Споделена история от Други

Прекалено ниско самочувствие
Знам, че доста хора имат ниско самочувствие, но при мен положението е прекалено-осъзнавам го, но просто не намирам решение.
Например, ако някой е мил с мен, аз веднага решавам, че се бъзика. Винаги очаквам най-лошото от всеки. А едва ли ще си намеря и гадже - дори и някой да ме хареса, аз веднага правя всичко възможно, за да го отдалеча от мен, само защото си мисля, че не го заслужавам. Когато някой ме гледа, решавам, че не може да повярва колко съм грозна. Това нормално ли е?

Коментари

1.   Не бъди толкова строга към себе си мила, ти си едно обикновено момиче красива, грозна, дебела, слаба ти си си ти нали. Погледни се в огледалото каквато и да си, ти си човешко същество наравно с другите, много е грешно да си търсиш сама кусури и да се ограничаваш заради, това ниско самочуствие, губиш ценни години, незнам на колко си, но повярвай ми след години ще се смееш, това са децки глупости, ще преминат спокойно просто си кажи на глас името какво чувстваш?

2.   Естествено, че не е нормално! Трябва да разбереш причините за това ниско самочувствие и да започнеш да работиш по отстраняването им. Купи си книги за самопомощ или посети психолог, защото за да се справиш сама изисква определени познания, а не е сигурно дали ги имаш. Това ниско самочувствие ще ти пречи много при общуване и няма да бъдеш удовлетворена от връзка, било то приятелска или любовна. колкото по-рано започнеш да отстраняваш проблема, толкова по-добре. Плюс е това, че осъзнаваш за какво става въпрос, а не търсиш вината някъде другаде.

3.   Да, нормално е и аз съм така говори повече с хората и не мисли че някой ще се бъзика с теб !!!

4.   Не, не е нормално. Не знам как си си втълпила, че си грозна, не заслужаваш и тем подобни глупости. Взимай мерки и спри да мислиш тези глупости, започни да обичаш, харесваш, приемаш и уважаваш себе си, и го направи сега! Няма кой друг да направи това вместо тебе, и колкото по-дълго държиш грешното мислене, нали се сещаш, че по-добре няма да става.

5.   Жалко, но вече започна да става нормално. Няма да те съжалявам, не че не заслужаваш, просто нито имаш нуждата, нито не осъзнаваш положението. Сама си си виновна, за бога, погледни човека в огледалото и осъзнай през какво е минал!!!

Не е важно дали другите ще те харесват, майната им, ако искаш и със сутиена над блузата ще ходиш, ама по-важно от това сама да се харесваш- няма! И, мила моя, защо, по дяволите, си причиняваш този ужас?
Защо да не заслужаваш гадже? Защо да си по-различна от останалите? Кво да ти е сбъркано, като си нормална?

Просто престани да си го втълпяваш, ти осъзнаваш положението си, значи си умна, значи гледаш над себе си безпристрастно. Знаеш ли колко хора не могат да се похвалят със същото? ! Радвай се! Може да си най-големият дебил на този свят, да нямаш грам мозък и косата ти да е слама, ама пак ще заслужаваш да живееш, защото- ТИ СИ ЧОВЕК, КАТО ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ. Или се взимаш за извънземна, което всъщност би било супер зарибено?

Щом някой ти направи комплимент, просто не го мисли за шега, колкото и на там да ти избива. Усмихни се и смени темата, много по-лесно е, а дори да се бъзика е ефикасно.
П. С. - И на психолог да отидеш и да психиатър и двамата ще ти кажат, че това зависи изцяло от теб- възприемането на визията си. И двамата ще намерят начин да ти го обяснят, вероятно 3 пъти по мило от мен ;dd, но защо да не си дадеш месец да пробваш сама. Или не си човешко същество и не заслужаваш да се чувстваш нормална? !
Зу-За

6.   И аз съм така...

7.   хахаха не си само ти, и аз гака с тая разлика че когато някой се задълбочи в заглеждането по мен не си мисля щото съм грозна ами че ми има нещо. нали се сещаш я косата ми хвърчи, я съм се нацапала по зурлата с нещо...

8.   Мислех че съм единствената която мисли по същия начин!

9.   Ами и аз съм със ниско самочувствие, момче. Но се радвам, че има такива като мен, и момичета дори. Но недейте да се подценявате. Всеки си е уникален по совй собствен начин, всеки си има вкусове, любими занимания и т. н. Спокойно, ще си откриеш някой, който да си те обича. Може би и той ще бъде със ниско самочувствие :) Важното е хората да се обичат. Не мисля, че приятелите ти не те уважават. Просто ти си го говориш и повтараш това, тези негативни неща и си мислиш, че наистина е така, но не е. Недей повече да мислиш така. Мисли поситивно.

10.   И аз бях така авторке. Не малко мъже са били мили с мен флиртуали са канили са ме за кафе за диско правили са ми комплименти но аз все се мислих за грозна и се подцянявах а това отблъсква хората и сега мога да ти кажа че съжалявам че съм реагирала така защото вече никой не ме забелязва все пак аз сама съм си виновна да стигна до тук не прави същата грешка като мен не си мисли лоши работи хората гледат другите поради различни причини дали са грозни красиви дори и с завист но не дей да си мислиш най лошото живеем един живот но са съжаление твърде кратък така искаш да го прекараш като се самонаказваш