Споделена история от Други

Страх от общуване
Здравейте!
Имам много сериозен проблем в общуването с жени. Когато си харесам някоя и съм с нея, на кафе да речем, направо се панирам и не мога един свестен разговор да проведа. Адски много се притеснявам и понякога не знам наистина какво да кажа.

Днес излизах с компания на заведение, едното от момичетата, което беше с нас, го харесвам адски много, а мисля че и тя мен. Не знаех как да я заговоря за нещо най-елементарно. Направо се срамувам от себе си, а тя е много красиво момиче и не мога да повярвам какъв глупак съм.

По принцип мога да говоря на всякакви теми, но при общуване с жени се паникъосвам в повечето случаи. Те нещата отиват към психолог май, но все пак ако някой от вас е имал такъв проблем, може да даде някой съвет.

Аз съм на 26 год., знам че на тази възраст не е нормално да имам такива проблеми, но...

Коментари

1.   Нещата въобще не отиват към психолог!

Просто общувай с повече момичета и ще свикнеш. Няма значение на каква тема - дали ги харесваш или не. Просто трябва да говориш с момичта без други хора - когато сте сами! Повярвай ми, ще стане! Трябва търпение и тренинг

2.   Влез в сайта pick up project (Напиши го в Google) И изчети колкото можеш от форума. Ще ти помогне.

3.   Познато чувство и в същото време отвратително. Нарича се социална фобия - страх от общуване с хора. Аз преди около 3-4 месеца имах такава. В началото не обръщах внимание, докато не ставаше все по - зле. В един момент помня, че вече дори не изричах думите както трябва, а ги бърках и омотавах от притеснение какво ще си помислят другите. В крайна сметка отидох на психолог 5-6 пъти и горе долу се оправих. Каза ми, че всичко това ми е от пубертета тъй като съм на 15 години. Каза, че рано или късно ще отмине. Аз имам и ниско самочувствие, което е предпоставка за този проблем. Проблемът не ми е решен напълно, но не е като преди. Иначе както казваш ти, ако не се притеснявам си приказвам добре без страх, примерно покрай нашите. Единственият човек, който може да ти помогне е самият ТИ. Психолога може само да ти даде някаква мотивация и да те нахъса. Хайде успех. Пиши какво е станало по нататък : )

4.   Аз също имам проблем с общуването с жени. Въобще не се притеснявам, нито ме е страх. Просто не съм много приказлив и не зная на каква тема им е приятно да разговарят. Не мога да говоря с тях за нещата, които на мен са ми интересни, защото не са за прости глави.

5.   Автора:
Мерси за коментарите! Номер 1 много си прав, трябва да общувам с повече момичета, напоследък не го правех много често и това си дава отражение изглежда.

До номер 3: ами видяхме се пак с това момиче, всичко беше добре, почти не се притеснявах и си прекарахме доста добре. Просто трябваше да се отпусна, което ми е един от проблемите. Успех и на тебе!

6.   И аз имам подобен, дори и по-голям проблем от твоя, защото нямам компания, почти не общувам и оставам изолиран от хората. Когато уча се чувствам сам, а сега до сесията още повече, приятели почти нямам, пък да не говорим за приятелки, до сега не съм излизал с момиче. Но щом имаш компания мисля, че те биха ти помогнали в това отношение как да се държиш с жените, нали все пак са ти приятели и щом ходиш на кафе не би трябвало да има проблем. :) Аз съм на 21,

Ще съм благодарен ако публикувате моя имейл за кратко, защото имам нужда някой ако желае да споделя моите тревоги. Защото мисля, че са голями и не знам какво да правя.

Модератор: Не публикуваме лични данни и повярвайте за Ваше добро е! Можете да си пишете и тук. :)