Споделена история от Други

Раздвояване на личността
Здравейте: Харесвам много този сайт, редовно го посещавам, но никога не съм писала моя история. Сега, съм решила да споделя моя проблем. ''АЗ не съм АЗ''
От малка съм такава, винаги съм се представяла за друга личност, дори и във момента съм, все-научи писателка. Просто нямям собствена личност. Не знам какво да правя, искам да бъда собственото си ''АЗ'' Дори, не знам защо съм така. Притеснявам се да отида на лекар, за да не ме помислят за луда. Ако, някой има мнение ще съм благодарна да го чуя.

Коментари

1.   Нищо не разбрах! Отивай не лекар!

2.   Предстваяш се за друг, не е нужно да отидеш на лекар а на психолог (има разлика между психолог и психиатър, предполагам я знаеш). Мисля, че правилният термин е алтер его - тоест представяш се за друг човек, защото си несигурна в себе си с ниско самочувствие или се страхуваш да не те наранят... не е заболяване, а по - скоро се нуждаеш от по - силна вяра в себе си, става постепенно, психологът може да ти помогне да преодолееш тази душевна травма ако така може да я нарека. Принципно сама не знам дали ще успееш да се справиш, имай предвид, че не е срамно да ходиш на психолог, малко е скъпичко да, но пък помагат точно за такива проблеми - това не означава че си луда, в никакъв случай, просто както казах се боиш от нещо, но само ти можеш да прецениш от какво - тъй като не даваш подробности в какви ситуации се представяш за друга. АКо и когато си сама го правиш, значи има нещо което не ти харесва в живота ти и искаш да го промениш, но тъй като нямаш възможност или сила да го направиш искаш да избягаш от реалният свят и така го превъзмогваш по - лесно.

3.   Аз също не те разбрах много добре, да не би да имаш предвид че покрай другите хора неможеш да бъдеш себе си, защото това е напълно нормално. Обясни малко по подробно, защото нищо не се разбира :)

4.   Имаме напредък! Вече не я пращате на лекар, защото не сте разбрали какво казва. Номер 2 каза това, което беше нужно. Нямам намерение да повтарям написаното от него.

5.   Авторке, прочети хубаво какво ти написа номер 2, много полезен и верен коментар! Не се панирай толкова, хубаво е че все пак осъзнаваш и признаваш за проблема си. Всички играем роли, представяме се в собствените и чуждите очи по хиляди, различни начини, но малцина са тези, които ще си го признаят.
Човек се учи цял живот, ти имаш много време да откриеш себе си, да опознаеш себе си и да заявиш себе си с гордост и увереност, тогава няма да са ти нужни разни роли и спектакли!
Успех

Лоша

6.   Да има неща които съм ви спестила. Често, влизам в ролята на примерното дете на мама и тати, което изпълнява всичко което се нареди. Влизъм в ролята на безстрашна геройка. През-ноща съм ходила на гробищата да се докажа че нямам страх от тъмното, и изобщо от нищо. Виждам се в различно облекло. Това са, едни от ежедневните ми личности за които се представям. За сметка на това, в училище съм с много добър успех. Шантава работа. Затова, споменах че ще ме помислят за луда-всъщност ако несъм де. Благодаря на №2, и №5. Авторката.

7.   Хей, аз знам какво е! Понякога се държа коренно различно от това, което съм... Не мога да го обясня, но ще ти кажа моята тайна... Аз имам нещо като раздвоена личност в едни ситуации съм себе си - умна добра и весела, но в други съм гадна и нищо не ме интересува... Дори в този момент сякаш обсъждам със другото си аз какво да напиша. НЕ МЕ МИСЛЕТЕ ЗА ЛУДА НЕ Е ПО МОЯ ВОЛЯ- просто разсъждавам на ум.. Да знам че в някои сайтове пише че често се стига до спор между двете личности, но АЗ и другото ми АЗ някак се спогаждаме и дори понякога ме дразни това че пишат, че раздвоението на личността е психо болест... За мен това не е вярно - аз имам истинска приятелка по душа.. Опитай да намираш добрите страни на това другото ти АЗ да говори и няма да имаш проблем :D...

8.   Аз съм същата като N7. Отдавам го на зодията си - близнаци. Даже понякога с двете си АЗ обсъждам наум някакви неща. Шантава работа ;D

9.   Нали?? :D Даже не помня кога започнах да обсъждам неща с другото си аз(много е яко разговорът да е на английски на ум или на глас ^. ^)... Само че съм зодия лъв и няма смислено обяснение XD

... за №8

10.   Авторке, номер 2, ти е написал много верен коментар. Ти наистина не страдаш от раздвоение на личността. Това е съвсем друго понятие и се възприема, че главно от него страдат шизофреници. Все едно две личности живеят в теб. Да речем, че през деня си добро мимиче, а вечер ставаш убиец-нещо такова е.
Докато това, което е при теб е "алтер-его", от латински-другото ми аз. ти се възприемаш за друг човек, защото не си доволна от себе си, от постиженията си. Ето затова влизаш в друга роля. Ниското самочувствие и самооценка е в основата на това. Мисля, че можеш и сама да се пребориш, но ще ти е трудно. Трябва да имаш желание и вяра в себе си. За начало започни така. Сутрин като се събудиш, заставаш пред огледалото и си повтаряш на глас-"Аз съм удивителна и неповторима. Хората ме харесват и слушат с желание. Аз имам какво да им кажа. " Защото авторке, според мен имаш проблем с вътрешното си Аз. Това трябва да преодолееш-неувереността си в собствените си умения. Дано да успееш сама. Желая ти много късмет.
Маги