Споделена история от Други

Как да се науча да танцувам кючек
Много искам да се науча да танцувам кючек. Някой може ли да ми обясни тънкостите, движенията и т. н. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Въййй, ти нормална ли си? За какво ти е да играеш кючек??? В миналото турците са ни карали насила да учим тяхната традиция, а сега младото поколение даже е заинтересувано от кючека.. Потресена съм...

2.   Ми намери клипчета в нета, по дяволите! И не си мисли, че кръчмарското кълчене по масите е кючек!

3.   Кючек, а? Ако имаш предвид това, дето го играят циганите (а и българите) у нас, по-добре недей. Нашето тука е пълна безвкусица. Виж истинският Belly Dance е нещо по-цивилизовано и естетично, потърси в youtube.

4.   НЕ СЕ УЧИ!!!!

5.   Не се учи... моля те! Не падай толкова ниско!

6.   Вие, хора, добре ли сте? И защо да не се научи да танцува кючек?

7.   Научи се. Не ги слушай другите! Щом искаш научи го. Не падаш ниско изобщо, когато искаш да научиш нещо. Значи за кючека трябват чупки в кръста.. гледай видеота и имитирай.. с течение на времото ще се научиш!

8.   Според мен дори и да се научиш да играеш кючека... пак няма да го можеш добре. Защото този танц идва отвътре... виждал съм хора, които никога не са го учили. а го играят толкова добре че направо нямам думи... Аз лично не мога, с два леви крака съм :)

NoBody

9.   №8 не си прав който наистина иска може на всичко да се научи. Няма хора родени научени на каквото и да било, всеки се е учил преди да танцува пред хора. Дори да има талант един човек ако не го развива от малък той талантът закърнява.

10.   и аз искам да се науча и се опитвам, но не става. Дано с времето да ми се получи

11.   Боже, опази ни. До къде стигнахме... децата да искат кючеци...

12.   Защо не се запишеш на курс по ориенталски танци? Имам една позната, която ходеше преди и много ? харесваше, казваше, че се научила на много интересни движения. Аз лично не танцувам, защото съм с два леви крака, а и кючека никога не ме е привличал, но не виждам нищо лошо, ако човек иска, да се научи. Друг вариант са клипчетата в нета.

B. M.

13.   Не спомена от кое село си, че да се учиш на кючеци :) (нищо против селяните)

18.   Не слушай другите. На каквото да се начиш все е полезно. Аз като бях на 5 мн ме биваше ама ся съм на 12 и нещо не се получава....

20.   Аз също искам да се науча и се получава до някъде. :)
И номер 13, нещо против? Никой не си избира къде да се роди, за бога -. - Не разбирам какво лошо има да искаш да пробваш нещо ново? !

21.   Научи се, и аз също съм се учила и няма нищо срамно.

24.   Всеки има правото да се учи, тя също! Миличка може да ходиш на уроци, може и на компютъра!

29.   Просто се тресеш. Елементарно е

30.   Най-лесно ставало ако си на манивелата....

31.   Много е лесно, а ако не можеш влез в интернет напиши как да се науча да играя кючек стои пред огледалото и прави чупки и т. н.

32.   аз като бях малка бях много добра преди една година се опитах не ми се получаваше много добре но тренирах пред огледалото в къщи и ся съм супер

33.   Върти си кръста мърдай краката кючека се играе както и да е кръста ръцете и краката са важни в кючека

34.   Хора не сте ли чували за обща култура? Момичето иска да научи нещо колкото да го знае. И какво че е турско? И коледата е еврейска ама я приемате нали? Не бъдете такива расисти. Аз също бих искала да се науча!

35.   Между кючека и Belly dance може ли да ми кажете каква е разликата?? Тва че вие не искате да се научите не означава че и другите не искат. Не отбивайте желанието на момичето. Научи се аз мисля че е добре да се опитва от всичко, а и не всеки може да прави такива движения. Танците са изкуство и не всеки може да танцува. Аз също искам да се науча да играя.. Така, че успех! :)

36.   Бре, засрамете се,
срамувате се от народната си музика и танци, като я чуете се мръщите, а се възхищавате на кючека.
Отвратена съм.

37.   Кючекът е селяния и цигания, а не обща култура. Ако искаш култура и нещо което ще бъде оценено научи някой български танц, защото нашите народни песни и танци са уникални и няма други подобни в целия свят. А кючек играят циганките в махалата. Номер 34 в голяма грешка си, Коледа е Християнска, а не еврейска. Евреите са убили Христос, те са най-големите врагове на Християнството. Нямам думи, този народ съвсем изтрещя! Хора учете и пазете Българското, ние сме Българи, а не мангали.

38.   Можеш да погледнеш ето този безплатен бели денс видео урок. На български е и е от квалифициран в Германия учител по египетски ориенталски танци. Ако търсиш това, което се танцува по масите в кръчмите на нашата чалга ... това няма нужда да го учиш ... хората са прави. Ако обаче искаш да танцуваш екзотично и изящно като Шакира - бели денс, този видео урок определно ще ти помогне.

http://nevena.dance/school/безплатни-бели-денс-уроци-софия/

39.   Оф момичето като иска да играе кючек да играе къв ви е проблема нали вие няя да го играете а тя

41.   Абе вие не сте в ред защо да не се учи това иска това ще прави и аз искам да се науча да играя кючек не си мислете че само циганите играят кючек напротив и българите го играят и това е нещо хубаво защото малко са хората които могат да играят вие като искате да сте някви с извинение мазни кифли които знаят само да се гримиросват и да си мислят с какво да се облечат и какво да си купят че да изглеждат по-добре и да впечетлят едно момче напротив ако искате да впечетлите едно момче трябва да можете да играете кючек за да може той да види какво можете а не само да измислите как да се гримиросвате