Споделена история от Други

Той трябва да докарва парите вкъщи, а аз просто да го очаквам от работа и да си го обичам...
Здравейте на всички...
Аз съм момиче на 19 години, което в момента не учи, не може и да работи... но не по причина, че не и се иска или не може да си намери работа, а заради гаджето и, с което живее заедно.

Той е обзет от мисълта, че не трябва да работя и само той трябва да докарва парите вкъщи, а аз просто да го очаквам от работа и да си го обичам. Не казвам, че ми е било лошо по цял ден да се излежавам например или да седя пред компютъра, но вече писва...

Дайте ми някакъв съвет, предложете някое хоби или помогнете поне някак си да намеря надомна работа... че няма да почна работа навън, няма, ако почна ще се караме постоянно... на мен ми е писнало сивото ежедневие и очаквам някой да предложи нещо... и нека е по-различно от гледане на тв, чистене, готвене и т. н изключваме и излизане с приятели... те са общи на мен и гаджето ми и работят като него, така че няма с кой да излизам... трудно е нали :)))
Благодаря предварително

Коментари

1.   Запиши се на някакъв курс. Езиков например. Ако не иска да си сред мъже, може и козметичен - грим, маникюр, фризьорски. :)

2.   Съветът ми е да напуснеш въпросното гадже, което явно има склонност към ревност, следователно да обсебва и задушава човека до себе си. Ако не ти изнася-стоиш си при него и не се оплакваш. Но да разчиташ, че нещо ще се промени в бъдеще, не вярвам да стане. Изборът си е твой!

3.   Какво да ти кажа. На жените каквото и да им направиш все нещо няма да им е наред :) Казвам го с най-добри чувства. Ако приятеля ти изпълни абсолютно всичко, което искаш, пак няма да си доволна и ще намериш за какво да се оплачеш. Знаеш ли колко милиарди жени ти завиждат...

4.   Много странно разбиране има мъжа ти. Мисля че цял живот да си щракаш с пръсти не може. Щом можеш да работиш, отивай да работиш някъде, че ти требва за пенсия после ;) трудов стаж. Той иска да те глези е така докато станеш на 20-21, но не мисля че е добре. Почвай някъде работа и трупай опит и така един ден ще се реалиираш някъде на по-добро място и като цяло преследвай мечтите си. Него не го знаеш до кога така ще те гледа и дали няма да хване да те напусне някой ден. Нищо не е сигурно. Всеки гледа него си, така че остави го, той си прави на него хубавото, а ти? Хващаш си професия, ставаш независима и така. Това човек да работи е задължително, а и ти така като се излежаваш, представи си че свикнеш и после ще те мързи да работиш и ще се дърпаш от работа или няма да си толкова усърдна.

5.   това турският манталитет е страшна работа..
гледай да не си развалиш фигурата, иначе ще си подменена. спортувай си и си гледай "отчаяни съпруги"

6.   кофтии...

7.   Повярвай ми била съм в такова положение, НИЩО не помага, аз лично се записах на курс за квалификация и се занимавах с него, взехме си куче - болонка, понежа на мен ми беше адски скучно и исках да се разсея, аз също не можех да излизам, защото бях в друг град и никой не познавах, но с кучето доста запознанства завързах... и все пак се разделихме, защото такъв живот не е живот, а просто самотно съществуване.... ако не говориш с него някой ден ще ти писне всичко това и при най - малкото ново нещо в живота ти ще го отсвириш, ако го обичаш говори с него.... а иначе за разсейване някакво животно, куче, коте, разхождай се в парка дори сама какво толкова, чети книга навън, слушай музика навън, ходи на пазар дори да не купиш нищо пак може да разглеждаш нали?

8.   Късметлийка!! Как може да се оплакваш????

9.   Според мене почвай да учиш, защото рано или късно ще скъсате и ще се чудиш от къде ти е дошло. Ако имаш парите се записвай да учиш. Кажи му, че искаш да имаш образование дори и да не работиш. Обясни му как се чувстваш. Ако трябва направи комромис и се запиши задочно. Ама това без образованието минаваше преди 20 години. Вече за всичко ти трябва висше.

10.   Абе... сама си си виновна. Как така ще позволяваш на някой друг да ти казва какво да правиш и какво не? Като ти се работи - работи! Хах, да ми падне на мене някой като твоят, да видиш как ще го наредя хубаво... Не съм мъжемразка, но такива комплексирани типове, които ги е страх случайно гаджето им да не погледне друг мъж, никак не са ми по вкуса.

11.   Спасявай се докато не е късно. Ще мине време и ще си хареса друга, а ти ще останеш без нищо зад гърба си.

12.   След като иска той да те гледа така, почвай да учиш. Кажи му че искаш да се развиваш и т. н., защо да не работиш.

13.   Ами запиши нещо да учиш. Може и задочно. И моя приятел прави намеци аз да съм си седяла в къщи, а само той да работел, но няма как да стане. В момента е повече от щастлив защото съм временно безработна, но всеки път като ми се обадят за някоя работа той изпада в шок и ужас :))
Моя съвет е да не се подвеждаш по глупавите комплекси на гаджето ти, защото ти си още много млада и повярвай ми ако сега си мислиш, че ще си цял живот с него, ще мине година или две и сама ще си го отсвирила. Сега е момента да се развиваш и градиш. След като финансите ви стигат непременно запиши да учиш. Има и форми на дистанционно обучение- от вкъщи.

14.   Подкрепям 2, 4 и 10-момиче, спасявай си живота, образованието и бъдещето, не стой при толкова властен, ревнив и с турски манталитет човек! А си млада! Казвам ти го от опит! 21 век сме, ехоо!!

15.   Ами поговорете...

Ти може да си намериш хубава работа която да не е за цял ден...

Да кажем учителка...
До обяд ще работиш, а следобяд ще си почиваш, ще домакинстваш, ще се забавляваш. А пък като дойде гаджето ти, ти ще го чакаш-весела, отпочинала и така, и двамата ще сте щастливи.

Още си млада. Образовай се! Грабни живота!

С обич, Кейти (13)

16.   На 19 години си и си седиш в къщи, готвиш, чистиш и переш по цял ден? !!! Момиче стегни се! Приятеля ти ако те обича, ще иска да се развиваш, а не да се заробваш. Да ти помогнем да си намериш надомна работа? !! Що за простотия? Ако искаш да ти дам малко прежда да плетеш вълнени чорапи докато гледаш Листопад? !