нямало може би да откъсне от залъка си за милото правителство. Визирам "Палав Мечок". Ами няма да сЪ оправим никога, след като с такъв хъс се нахвърляме срещу всяка инициатива! Темата е поставена като маркетинг, опипване на почвата... Вашето мнение явно е важно, проявеното неразбиране - също...

16.   Интересни коментари
аз работя като съпруг под наем и както е казано за всеки влак си има пътници
викали са ме за много и странни неща
разхождане на куче, простиране на пране,
разказване на приказки и дори просто за пиене на кафе