Споделена история от Други

Мисля че съм изпаднала в депресия
Здравейте! Много ще се радвам ако ме разберете и ми дадете някакъв съвет. Много зле се чувствам, мисля че съм изпаднала в депресия, от която няма как да излезна. Чувствам се сякаш съм пропаднала в пропаст и никой не може да ме измъкне от нея. Не ми се става от леглото, не ми се яде, не ми се излиза никаде, не искам да се срещам с когото и да е било...

Имам чувството, че всеки говори зад гърба ми, че не ме харесват. Даже си мисля, че близките хора около мен и семейството ми не ме харесват (не като външност).
Плача от най-малкото и то почти всеки ден. Просто не знам как да се справя с това. Не искам даже да казвам на семейството, за да ме заведат на лекар, защото ще си помислят, че се шегувам.

Студентка съм 3 година в друг град, когато отида там още повече се депресирам, даже на лекции не ходя, защото всеки и всичко ме подтиска. Кажете ми, моля, какво да правя?

Коментари

1.   Все едно аз съм го писал това. Само че при мен нещата стигнаха до наркотици. Изкам да изляза от тази дупка, но не знам как.
Мисля си, че ако намеря сродна душа ще ми мине... но как да намериш сродна душа в това състояние...
Депресията те прави много отблъскващ...

2.   Състоянието ти прилича на точно каквото предполагаш. Ами отиваш на психиатър, а успоредно с това можеш да ходиш и на психолог. Колкото повече изчакваш, толкова повече ще затъваш.

3.   Това твоето е сериозно. Отиди сама на психолог. Аз съм чувала, че жълтият кантарион помага при депресии. Можеш да си го купиш от аптеката и да си направиш запарка, но все пак и отиди на психолог.

4.   Да, изпаднала си в депресия. Но те съветвам първо да си направиш изследвания на хормоните на щитовидната жлеза, защото много често именно тя е причината за такива състояния, а хората погрешно се обръщат към психиатри. Послушай ме и си направи изследвания.

5.   Напълно те разбирам аз съм момиче на 17 и съм в същото положение... мислех че е просто някакво раздразнение но продължава с месеци, и имам чувството че НИКОИ не разбира какво ми е. Постояно ми повтарят да не се глезя :х аз не се глезя така се чувствам. Поне знам че не съм само аз в това положение.

6.   Отивай на лекар, веднага!

7.   и аз съм същата ;(

8.   Имаш социална фобия, която те е довела до депресия. Чети повече за нея в Интернет. И не се изолирай ;)

9.   това си е депресия, с това плачене и неядене си е чиста депресия. Спокойно и аз се чудя как още не съм в твойта фаза, защото и аз съм депресиран и не ми се ходи на кафета, когато ме канят. Просто съм ги намразил и не виждам смисъл, понеже вече не пуша, а другите за да има къде да си пушат цигарите и аре у кафето.
Поне си ям като хората и си слушам музика и си гледам филми и т. н. Пробвай и ти така. Хубава музика и мисли за нещо хубаво, за позитивни неща. Гледай някой филм и се бори с тая депресия сама, а не с хапчета.
Можеш сама да се справиш и да се измъкнеш от тая депресия.
Успех. :)

10.   Спокойно, не се стряскай от коментарите, не се подтискай допълнително. Депресията е нещо сериозно, дори да я има при теб не е толкова напреднала, не си почнала да си мислиш глупости за самоубийство или да си втълпяваш разни неща. Отпусни се малко на стола и престани да мислиш за това. Всеки един човек има такъв период през живота си, може да е седмица, може да е година, но не ти се излиза, не ти се говори, не ти се яде, не ти се спи....

Може да ти няма нищо, може да е просто период, м оже да ти мине, но колкото повече го взимаш за проблем толкова по-сериозно става. Виждала съм депресирани хора, повярвай ми много по-зле са от теб. Треперят от нерви, плачат, предават се, мислят си за самоубийство, страх ги е от живота, от приятелите им, не искат да видят огледало, не искат да отворят прозорец. Бори се, не се предавай, всичко това е въпрос на желания и на възприемане. Нали знаеш, понякога има як купон казваш, че ще отидеш идва момента въобще не ти се ходи, не искаш да излизаш и да слушаш висока музика, пияни идиоти.... но си обещала, отиваш и разбираш, че всъщност е супер зарибено.

Така че, просто излез на терасата, просто го направи, няма страшно, няма какво да се случи. Стой там 10-20 мин. , ако ти идва прекалено сложно и тежко стой 5 или пък 3. Колкото можеш. Отпусни се на някой стол, подишай чист въздух, можеш да вземеш някоя книга или вестник, а защо не и един лак и да се лакираш, разбираш ли ме- от каквото имаш нужда за да се отпуснеш. После влез на топло, направи си кафе и мисли само за себе си, за никакви проблеми за нищо:
-Семейството ми ме мрази- Еб*ла съм ги в майката!
-Не мога да ям! -Еми няма да ядеш, липсва ти апетит, когато дойде ще хапнеш, няма страшно.
- Не мога да спа! - Е, цял ден във фитнеса, или едно хапче и няма да стана.
-Не искам да ставам от леглото сутрин! -Добре де, всички го правим- мърляме се из леглото с часове, лежим си, гледаме часовника и го игнорираме.
Айде и успех, ако ли не можеш, или нямаш желание дори да опиташ и си сигурна, че няма да го направиш- отивай при някой психолог, няма нищо срамно в това.
Зу-За

11.   Горе главата и аз съм била така с времето и с лекарства се пооправих но нямям голям социален живот.