Споделена история от Други

Приятелката ми няма чувство за хумор
Здравейте,
Имам приятелка от година и половина. Напоследък доста спорим и се дразним. Не знам от къде тръгна всичко. Аз все се опитвам да се пошегувам с нея, а тя не разбира от майтап и започва да се сърди.

Например вчера тя ми вика да разкажа нещо интересно по телефона и аз започнах: "Вчера с каква хубава жена се срещнах на интервюто за работа, много хубава беше, цял час си говорихме." И тя вместо да започне да се майтапи на тази тема, започна да се сърди и да говори: "а значи вече не харесваш жени с моята професия", демек имаше предвид себе си, и аз и казах "да не харесвам", но имах предвид други жени с тази професия и тя започна: "ами тогава затварям телефона щом не ме харесваш вече" и такива работи.

И аз за пореден път и казах, че няма чувство за хумор, че съм се шегувал с това. И тя започва "и ти нямаш, и ти не разбираш моето чувство за хумор, което често е да се правя на обидена". И пак се започна един спор до небесата. Казах и че с моите приятели като спомена нещо такова те започват да коментират, да се смеят, не се цупят, а тя вика: "защото са мъже нормално, кажи на гадже нещо такова и ще видиш че реакциите ще са като моите."

Не знам с приятелите така свободно си говоря и се майтапим, а с нея все трябва да внимавам да не я обидя. Така се чувствам потиснат.
Кажете има ли и при вас подобни неща и как процедирате като гаджето ви няма чувство за хумор?

М 30

Коментари

1.   шегите ти са груби, жената има нужда понякога от ласкателство, мили думи не да и обесняваш чуждите жени колко били красиви

2.   Може би ти нямаш, знам ли...

3.   На това чувство за хумор ли му викаш? :D

4.   Първо - това твоето не е дори плосък хумор, защото какво смешно има в това да се изцепваш простотии като бай Ганьо и да се ослушваш за поощрителни реакции.
Под плосък хумор, който е едно ниво над твоя визирам - в детската градина, където някой каже "пишка" и всички се спукат да се смеят.

Говорейки тези тъпотии на приятелката ти я поставяш в неловко положение, ето защо - Ако се покаже "широко скроена" и се разсмее уж доволна, ти вече няма да се спреш в изцепките с прословутите жени, бре човек :) а тя трябва прилежно да се смее ли смее, за да мине за истински мъж като приятелите ти.
Реши ли обаче честно да покаже, че няма да мине гаврата и реагира както сега - директно минава в графа задръстена, без хумор и прочие.
Разбираш ли сега, че поведението ти е ненормално, защото и в двата случая провокираш тъпи реакции.
НОРМАЛНА реакция на ненормално поведение НЯМА.

Тактиката ти много се доближава до тази на трол и емоционален вампир - това е човек, който настъпва по мазолите хора, за да им гледа сеира. Не дай боже да го прави под формата на майтап - тогава нещата се усложняват и загрубяват. "Хуморът" винаги е насочен към деликатни теми, където няма място за смях. Всъщност е агресия.

Между другото познавам двама-трима като теб - плещят каквото им дойде на ум, минават всякакви граници, обиждат и мачкат без задръжки околните, а скарат ли им се или тръгнат да ги бият - веднага обръщат плочата: МАЙТАП, БЕ, УИЛИ, ти хумор нямаш ли???

Жалка работа ;)

5.   Бившия ме е бъзикал много пъти по същия начин и дори съм го подкокоросвала, за да видя до къде ще стигне... Е резултата беше, че аз излезнах абсолютен непокист.. За вас мъжете има ли изобщо угодия? !

6.   Не се притеснявай не си само ти. По принцип говоренето с жените е като ходене по минно поле, наистина е много уморително, не знаеш в кой момент за какво може да гръмнеш. И винаги търсят някакъв скрит подтекст и умисъл който във всички случаи има за цел единствено и само да ги обиди и унизи. Понякога имам чувството че имам нужда от речник. За жената това което казваш не е това което изричаш, понякога направо съм се изумявал какви неща "всъщност съм искал да кажа" без дори да подозирам. Не знам може би не всички жени са такива нека и други мъже да кажат, но това е моят опит.
BV

7.   Да, за хумор не може да става дума, ето защо - никъде не видях в скеча ти самоирония и елемент на изненада :)
Например ако беше казал на приятелката си: "вчера цял час си приказвах с една прекрасна жена, но така и не ми стана впреки усилията, ох слава богу, щото се оказа мъж" - тогавам гарантирам ти, не само приятелката ти, ами и ние щяхме да ти се посмеем от сърце.

8.   Приятелката ти е права. Как може да и говориш за други жени и колко били красиви .... ;(

9.   Това ли е твоят така наречен ''изтънчен хумор'', според мен не приятелката ти, я те нямаш чувство за хумор

10.   Гаджето ти е права, кажи това на жена и си убит. Всъщност... нейната реакция си беше лека. Аз сигурно щях да ти се усмихна и да ти кажа да си вървиш на майната при жената от интервюто и тя да ти търпи хумора. Впрочем за нея ще е обидно и да я изкарваш пред цял сайт с непознати откачалка, която не те разбира и е лигава, че се връзва на леки бъзици.

Момичето изпитва нещо към теб, коя влюбена (или обичаща) жена ще и е приятно да слуша как партньора и се е занимавал с други (било то и само шега). Ако мене питаш тя си е много добре и с акъла и с чувството за хумор.
И от чисто женско любопитство- Кога си бъзикал приятелите ти, че няма да спиш с тях и да ги харесваш повече заради някаква жена???

11.   Скучен си бе, приятел! ,

12.   Не ти е виновно момичето, твоето трудно би се нарекло чувство за хумор. Нейното повече прилича на такова. Стегни се малко.

13.   Искам да ти видя хумора, когато приятелката ти се върне от купон и ти каже, че един час е танцувала с някакъв, който я е и понатиснал на по-бавна музика. Така е усетила члена му - доста голям и хубав и направо й е харесало.
А като попиташ жално - "какво, нима не харесваш вече малки пишки?? ", тя да отговори великодушно - "неее, само другите малки пишки не харесвам, твоята е изключение"

14.   Аз не бих допуснала до себе си човек, който няма чувство за хумор и не носи на майтап. Обичам да съм заобиколена от весели хора, които умеят да се забавляват. Приятелката ти е чук. А шегата ти е тъпа и не е шега всъщност.
Двама души трябва да могат да си казват всичко, дори кой им харесва или възбужда. А тя се цупи и сърди за тотална глупост.
Вчера един приятел ми разказва как по празниците е подарил рокля на гаджето си, тя разбира се с роклята, гримирана, с прическа. Той и е направил комплимент колко е красива, а тя му се разкрещяла и разсърдила, демек само като се наконтя ли съм хубава. Не знам що за простотия и лигня е това.

Лоша

15.   Лоша,
ако твоят приятел ти сервира редовно откровения, които определено не внасят свеж въздух в отношенията ви, а ти ги приемаш нормално - значи си гьон сурат, с извинение.
Чукът си ти, разбираш ли?

16.   15,
няма АКО. Аз не бих допуснала да имам приятел, който не внася свеж въздух в отношенията ни.
Между другото какво означава гьон сурат?

Лоша

17.   Тук май само феминистки са писали... Какво му е на хумора на човека.? ! Точната дума е закачка! Няма нужда от кискане и смях, целта е да се провокира партньорката му от нещо което е елементарно и не носи истински смисъл... да стане по - интересно един вид! Проблема е в нея, че е прекалено ограничена и няма достатъчно самочувствие, а това е дало наклона за реакцията и' и е подсилило ефекта в нея! Човече, няма да ти е лесно с нея....!

М29

18.   Номер 17, ти сигурно си от ведрите засмяни младежи, които обожават да ги правят на маймуни :))
Всяка би искала да има приятел като теб, с който да се закача на щекотливи теми безнаказано :) Евала

19.   явно хората имат различни разбирания за хумор. авторе, няма значение какво мислим ние, проблемът е, че с момичето сте на различни вълни. кой какво казал, ама всъщност какво искал да каже, накрая конят е у ряката. ако така се дърлите за всяка дума, не ви виждам дълго заедно.

20.   Аз само не можах да разбера 17, и защо трябва да провокира приятелката си и кое му е интересното на "Вчера с каква хубава жена се срещнах на интервюто за работа, много хубава беше, цял час си говорихме. " Това си е заяждане, с цел ревност! Напротив, изобщо не е ограничено момичето, просто държи на себе си и на уважението което трябва да получава!