Споделена история от Други

Сняг вали
Написах едно стихотворение за едно момиче, което не отвърна на желанията ми. До сега на друга не съм писал стихове, правил съм го рядко само за мен си.. ей така просто :) Нямам навика да пазя такива неща, а не искам да се изгуби. Затова ще го публикувам тук, а и знам че тук има хора, които харесват такива неща:))

Сняг вали

Сняг вали, а теб те няма слънцето да стоплиш,
с дихание на синя роза, аромат на ранна пролет!

Сняг вали, в косите ти звезди посява,
очите сини, трепетно изпращат, частици светлина,
на нечий дълго търсен, морски фар в нощта!

Сняг вали, черупки мразовити прави, сърца обвива в лед,
а ня'кои силно не разбрали, черупки стапят се без меч...!

Сняг вали - парченца пухкав лед, стопяват се на устни сочни,
вкусни като сладолед!

Сняг вали - безумна тишина, натрупва замъци от белота,
една кралица властва, над пагубната чистота!

Сняг вали, целувка страстна - избиваща руменина, лице на нежно
ангелско кокиче, разцъфващо дори и под снега!

Сняг вали, не спирам да копнея,
таз бяла мека пелена – твойте длани нежни, скриващи ме от снега!

Сняг вали, дано запълни тази адска празнота, сравнима само със смъртта...!

Сняг вали, дано стопят се с него моите сълзи...!

Сняг... , вали...

:)

Коментари

1.   Това е, защото си пропуснал водния знак след стиха.

Кумчо Вълчо

2.   мн красиво

3.   Яко е.

4.   Не струва аз се измъчих, за да го прочета. Няма рима, не си съобразил да има равен брой срички във всеки стих. Съжалявам, но е УЖАСНО!!! Опитай пак :)
Синкас

5.   Синкас, ти от позицията на какъв критикуваш? Защото едва ли имаш повече прочетени и написани стихове от Яворов, Дебелянов или мен, а се изказа като най-вещия в занаята.
И само, който разбира от поезия може да знае, че за звученето на един стих брой срички и подобни са глупости.
На мен ми хареса, куца тук - там, но все пак човекът каза, че не пише често, а и това са чувствата му. Колко малко хора в днешно време пишат, всичко само плюе и критикува. Я сложи някое твое произведение да видим.

Лоша

6.   Здравй, много е хубаво това че си написал нещо за момичето което харесваш това е доста мило, и аз съм писала доста много дори и песни, но мисля че в написаното от теб няма достатачно рими... разбираш ли и не се получило доста добре, но знам ли можеби имаш други които са много добри.
Аз от малка си пиша стихчета, песнички.. но тогава не им обръщах внимание и ги затривах някъде.. а за 2011 година съм написала 2 песни едната е лично за мене за живота ми доста е добра! и много ясно с рими описва какво усещам и какво е станало с мен.. другата е за "братовчетка ми" която уж много я обичах.. песента е доста добра също, там се расказва колко я "обичам" и ми "липсва" и имам няколко "спомени" написани също от мен които много ми харесват.. аз по принцип не сядам специялно за да пиша песнички или нещо такова.. то просто ми идва от вътре кога да пиша и когато започна текста ми идва така сейно го знам на изус хаха... По- писането можеби няма да ми повярвате или нещо такова моля не почвайте да ме обиждате как пиша или нещо такова защото самата аз знам че не пиша правено и т. н. Просто си живея в чужбина тук си уча.. Български говоря само в къщи, изобщо не пиша с БГ букви освен в този сайт.
(Ако искате да напиша своята песен за да я видете бих се зарадвала много, ако имате интерес просто ми кажете и ще ви я напиша тук като коментар защото бях я написала един път, но модераторите не са я добавили изглежда не съм направила нещо правилно и така.. )
Момиче на 15.

7.   На мен не ми допада.
Не е толкова лошо като идея, но като изпълнение...
1. Как може сълзите да се стопят, когато те вече са течни?
2. Как изобщо да се стопят в ледения сняг, не би ли трябвало да е нещо топло, което да ги разтопи (ако можеха де)

Както и да е, не искам да орязвам крилете ти....

8.   Един милиционер сутринта, докато отивл на работа, толкова бил впечатлен от красивия снеговалеж и натрупания сняг, че духовното в него се пробудило и измислил следната прекрасна поема:

Снег се сипе на парцали!
Щом се сипе, значи - вали!
И е пухкав, и е мек -
точно като... снег!

9.   Номер 8, това което написа много ме разсмя... показва че и авторът е изпитал същото и горе долу е написал същото :Д хаха

10.   Автор: :)

Тук си имаме една дружинка
плоски, като палачинка!
И се кискат и се смеят
и над чуждото злобеят!

Айде моля ви другари
не бъдете комплексари!
Първо българския научете,
а пък другото не го мислете!

Тъкмо щях да ставам зет,
а не съм.... и за поет!
За бездарник като мен
туй не е голям проблем!

Тука вече има рима,
значи стана пантомима!
Туй поетично подръжание,
е въпрос на отчаяние!

Надявам се, че съм бил ясен
и сайта не ви е тясен!
Темичката бързичко сменете,
нещичко полезно захванете!

Благодаря на номер 7 за учтивата критика! Спазвайте запетайките и благозвучието ще си дойдеее... Справки - поезията на Ботев!
В българският език има термини като, метафора, алегория, хипербула, параболааа... топлоооо, топлооооо, гугъл... хоп - тълковен речник, там има обяснение на тези думички, за буквални хора, а и не само!
Номер 8, браво за стихотворението, голем талкант си баце...
Айде да обясня за последно - мен си ми харесва, щото си е мое. Не съм пуснал анкета - вали ли сняг ако е топло и харесва ли ви или не! Тъй че, има два варианта пред възмутените - или обратно по дупките, или в темите за късите пишки! Има и чувствителни хора тук, давайте го по сдържано...!

11.   Май май целта ти е била да ни накараш да кажем колко зле пишеш за да пуснеш втора повърня... която е също толкова зле като първата... ужас

12.   Интересно, че в стихотворението ти има послание "да научим българския език", след като ти самият имаш няколко доста груби грешки... А споменаването на Ботев няма да коментирам...