Споделена история от Други

Срещу или за забраната за пушене?
Според вас, нормално ли е да се забрани пушенето на обществени места? Непушачите са направо ужасни-ако може никой никъде да не пуши ще бъде супер-това честно ли е? В баровете, например, няма причина да бъде забранено пушенето. Най-лесно ще бъде да има отделни места за пушачи и непушачи. Не мога да го проумея този закон.

Коментари

101-131 от 131

110.   ниацин
витамин B3
никотинови производни

Написваш в Гугле и натискаш ентер...

http://sunlifebg.com/index.php/niacin.html

Ако търсенето ви затруднява, просто си пуснете телевизора,
за да ви обяснят колко вредно е....изобщо да си жив.

Y D

111.   110, в линка, който си дал пише общи неща за ниацина. Не пише обаче колко ниацин се съдържа в една цигара, а след кратък рисърч в нета не откривам подобна информация. Всъщност четох, че витамин Б3 (ниацин) се изписвал на пушачите, защото разширявал кръвоносните съдове, докато цигарите ги свивали. Така се неутрализирал ефекта от пушенето върху кръвоносната система. Така, че все още чакам за линк, който да казва колко ниацин се съдържа в една средностатистическа цигара. Може и линк, който да обяснява как хората, които не пушат по 5-15 цигари на ден и никога не са пушили никакви цигари (като мен) са с всичкия си. Както и линк, който да обяснява как при условие, че ниацинът е полезен за кожата, много от по-върлите пушачи имат грозна и състаряла кожа.

113.   Само съобщавам. Премахвам от приятелите си всички, които искат да се запази тоталната забрана за пушене на закрито. След като искате да мръзна на улицата, аз не ви искам сред приятелите ми. Толкова.
"Много мислих, преди да го започна това "чистене". Предимно защото не обичам разделението заради самото разделение. Не е градивно. Обаче, винаги има поне едно "обаче". Как да съм приятел с хора, които тотално ми отказват правото да съм аз, при това без да им преча по никакъв начин. Досега нито един поддръжник на закона не ми е дал смислено обяснение с какво бих му/й пречила, ако си пуша някъде, в някакво заведение, което е само за пушачи. Просто повтарят като навити "не, не може, ще пушиш на улицата". Няма обяснение защо, просто един такъв човеконенавистен (към мене) инат. ами ако един ден стане дума за нещо наистина важно? (защото това с пасивното пушене не е наистина важно, то е просто лъжа и всички го знаят, само че удоволствието да забраняваш на друг човек нещо, каквото и да е, се оказа по-силно за егото на някои хора, отколкото разумният диалог). Затова, много съжалявам, но бяхме дотук. Мъчно ми е, че така се случва, но тази фанатична вражда не я започнахме ние. Какви ли доводи не вадихме, как ли не подхождахме разумно, бяхме и сме готови на компромиси - инвестиции за вентилации, отделни помещения, дори отделни заведения - не и не. Не искат. Гаврят се с нас. Днес имаше предложение от бездимен да пушим в кутийки тип тоалетни, бяхме сравнявани с пикаещи в басейн, с наркомани, с престъпници, с убийци, с какво ли не. Цялата несправедливост на планетата се съсредоточи в думата "пушач". Псуват ни, кълнат ни да мрем от рак, една искаше да ни прегризе гърлата, други стреляха срещу пушачи с въздушни пушки... е докога аз ще съм толерантна към нетолерантни хора? И защо? Обяснявах, посочвах факти, убеждавах, задавах разумни въпроси... и какво получих? НЕ. Няма обяснение как вредя на когото и да било, когато съм в друга сграда. Няма отговор на въпроса как така един непушач ще е във всички заведения едновременно. Няма отговор на въпроса защо непушачите не си направят техни си заведения, в които не се пуши, ами се разпореждат с парите на другите без да им мигне окото. И не спряха да лъжат най-нагло как в цяла Европа било така, как пушенето вредяло на околните и какво ли не още. Имаха наглостта да го нарекат "пари или здраве", при положение, че парите, които плащаме за навика си - акциза - не отиват за здравеопазване... Омръзна ми. Уморих се. Мразя да давам доводи, а отсреща да ме гледат с упорития инатлив поглед на злобно дете. "

114.   Абе начетох се на глупости, че чак ми писна. Твърдо съм ЗА забраната. В цяла Европа не се пуши на закрити места, тук в България 'щото сме специални, ще се правим на ударени. Хора, криза е, навсякъде има съкращения, затварят фирми и предприятия всякакви, не само в ресторантьорския бизнес. Не се опитвайте да го изкарате, че видиш ли заради забраната хората фалирали. Медиите го изкарват така, защото им казват така. Не ми казвайте, че като е забранено пушачите нямало да ходят и ще се губи оборот. Къде ще идат като навсякъде е така? Ще мрънкат известно време и ще свикнат. Не мисля, че някой пушач до края на живота си няма да стъпи в заведение, защото не може да се пуши, няма такъв сценарий. Щом някой е избрал да се трови, добре, но нека да не го натрапва и на останалите. Дай като ида на ресторант и заедно с храната да си гълтам и от така вкусния "дим" или пък глупостта да не пускат деца под 18 в ресторанти, където е позволено пушенето. Yeah, seems legit.. дай пушачите да са с приемущество над децата. Щом си избрал да пушиш и да си докараш болест от това, значи не ти е никакъв проблем да си стоиш и на студа - в крайна сметка даже престоя ти навън не ти веди и наполовина колкото лапането на цигарата.
Друг е въпросът, че ДПС има хора, които се занимават с тютюневия бизнес и това е причина да искат забраната да отпадне, за да си правят парите, без да им пука много за обществото.. не се заблуждавайте, че го искат от толерантност... а те ДПС нали си дружкат с БСП, но това е друга тема вече.

115.   Никой няма право да трови никого. Това е закон над всички закони свързани с правата на човека по тази тема. И докато колите тровят хората с газовете си защото е невъзможно да бъде забранен транспорта понеже няма да може да функционира икономиката и обществото и затова нямат избор защото няма алтернативно решение, то на пушачите няма никакъв проблем да им бъде забранено да пушат в затворени помещения където има други хора.

116.   1 Никой не иска да трови никого!
2 В Европа не е забранено пушенето!
Стига лъжи! Германия, Австрия, Дания, Швейцария
май не са в Европа(направете си труда да проверите
преди да пишете небивалици)
3 Всеки собственик има правото да реши
дали в СОБСТВЕНОТО му заведение дали да се
пуши или не!!!
4 70 % от посетителите ( ако не и повече) на барове,
дискотеки и кафенета са пушачи!
5 Никой от пушачите не иска да падне забраната
а да се ЛИБЕРАЛИЗИРА!
6 Само злобните непушачи не разбраха НИЩО!!!

117.   И какво ще стане ако не можеш да пушиш в заведенията? ще се разболееш от нещо ли?
в другите европейски държави как може да не се пуши в заведенията, а при нас всеки втори пушач ми се прави на много важен и ощетен?
по-нагли, себични и противни хора от пушачите НЯМА.

118.   В Англия е така -не се пуши в никъде в затворени помещения било то ресторанти, кафенета, нощни барове, обществени сгради и прочие.
На който му се пуши и е влезнал в заведение излиза навън, като си изпуши бързичко цигарата обратно влиза вътре.... Това е. Никой не е длъжен да му диша пушека вътре. Въздуха в заведението си е чист и парфюма ти остава такъв до края несмесен с цигарен дим, нито косата ти мирише после, нито очите ти лютят, нито си се нагълтал с досадния дим на пушачите.
Е, какво му е лошото на това. Англичаните да не са по-прости от нас та така са го решили, ама ние все се пишем по-умни и хич не сме по реда.

Тука в БГ какво е.... лисици да ловиш, дим, смрад и задух.
Колко са нагли пушачите, ще ми пушат вътре.... Ако зависи от мен ще забраня и продажбата на цигари да ги видя тогава какви ще ги дъвчат.
И нали гледаме все как е в Европа -еми така е, не се пуши. Ха сега депутатите забранете пушенете в затворени помещения да ви видя.... какво се почесвате и чудите как законово да върнете пушенето....

120.   Не ми пука как е в Европа, ако ще безплатно да им раздават цигари там. Цигареният дим вреди не само на пушачите и затова трябва да бъде ограничен. Точка.

Освен това никой не може да ме убеди, че оборотът на някакво заведение е по-важен от здравето на хората, които го посещават и работят там.

121.   Смешно е как толкова много неща в държава ни не са наред а правителството само с глупости се занимава.
Дойдеха Герб направиха този закон, дойдеха Бсп върнаха го, ако пак дойдат Герб пак ще си сменят.
Законите не се спазват България и то огромен процент от тях.
Трябва всичко да е разделено дискотеки, кафета, ресторанти...
Дори в малките градове има по няколко дискотеки.. спокойно може да има и дискотеки в който не се пуши както и всичко останало.
Но пък от друга страна тези, които не пушат защо ходят и само мрънкат насам натам?
И ДА ЗДРАВЕТО Е НАЙ-ВАЖНО, но процента на пушачите е огромен и какво всички пушачи в студеното време да седят да пушат навън, защото вътре е забранено и после всички болни... айде стига глупости.
Разделението е решението всеки да си седи там където му е приятно.

122.   78:

Много е удобно така, нали? Да цитираш единствено удобната за теб част от статията. А наивниците цъкат ли цъкат звездички.
Аз пък знам английски. Знам и как да копи-пействам в гугъл, че да открия от коя точно статия си цитирал. Много интересно! Цитатът ти спира точно до изречението, където се твърди следното:
"Even so, for people who have the variants, smoking could potentially be more lethal than for those who don’t have them.

“These genetic variants on their own can lead to increased risk of lung cancer, ” said Tyler VanderWeele, associate professor of epidemiology. “What we think is going on is that if you have the variants, you smoke just a little bit more—about one cigarette more per day—but for each cigarette you smoke, you extract more nicotine and tobacco-related carcinogens. Another way of saying this is that carriers of the higher risk variant smoke more intensely and are exposed to more nicotine and toxins than those who don’t carry the variant. ”"

Превод:
Дори тогава, за хората с тези вариации, пушенето потенциално може да се окаже по-смъртоносно отколкото за хората, които ги нямат.

"Тези генетични вариации сами по себе си могат да доведат до повишен риск от рак на белия дроб, " казва Тайлър Вандервееле, професор по епидемиология. "Смятаме, че ако притежаваш тези вариации, пушиш повече - около една цигара повече на ден - но с всяка изпушена цигара извличаш повече никотин и тютюневи карцерогени. Казано о друг начин, носителите на тази високорискова вариация пушат повече и са изложени на повече никотин и токсини, отколкото тези, които не притежават вариацията. "

По-нататък в статията се казва, че има две различни генетични вариации. Ако си изложен на цигарен дим и имаш една от тези вариации, риска от рак е 30% по-голям. Ако разполагаш и с двете вариации, рискът се увеличава с 70%. Проучването действително показва, че някои от последиците от пушенето са в резултат на гени, но не както ти си мислиш. :)

110:

(Л) У Д също не си е написал домашното. В една цигара се съдържат 20 микрограма ниацин, а според линка, предоставен от самия него, ти трябват ~20 милиграма от веществото на ден.
А 1 милиграм се равнява на 1000 микрогама, така че сами си направете сметката колко кутии цигари ти трябват на ден, за да покриеш изискването. Не 5-15 цигари, а 50 кутии. На ден. Предизвиквам (Л) У Д да седне да пуши по толкова, за да видим какви ще са последиците за здравето му!

Аз съм пушач, за огромно мое съжаление, но съм твърдо ЗА забраната!

123.   В едно село имало погребение. Една баба седяла отстрани и попитала един от опечалените : - Синко от какво е починал?
- Еми бабо беше пушач дълги години!
На другия ден същото се случило, пак минава траурно шествие бабата пак била пред къщата и попитала : - - От какво е починал покойния и той ли много е пушил? Тогава един от хората отговорил :
- Не бабо нито една цигара в живота си не е изпушил! Тогава тя казала :
- Е то пък голяма разлика един ден повече...

124.   Аз съм против забраната. Защо ще ми налагат закон за това какво ми забраняват да правя. Защо тогава се дават дотации за тютюнопроизводителите, защо се продават цигарите? Кой да ги купува като забраняват пушенето им. Ами забранете и продажбата им тогава. Само цигарите ли тровят човека.... ама моля ви се управляващи вижте какво ядем, какъв въздух дишаме и тогава говорете кое е вредно за здравето. Здравето си е мое и аз ще решавам какво да правя. Като толкова хора искат да не се пуши в заведенията да има и такива за непушачи. Знаете ли наистина колко заведения са на ръба на оцеляването и колко фалираха? Колко хора останаха без работа? Искахте климатизация в заведенията... толкова много пари инвестираха собствениците... и.. какво... дойдоха ви други мисли.... Защо само непушачите да имат права... да не се тровят... да не им мирише.. ами да си стоят в къщи тогава. Защо само на пушачите им казват да си стоят да пушат в къщи. Решението е собственика да има право да избира в заведението което е инвестирал хиляди левове дали да се пуши или не. Оставете ни да имаме и ние някакви права в тая държава. И по този начин всички да са доволни.

125.   Естествено че трябва да се забрани пушенето, даже трябва да е като с марихуаната, да стане напълно незаконно да се купуват цигари защото ние непушачите не сме длъжни да се тровим и да смърдим на смрад само заради вас, ТОЛКОВА ГИ МРАЗЯ ТИЯ ПРОКЛЕТИ ЦИГАРИ!

126.   вече трета година чакаме д-р Ангелова да дойде за експеримента с гараж с кола и гараж със 5 пушачи и един доброволец който ще бъда аз. приготвили сме и кола и гаражи чакаме само нея за да проведем експеримента въпреки че крайния резултат е ясен.

127.   този материал слага точка на спора вреда от пушенето. оказва се всичко е една добре организирана користна лъжа

Американски съд е установил, че статистиката за вредата от тютюнопушенето е била поръчвана от фармацевтичните компании. На международния „цигарен фронт“ възникна събитие, което издърпа килимчето изпод краката на всички онези, които се борят яростно с тютюнопушенето.

Тези хора бяха лишени от най-скъпото – статистиката за вредата от тютюнопушенето (особено пасивното). Това рано или късно щеше да се случи така или иначе, но навярно не толкова драстично!

Кой е плащал и защо?

Столичният съд на окръг на Колумбия, САЩ, постанови да се премахнат от списъка на продуктите, разпространявани от Food & Drug Administration (ведомство, занимаващо се и с тютюн), няколко доклада на американското министерство на здравеопазването за вредите от пушенето за пушачите и околните, както и да бъдат изключи от състава на съветниците на FDA трима експерти, участвали в изготвянето на тези документи.

Защо? Защото тези експерти, както е установил съдът, са били на издръжка на фармацевтичните компании Glaxo и Pfizer, които получават директна парична облага от факта, че хората се отказват от пушенето: например, като произвеждат препарати, помагащи да се откажат.

Тези компании са активни поборници на средства за борбата с тютюнопушенето в световен мащаб чрез фондации и други канали, като важно е да се отбележи, че продажбата на препарати, особено без рецепта, е многомилиарден бизнес, в пъти повече от цигарения.

И какви са тези доклади?

Един от тях, от 1998 г., е за никотиновата зависимост. Някога чували ли сте, че никотинът създава по-силна зависимост на хероина (въпреки че очевидните факти говорят за друго), както и че всички пушачи са наркомани? Е, няма повече такъв доклад.

Сега – кои са тези трима експерти. Поименно и на английски: Jonathan Samet, Neal Benowitz и Jack Henningfield. Тези и още няколко други герои, оказва се, около 30 години са получавали грантове, премии и други пари от двете корпорации, непосредствено и материално заинтересовани от ограничаването на тютюнопушенето, от това хората да вярват, например, във вредата от пасивното пушене, да досаждат и принуждават пушачите да „потърсят медицинска помощ, за да се откажат от пушенето“.

И ето че се появява съдията Ричард Леон … Какво означава неговото решение: то е доказателство за това, че кампанията срещу тютюнопушенето (в своята американска версия) е започнала и е била финансирана с изцяло користни цели от американското медицинско лоби. Което в крайна сметка не е никаква тайна – достатъчно е да се разгледа списъкът на тези, които финансират кампанията срещу тютюнопушенето, при това по целия свят.

Откъде са цифрите?

Решението на съда означава преди всичко и това, че много от сведенията за вредата от пушенето са боклук и с тях не може да се борави.

Не че и това е откритие. Пак в САЩ, както и в други страни, има много статии и книги, написани за това с какви методи са получени стряскащите цифри за въздействието на цигарения дим върху околните непушачи.

Измислен е дори термин – „наука за боклуци“. Тя се разглежда, например, в творбите на класика в жанра, американският статистик Майкъл Макфаден (най-новата му книга на немски, с позоваване на бореца срещу тютюнопушенето Хитлер, се казва Tobacconacht.

Майкъл е уникален човек, той още преди решението на съдия Леон, е проучил почти всички първоизточници, прочел е и най-дребния шрифт, и разбрал, че изходните доклади на тази тема са само шест. Ето какви са неговите открития…

Така например, добре познатата история за това как „в САЩ“, веднага след забраната за пушене, в много проценти е намалена смъртността от инфаркти. По-късно се оказва, че е взета статистика, публикувана след забраната, но направена преди това. Но цифрите се разхождат из информационното пространство.

Има такава история и за появата на рак на белия дроб. Тя е съставена в Калифорния преди забраната, а не след това.

Или идеята, че пасивното пушене може да предизвика пародонтоза. Оказва се, че са правени експерименти не с хората, а с плъхове. За целта плъховете са поставяни в малки кутии, където са вкарвали дим. Според изчисленията на Майкъл, това е, примерно, като дим от около десет хиляди цигари в телефонна кабина (ако там стои един човек).

Плъховете са оцелели, но на венците им се образувало нещо странно: стискали зъбите си?

Толкова за науката.

Има подобни проблеми и за активното пушене, т. е. вредата за тези, които пушат. Като пример е цифрата за 400 000 смъртни случая годишно от пушене (отново само в САЩ).

Оказа се, че половината от включените „жертви“ са били на повече от 72 години, а 20% – на повече от 80. Починали са от болести, за които се „смята, че са свързани“ с пушенето. Въобще, дойде време за разглеждане на първоизточниците.

Сега възниква въпросът, какво следва. Бюджетът на антицигарените организации в САЩ е (според Майкъл) до 900 милиона долара на година, за тези пари се прави мощна кампания за разпространие по целия свят на подобни данни.

Към тази хранилка са привлечени хиляди хора. Задействана е Световната здравна организация, правителства, направени са редица изявления на най-високо ниво, приети са закони за забрана на тютюнопушенето – и всичко въз основа на тези доклади.

Очевидно американското медицинско лоби е било убедено, че номерът ще мине, че никой няма да проверява статистиката. Е, дойде време да се провери.

Източник: nbox. bg

128.   Търдо "ЗА" забраната или драгите пушаченца да си имат помещения за тютюнопушене! Вие не разбирате ли, че на някои хора не ни е приятно да ни смърдите на клозет? ! Щом на вас ви харесва - смърдете си, но не го натрапвайте на нас! Никой не е длъжен да ви търпи наркоманията и това, че сте наркомани, не ви прави нещо повече от нас непушачите! Има закон, съобразявайте се с него! Няма да умрете, ако излезете и си изпушите цигарето навън за 5 минути! Аман от нагли пушачи!

Black Sabbath

130.   Първо, простете за грешката в предния ми коментар, ако се публикува, разбира се, малко съм кьорава. И това няма общо тютюнопушенето, от възрастта ми е.
Та искам да питам B. S., която ми е безкрайно симпатична и с твърдите си принципи, и с любовта си към рокмузиката (също като мен), защо по дяволите, точно по тези светли празници изравя стари теми, за да плюе, разочарована съм, мислех я за добро същество.

131.   За такава забрана само мирише

132.   Против цигарите в заведения съм, нищо, че съм пушачка. Мога да пуша и извън заведението. Но съм за да забранят да се водят бебета по барове - това е стрес за детето, а и просто извинете - там не е мястото за ревовете на бебетата ви.

133.   Бебета по барове? И това ли го има вече..
По барове нямат място хора под 18 години според мен.
Айде преди 22. 00 може и тинейджъри м/у 14 и 17.
Ама децата под 14 просто нямат работа по барове.

По баровете ТРЯБВА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПУШИ. Там хората ходят да пият, а не да вечерят.
Сега в ресторантите вече съм съгласна да е забранено пушенето.

134.   133 - Понятието бар е широкообхватно и реално погледнато, всяко заведение, коеот сервира алкохол, може да бъде категоризирано като "бар".
Не малка част от "баровете", действат и като кафенета, особено ако са на оживени места, в близост до големи жилищни сгради. Това, че дадено заведение сервира и алкохол, не пречи по никакъв начин, на човек да дойде с малкото си дете или бебе.

"По баровете ТРЯБВА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПУШИ. Там хората ходят да пият, а не да вечерят. "
Бих желал, да чуя пълната версия, на логиката подкрепяща твърденията ти.

135.   Аз съм пушачка, съпругът ми не пуши. У дома въпроса сме го решили като се пуши само в дневната. Съобразявам се и повече от една цигара за вечерта не запалвам. Когато сме в заведение обаче, мъжът ми - непушачът - наистина се възмущава от това, че ми се налага да изляза като проститутка на тротоара за една цигара. Все пак има вентилация, има проветрение, помислено е, хората се забавляват... Нямам предвид опушените "гаражни кафенета", а клубове и барове, чиито собственици са вложили немалко средства в надеждна система за поддържане чистотата на въздуха. Що се отнася до вечерята, аз и в къщи не бих запалила цигара, ако някой се храни, камо ли в ресторант. Но не ни заклеймявайте толкова остро нас, пушачите! Ние не искаме да пречим, съобразяваме се със сетивата на околните. Ако цигарите са чак толкова вредни, просто не ни ги продавайте.

136.   Освен че дима ми е непоносим, неприятни са ми хора смърдящи на пепелник-не знам те как се траят
2-ро-Колегите ми пушачи злоупотребяват треперейки от нерви, че били нврвни без цигара и имат ище две допълнителни почивки за да се върнат обратно към нормално състояние. Мен никой няма да ме пусне да си хапна шоколад!!!
3-то е ужасно скъпо и глупавите "пристрастени" доброволно пръскат по 150 лв, евро, паунда месечно за това "удоволствие"
4-то-Кашлят като туберколозно болни и не им дреме колко е отвратително в очите на оклните
5-то Жена с цигара е грозно исе асоциира с много ниска култура.
Много подобни причини има за да се мотивира един пушач да спре-вреди на всеки ваш орган, най-видимия е кожата!

137.   134 - във всякакви заведения не е място за бебета. На родителите не им пречи, на другите им пречи.

138.   136, а мъж с цигара красиво ли е и с какво се асоциира ;)

139.   Най-голямата тъпотия е, че българските търговци хем искат българския народ да спре да пуши, хем пак му продават цигари, но пък със "страшни" картинки на изхабени от тютюнопушене дробове на пушачи, на коса, кожа, уста, зъби и т. н. отпечатани на кутиите и с крещящи надписи "ТЮТЮНОПУШЕНЕТО Е ВРЕДНО ЗА ВАС! " "ТЮТЮНОПУШЕНЕТО Е СМЪРТОНОСНО ЗА ВАС И ЗА ХОРАТА ОКОЛО ВАС! " ужким, за да ги разубедят. Ма те как ще ги спрат, като вие все още им осигурявате физически достъп до тях бе, тъпаци? Докато вие не спрете да им ги пробутвате във всяка скапана лавка и във всеки магазин, те няма да спрат да ги взимат. НЯМА, разбрахте ли? ! Тях не им пука рак на дробовете, рак на панкреаса или рак на мозъка ако щеш, на тях пристрастеността им към никотина и катрана е по-силна и преодолява всякакви забрани и предупреждения и така дори да ги поскъпнете с 10 лв, те просто ще са готови да дават с 10 лв повече, дори с цената на това да гладуват и пак няма да има никаква файда. Като да оставиш буркан със сладки пред едно дете и да очакваш, че няма да се изкуши да си вземе – същото е. Отговора е много прост - като не искате детето да си взима сладки, отнемете му сладките! Много сте лицемерни с тая загриженост за здравето на хората, а пък в същото време да им ги продавате свободно. Като искате хората да спрат да си купуват цигари, ВИЕ спрете да ги продавате и готово!

ЗА забраната!

140.   Коментар 139 е много смислен. Най - добре ще е изобщо да не се произвеждат. Дотогава ще се пуши.
А във връзка с коментарите малко по - нагоре: ами днеска е много по - вероятно да видим бебета и деца в бар, отколкото в библиотека. Те затова и малките не четат, а само гледат как да отидат на кафе.

141.   Абе вие си водите децата по кафетата - в изложбените зали не си водите децата. Пушат край тях едни млади майки, татковци. До тях количката с бебето. И хем го тровите, хем оревава всичко.

142.   140 - Ти май, не си наясно със "Сухия Режим" в САЩ?

143.   Аз също съм ЗА! Що за идиот би си изхарчил трудно изкараните пари, за да се трови! Аз сън не пуша и никога няма дори и да си дръпна! Дори когато баба ми пуши я гоня да пуши на друго място където да е сама! Въпреки, че не пуша съм чел, че като някой пуши и ти дишаш цигареният дим пак вреди!

101-131 от 131