Споделена история от Други

Набор 85 съм. В училище беше джунгла.
Учех в нормално основно училище. Кварталното даскало на пет минути от нас се намираше. Беше яко бой от пети до осми клас се спуквахме от бой. Слабия беше редовно бит от силния. Без причина просто. При нас имаше йерархия и знаеш кой може да биеш и кой ше те набие ако иска. Бяхме 2 групии б група момчета, имам предвид в йерархията. По отракани, които се трепеха по-често и ние по-слабите. Да бях от по-слабите. Спомням си че и аз имах 3 -5момчета, които можех да бия. И двама които можех да мачкам. Естествено имаше към 9 човека по-яки от мене. Чудя се и сега ли е така. Всеки месец се биех по веднъж поне. Причините бяха от нищожни да по-сериозни. Спомням си веднъж един ме пита колко е часа и аз го почнах да го трепя, не знам що го направих, а ме наби плюс тва. После го причаках с една тръба, но както и да е. Абе джунгла и тва е.

Имаше яко унижения, мен са ме унижавали, аз съм унижавал. Чудя се какво ли стана със слабака на класа. Него всички го мачкаха. Носеше на целия клас чантите, плюеха го и го удряха редовно, даже хора от по-малките класове. Дали е жив тва момче. Караха го да яде боклуци от земята и да яде от кошчето за боклук. Играеме мач, той също. Спира мача и сички почваме да го биеме, без никаква причина ей така. Знам че го бяха заравяли в земята даже до шия. Всяка зима го правеха на мечка и снежанка.

Дали е нормален човек как смятате, да бил съм го и аз. Жал ми е за него. Спомням си такъв як шамар му изцепих един път, че половината му лице почервеня.
Нали ви кадвам йерархия и джунгла си беше. Дали и сега е така момчета. Така си беше.

Коментари

2.   Абе Е*аси малоумната работа. Какво е това училище? Луди хора... Личи си, че вместо да учиш си се бил (имаш много грешки).

3.   Здрасти, сега е същото. Аз съм момиче на 13, 8 клас. В предишния ми клас всички момчета се биеха, дори имам чувството, че така се поздравяваха. Вместо „здравей“, те си казваха „ей, копеле мръсно, парцал скапан“ и други такива простотии. От 5 клас до 7 включително, момчетата ме пребиваха и мен, въпреки че съм момиче, защото не бях проста като останалата част от класа ми. Всяко междучасие, 2-3 момчета ме причакваха и ми биеха силни шамари, ритаха ме... Казвах на учителите, но те нищо не правеха. 3 години бях подлагана на ужасяващ психически и физически тормоз. В 6 клас едно момче преби мен и приятелката ми, въпреки че нямахме вина. Сега в гимназията не е така. Повечето ученици, и момчета и момичета, са по-разумни, няма ги тези побоища и простотии.

4.   Ние пък се бяхме разделили на бедни и богати, газари срещу обикновенни момчета беше луда работа в училището се маризехме, уреждахме си боеве и след даскало на някоя полянка и там се сцепвахме от бой. Биехме се като некви животни в квартала се бяхме разделили на банди и пак същата работа обикновенни момчета срещу газарчета цчупвахме се от бой биехме се с тръби, летви, арматурни железа с квото ни попадне луда история. Даже сега ми става смешно като се сетя за какви глупости сме се били.

5.   сега са по-зле, нашият набор поне съвест имаше и що годе взимаше от дума, пък сега са едни лигльовциииии... Жалко за момчето, което си тормозил, психични отклонения едва ли ще има, но ще е наплашен от хората. Няма да вярва на никого, нито разчита на друг освен на себе си. И сега кофтито знаиш ли кво е, че някога като имаш дете то ще изпита същия срам, болка и позор като това момче. Всичко се връща, но за съжаление не на който трябва

6.   Ами съвестта е почукала на главата ти, обаче късно и то много. Да в моя клас Д /така ще го наричам/ много страда. Той е много слаб и постоянно му обръщат чина с главата надолу и му гепят раницата. И на мен понякога ми става жал за него...

7.   Ти си луд, отивай спешно на психиатър, докато не е станало късно.

8.   То тва явно е от годините и винаги ше го има и ше си бъде по този начин в обикновените училища.

10.   Ами аз съм 87, и да определено и аз съм била доста тормозена.
Да не говорим че училището беше пълно с цигани а мама не ме премести. Ужас.
И все пак се надявам моите деца да са от ГОТИНИТЕ и да не ядът бой.
~Рамона~

11.   Някакъв 26/27 годишен мъж няма ли си друга работа.

12.   Децата са огледало на родителите. Това идва от възпитанието. Има деца, които не се бият и другите ги уважават и се разбират с тях. Намират решение без да се налага да раздават шамари...

13.   Боклук. Как си могъл? Как е възможна такава жестокост? Защо? Защото е по-слаб от теб ли? Много жалко, наистина много жалко. Представи си той да бе по-силен характер от теб, защото тук не става въпрос за физика а за психология. Ако слабото момче беше по-силно психически, щеше да те скъсва от бой.
Джунгла е било преди, джунгла е и сега в българските училища. Дано си намериш майстора.

14.   Личи ти, че предимно си се бил в училище.

15.   Потенциални престъпници и затворници, чиито задници ще бъдат пръснати в затвора от загорелите мангали-манафи.