Споделена история от Други

Къна
Здравейте! Момиче съм и от доста време ползвам къните на Хербул и Ийгълс (Herbul ; Eagle's ) и съм страшно доволна. В момента съм чернокоса и много си харесвам косата. Цветът е наситен, косата ми е жива, вече не цъфти толкова скоростно, както преди и изобщо, радвам се, че избрах къната пред вредните бои, пък били те и безамонячни.

Мислех си, че има само няколко цветови гами, в които се предлага къната - черна, червена (бургунди) и кафява (кестенява). Тези дни обаче случайно попаднах на сайтът на фирма Хербул (който за съжаление в момента не може да бъде отворен, иначе щях да дам линк) и се оказа, че има руса, бургунди, наситено червена, черна, натурално черна, синьо-черна, лилава, светло и тъмно, както и естествено кестенява и това определено ми допадна, защото отдавна искам да поекспериментирам с лилав или син отенък.

Въпросът ми е свързан с това къде според вас бих могла да намеря синьо-черният или лилавият отенък на къната? Рядко съм попадала на места, където продават тези марки къна, моята лично я купувам от една позната, но доколкото знам тя не зарежда от другите отенъци.
Въпросът ми е за гр. Пловдив. Ако знаете и за други марки, които произвеждат тези цветове, пак ще съм ви много благодарна :) Всичко добро!

Коментари

1.   Здравей, аз също съм чернокоса и използвам къна. Косата ми е ослепителна с нея. В момента е дълга до под кръста - до дупето, точно до коланчето на дънките. Това ми беше мечтаната дължина.
С бои нямаше как да го постигна, много изтощаваха, но откакто използвам къна не ми цъфти, толкова е здрава и хубава!
Индийската къна в малките пакетчета е най - добра според мен, другите имат всякакви химии вътре...
Не знам обаче къде има къна с оттенъци... предполагам естествената няма такива.. сигурно има бои вътре...

2.   Аз съм от Пловдив провери в мола, мисля, че преди време бях видяла такива цветова къна точно в магазините там - мол Галерия обаче. А иначе и под подлеза на гарата - централна има доста магазинчета в които също може да намериш нещо. Обаче ще те посъветвам ако имаш позната с магазин за козметика поръчай на нея, нищо, че не зарежда, аз постоянно го правя, винаги когато ми трябва нещо което го няма в магазина моля момичето под нашия блок да ми поръча и тя и ти печелите, така че...

3.   Питай там откъдето си я купуваш. Поръчай си, предполагам, че ще могат да заредят щом работят с тази марка. Иначе естествената къна е червена и черна(за кестенявата не съм сигурна). Така или имаче ако си вземеш с някакви отенъци ще има и бои в нея.

Мег*

4.   Страшно ви благодаря, днес отивам да проверя! :) Хубав и усмихнат ден ви желая!!!

5.   Не се лъжи с био къните от Балев маркета в мола, не хваща... не покриват бели коси, само леко потъмняват косата, но не видимо. Ийгълс засега е най - добра, но има ПФД (PPD).