Споделена история от Други

Как да превърна омразата в безразличие?
Моля ви, дайте съвет! Заглавието говори достатъчно само по себе си. Не ми се изпада в обяснения защо, как и кой. Със сигурност имам повод да ги мразя тези двама човека. Не пожелавам на никой това, което те ми причиниха. Но тази омраза ме изяжда отвътре, мъчи ме. Искам да бъда безразлична, моля ви, дайте съвет от личен опит.

Изпитвам към тях неприязън, отвращение и непоносимост. Постоянно са ми в главата и си припомням всичко лошо. Сигурно са правили и добри неща, но аз не ги помня. Помня само лошите неща. Преди помнех добрите, но след най-голямата гавра с мен, нещо в мен се пречупи тотално.

Оттогава ги мразя от дъното на душата си и не може да се промени. Тъпях, търпях, търпях до безумие, но не можах повече да издържа, сърцето се изпълни с гняв. Даже не искам и да умрат, прекалено е хубаво за тях, искам да се мъчат, искам животът да ги мъчи и да страдат, както направиха да страдам аз. Искам да си променя мисленето, дотолкова, че да са ми безразлични-как да го направя?

Коментари

1.   Сложи край на всякакви контакти с тях. Недей да мислиш за тях, а просто ги забрави. Заангажирай вниманието си само с приятни занимания. Радвай се на живота. Времето наистина лекува. Ако някой ден ти се случи да срещнеш въпросните двама, ще ти бъдат абсолютно безразлични.

2.   Мразят само слабите. Ако им имаш номера си прави базици по телефона с тях. Поне аз така превърнах омразата в безразличие. Омразата е лошо нещо.
~Кървава победа~

3.   Имала съм същия проблем като твоя. Касаеше се за мъж и жена. Които ме нараниха и унизиха. Тънех в омраза, направо се задушавах от гняв и омраза. Защото при мен бе така: ОБИДА/ГНЯВ/ОМРАЗА - в тази последователност. Постепенно им простих. И започнах да се чувствам много по-добре. Виждала съм мъжът много пъти след това. Когото съм обичала (поне така съм си мислела) и който ме унизи. Бях му отдавна простила и когато съм го виждала (професионално се наложи) не изпитвах никакви лоши чувства към него. Даже сме пили няколко пъти кафе. Усещам, че ме уважава. Но когато го мразех, всъщност мразех себе си и това ме убиваше.
Скоро гледах нещо по телевизията. Една женица, болна от рак каза: "Разболяват човека три неща - страхът, гневът и вината". И е права. Гневът е лош съветник. И лош спътник. Казвам ти го от личен опит. Много пъти съм си представяла как той се гърчи и как аз просто го прескачам, как съдбата му отмъщава и т. н. Но когато го видях СЛЕД като му бях простила, просто се чудех как ИЗОБЩО не изскам подобни неща. Беше ни станал безразличен. Но само ти можеш да си помогнеш - ПРОСТИ. Това е лекарството.

4.   Това което е написала 3 е решението. Наистина е много трудно, но решението е втре в теб. Знам как оствайки сама, мислите ти те връщат на едни и сзщи моменти и не можеш да се освободиш от тях. Силната омраза е точен аналог на силната любов.
Опитай въореки всичко да потърсиш нещо хубаво и започни от там. Знай, че тези хора са недостойни за теб и опитай да им простиш. Мислите ти за тях само те тровят и те унищожават. Знам колко е трудно и може да трае години, но опитай, колкото по бързо простиш, толкова по бъръо ще се почувстваш свободна. Знам, звучи странно, но безразличието или забравата се постига с прошка въпреки и твоята нужда от прошка. Ще се радвам да се справиш много скоро стова вредно чувство. Не се самоунищожавай, дай им прошка, на тях и на себе си и прогзлжи.
Желая ти много щастие и любов