Споделена история от Други

Четене на книги
Искам да ви попитам какви книги можете да ми препоръчате да чета, за да си обогатя речника. Имам проблем с изказването ми. А и как да се мотивирам да чета? Просто не мога да стана от компютъра с часове и се занимавам с глупости. Как да се стегна?

Коментари

1.   Удоволствието от четене на книги се придобива много рано-не знам на каква възраст си, но май моментът е пропуснат, просто не проявяваш интерес към четенето. Може би трябва да попаднеш на книга, която да те запали, но то- четенето не е като да гледаш филм, изисква повече време, но пък е единственият начин да натрупаш добър запас от думи. Винаги си личи кой е чел много и кой-не.

2.   На сила нищо няма да стане, трябва още в първите редове дадената книга да те грабне.

Rebel

3.   Така и така стоиш пред компа, има много онлайн книги - изтегли си някоя. Иначе на мен любимите ми книги са от Стивън Кинг.

4.   Хубаво е, че се интересуваш и искаш да намалиш часовете пред компютъра. Относно как да се мотивираш да четеш... ами много е просто. Купувай си книги на теми, които те вълнуват. Аз ти препоръчвам да си купуваш Приложна психология. Хем е интересна, хем има много термини в психологията, които могат да ти помогнат за обогатяване на речника :)

5.   Здравей! Няма определени книги, благодарение на които да обогатиш речника си. Това става постоепенно с четенето на много от всякакви жанрове. Не знам какъв е твоят любим жанр, но мога да ти препоръчам някои от любимите ми книги. Например на Стивън Кинг"Мизъри", "Годината на върколака", на Сандра Браун"Здравей, тъма! ", на Нора Робъртс"Полунощ в стаята на сенките", на Агата Кристи"Котка сред гълъбите", "Убийства по азбучен ред", на Ъруин Шоу една великолепна книга"Богат, беден"... Не съм чела много любовни книги, въпреки че в книгите на Сандра Браун и Нора Робъртс има любовен елемент, затова, ако ти се занимава, може да се поровиш в Интернет и да си намериш подходяща. Но все пак мога да ти препоръчам две любовни книги. Едната е на Мариан Кийс и се казва"Мръсни номера преди закуска, а другата е на Даниел Стийл-"Един ден някога". Имах същия проблем като твоя. Не че той е в списъка на решените проблеми. Но забелязах, че наистина има резултат от четенето на книги. Не само обогатяват речника, но и дават нови знания. Ако случайно нямаш възможност да си купуваш книги, понеже станаха безобразно скъпи, може да се запишеш в някоя библиотека, както правя аз. Надявам се с коментара ми да съм ти помоганала по някакъв начин!

6.   Приятел.. или приятелка... препоръчвам ти да прочетеш Здрач и аз бях така прочетох първата книга и после не можах да се спра да чета накрая стигнах дотам, че съм прочела цялата поредица няколко пъти. Пробвай ги и сподели дали те кефат :)

7.   Здравей! Няма определени книги, благодарение на които да обогатиш речника си. Това става постоепенно с четенето на много от всякакви жанрове. Не знам какъв е твоят любим жанр, но мога да ти препоръчам някои от любимите ми книги. Например на Стивън Кинг"Мизъри", "Годината на върколака", на Сандра Браун"Здравей, тъма! ", на Нора Робъртс"Полунощ в стаята на сенките", на Агата Кристи"Котка сред гълъбите", "Убийства по азбучен ред", на Ъруин Шоу една великолепна книга"Богат, беден"... Не съм чела много любовни книги, въпреки че в книгите на Сандра Браун и Нора Робъртс има любовен елемент, затова, ако ти се занимава, може да се поровиш в Интернет и да си намериш подходяща. Но все пак мога да ти препоръчам две любовни книги. Едната е на Мариан Кийс и се казва"Мръсни номера преди закуска", а другата е на Даниел Стийл-"Един ден някога". Имах същия проблем като твоя. Не че той е в списъка на решените проблеми. Но забелязах, че наистина има резултат от четенето на книги. Не само обогатяват речника, но и дават нови знания. Ако случайно нямаш възможност да си купуваш книги, понеже станаха безобразно скъпи, може да се запишеш в някоя библиотека, както правя аз. Надявам се с коментара ми да съм ти помоганала по някакъв начин!

8.   Това че стоиш с часове пред компютъра не означава че си губиш времето... НО ако гледаш клипчета и играеш игрички, и се занимаваш с глупости тогава е така. Аз мога да ти кажа, че много неща съм научил от там по различни теми... А за Проблема с изказването не е от бедния речник (предполагам) Понеже и аз бях така, докато не влязох в университета там се научих (по трудния начин) да се изказвам и да ме разбират, защото не можеш да обясня, това което съм научил... Предлагам ти, да се опиташ да обясниш нещо на някого все едно е баба ти или малко детенце. Защото ако не можеш така, това значи, че не го знаеш, а си го назубирил от учебника или от друго място
Ако искаш книги може не мога да ти препоръчам, защото не знам от какво се интересуваш ;)

Поздрави - The MAN. 20 г.

9.   Да се стегнеш? ! Никой друг освен теб не може да те "стегне", трябва ти воля. Ккакво има да се стягаш книгите са изключително приятно занимание, за да си обогатиш речника ти трябва книга която харесваш, за да можеш да вникнеш в съдържанието и, а не просто да прескачаш редовете. Лично аз предпочитам световна класика, исторически книги - не от тези с измислици и теории, ами реални доказани факти, биографии и много рядко някоя и друга конспирация. Харесвам и книги с медицинска тематика, може би защото преди се готвех да стана хирург... ти си избери в какъв стил искаш да четеш, всеки има различен вкус. Четенето на книги е приятно и отпускащо развлечение и научаваш много. Ако си падаш по ужасите и мистериите например чети Стивън Кинг или Агата Кристи, има безброй много автори, стилове, книги - избери си и започни, ако уцелиш книгата, още от първата страница ще те грабне и няма да я оставиш докато не я прочетеш. Приятно четене!

10.   Чети това, което ти е интересно.

11.   Ние не можем да ти помогнем в това отношение. Трябва да ти дойде от вътре. Казвам ти го от личен опит. Успех

12.   1. Кажи от какво се интересуваш, кой клас си, дали си момче или момиче, за да знаем какво да ти препоръчаме.
2. Ами когато се прибереш или просто няма какво да правиш вземи книгата и започни да четеш, ами не да си казваш "Ще постоя само малко на Компютърът и после ще продължа/почна да чета", защото ако е така, няма да прочетеш нищо!

13.   Единствена съм, която чете бг литература? Вазов, Димов, Талев... Страхотни творби- под игото, тютюн, железният светилник, време разделно... Даже някои ги препрочитам. Ако со по-малка почни с такива, защото хем ще се ограмотиш, хем ще ти помогне за ДЗИ. Ама споко и аз преди не отварях и страничка. Сега полудях от четене. Просто един ден си казах от мене трябва да става човек...

14.   Когато бях тинейджър не обичах да чета книги, но в по - късен етап от живота си започнах да чета доста книги. Сама ще се стегнеш!

15.   явно си далече от моята възраст, така, както Димов и Талев са далече от вашия светоглед. Предполагам, че си момиче и ще ги кажа моята любима книга... Вечната Амбър... , когато и да я прочетеш няма да бъде късно или пък рано... ЗАРА 36

16.   Четенето на книги е доста тъпо занимание.

17.   Едва ли има нещо, което обичам повече от това да чета книги.
Но всеки си има различен вкус. А и възрастта има голямо значение. На мен ми допадат книгите на Хорке Букай, Тери Пратчет. Любимите ми книги са "Ловецът на хвърчила" и "За мишките и хората". Преди много години имаше една книга, мисля че беше "Двойната Лотхен", за жалост никъде не я откривам, а си спомням, че остави траен отпечатък в съзнанието ми. Друга такава е "Воля" на Митко Горчивкин, трудна е за четене, но много, много смислена. Ако ми кажеш на колко си години, какви са интересите ти, мога да ти препоръчам нещо, което да те заинтригува и да ти се появи желанието за четене.

Лоша

18.   И защо си се нарекла ''лоша'', не мисля, че това отговаря на същността ти.... както и да е.... ЗАРА 36

19.   Четенето на. Книги е. Много. Вьлнуващо. Най яката. Книга. Роман е. Рай на. Джудит. Макнот. Прочети я. Няма да сьжелявяш. Яка. Е. Сьщо. Яка. Книга е. Някой. Бди над. Теб от. Джудит. Макнот. И. Сьщо. Пет. Дни в. Париж. От. Даниел стил. Много са яки. Прочети гк

20.   Здрасти колега, аз имах подобен проблем преди, то и сега малко ама се контролирам. Трябва и ти да се научиш да го правиш иначе е лошо.
Не зная какви са ти интересите, но ще ти кажа няколко заглавия на книги, които съм прочел и ми бяха наистина интересни, но както всички знаем - хората са различни. Все пак според мен опитай да прочетеш някоя.
В книгите има основно - приключения и може би ще разбереш какво точно се крие във всяка една от книгите защото авторът се е опитал да ни покаже нещо, което се крие официално. Много добре знаеш, че всичко, което е "НЕУГОДНО" на някого се крие масово.
Авторът се опитва да ни представи истината, такава каквато е, а не каквато я представят телевизиите и историята, която учим....
Ето и заглавията:
"Винету" - автор - Карл Май
"Съкровището в сребърното езеро" - Карл Май
"Конникът без глава" - Майн Рид
"Белият вожд" - Майн Рид
"Оцеола" - Майн Рид
"Тайните на черната джунгла" -Емилио Салгари
"По границите на далечния запад" -Емилио Салгари
"Следотърсачът" - Джеймс Фенимор Купър
"Лоцманът" - Джеймс Фенимор Купър

Ако ти харесват криминални романи, ще ти кажа едно заглавие, направо ме шашна книжката, някакви си 100 страници, а мега добра
на 100% ще ти хареса, ето и името -
"Кланът на фалшификаторите: Джери Котън-супер агент на ФБР "

Надявам се да ти харесат, книгите са за забавление и релакс :)