Споделена история от Други

Тайната на живота е проста!
Бъди егоист. Да не ти пука за никой друг, освен за теб самия. Не е ли така? Всеки трябва да мисли само и единствено за себе си, да не се интересува от никой друг, да си изключи всички "ненужни" емоции като съчувствие, любов, разбиране...
Пък и като се огледам наоколо, всички са го разбрали и вече няма какво повече да искат т.е. разбрали са, че за да си щастлив от живота не може да мислиш повече за другите, отколкото за себе си.

Коментари

1.   Но когато някой твой роднина или близък приятел е на крачка от смърта ревеш и не мислиш само за себе си но и за него НАЛИ?

Антония

3.   Това, което казваш всъщност е тайната на оцеляването.
А между оцеляване и Живот има разстояние от земята до небето :)

4.   Глупости на търкалета. Остави ги другите да правят каквото щат. Има все още хора (макар и малко), които ще те оценят и съответно ти ще трябва да ги оцениш.

5.   саможивостта също не носи щастие.

6.   Ако си мислиш, че това е тайната на живота жестоко се лъжеш. Да всеки е егоист, но в даден момент, аз пълни егоисти много малко познавам.... Аз мисля положително и съм на мнение, че трябва да помагаме на хората. Винаги когато видя просещ човек давам пари, дори да знам, че има голяма вероятност да ги похарчи за алкохол, всяка година организираме с мои приятели дарения от дрехи и лакомства за домовете за сираци, грижим се за уличните животни като им търсим дом, ще ми се да вярвам, че и другите го правят и знам че го правят, защото ако ние спрем, кой ще се погрижи за тях... на държавата рядко и пука, ако ние не си помагаме, кой ще го направи, нали за това сме хора.... дори животните са по чистосърдечни от нас, те се грижат едни за други повече.... кой човек със сърце ще подмине гладния бездомен човек и ще отвърне поглед от него? Ако твой колега или приятел ти поиска помощ ще му откажеш ли? Аз не бих, правила съм го безброй пъти и да прецаквали са ме и нямам предвид парично, да неблагодарни са, но какво от това - аз знам за себе си, че не съм оставила молещ ме за помощ човек.... недей си мисли че да си егоист е правилният избор, това е страхливият избор, това е малоумният избор

7.   Само не разбрай идеята - за живота или за преуспяването като пари ли имаш в предвид.

Прав си така е през студената война математици в USA доказват математически че за да преуспее едно общаство всеки в него трябва да бъде егойст. Чудно звучи но е вярно това.

На практика обаче преуспелите хора гледат на живота по друг начин. За тях хората са ресурс който се изполва за изпълнение на задача и кагато този ресурс си изпълни предначението той се изхвърля. Неща като състрадание и прочие реално ерозират човека. Който е глупав нека да вярва в тях. Все пак и такива хора са нужни.

Във всяко общество е нужна класа която да бъде експлоатирана.
Вие рещавате в коя да бъдете!

8.   Толкова хиляди години, хората са търсили тайните на живота и най- накрая някой да я открие... :) Няма щастие без съчувствие, любов, разбиране. Каквото дадеш, това ще получиш! Един егоист накрая оставя сам и нещастен...
Ж 27

9.   Съгласна съм с ном. 4. Авторе, изглежда, че си се отчаял нещо, някой или някои ЯКО са те наранили, обидили засегнали. Това неозначава, че всички хора са гадни. Да, всички като сме ядосани на някой или на нещо мразим всичко. Повярвай ми, има и хубави хора. Живота е една битка, а ни трябва да се борим за да оцелеем. На всеки човек му предстои хубави и лоши неща. А, ние трябва да уважаваме хубавите неща, а със лошите да се борим. Без борба, нямя оцеляване. УСПЕХ И ГОРЕ ГЛАВАТА!!! ^^^^ ЛуДкАрКаТа^^^^

10.   Пх, аз пък си мислих, че смисъла на живота е да си го изживеем. Вече как и по какъв начин си зависи изцяло от нас.
Бъди егоист е само една от фазите през които трябва да минем, не може без нея, но далеч не е всичко. Вече зависи и как ти се чувстваш пълноценен, как ще постигнеш целите си...
Зу-За

12.   Аз разбирам нещата така: животът е едно огромно огледало, ако му се усмихна искрено и той ще ми се усмихне. Ако го излъжа - той мене също, ако го наплюя или му покажа среден пръст - пак същото. За това аз му изпращам много въздушни целувки и усмивки, това и получавам.

Лоша

13.   Т. е. ти си лоша - и той е лош? :)

14.   13, тоест да.

Лоша

15.   скука и егоизъм

16.   Това не е тайната на живота, а природата на човека, не бъркай двете понятия. И до този извод са достигнали философите много преди теб. А философията на живота е точно тази, която посочи Лоша... а тайната на живота е чисто и просто любов, защото всичко създадено с любов е красиво и носи много много щастие ;)
Лола
П. П. Размекнала съм се нещо тея дни, щомпочнах да пиша за любов...