Споделена история от Други

Къде да си хвърля пъпчето?
Здравейте!
На 22 години съм. Намерих си пъпчето в една салфетка из купищата стари снимки. Попитах майка ми и тя каза, че не искала преди време да го хвърли, както се прави по традиция и го запазила. Сега се чудя какво да го правя. Дали да го хвърля някъде, където искам да се устроя. Защото аз живея в България и в чужбина, но ако трябва да избирам за постоянно бих се устроила там. Да си хвърля ли пъпчето някъде там, или това са пълни глупости и няма нищо вярно в тези традиции и обичаи?
Благодаря ви!

Коментари

1.   Това са пълни глупости. Аз бих го хвърлила в коша, защото не вярвам в такива неща.
В днешно време иначе може да е много полезен - извличат се стволовите клетки, които могат да спасят живот.

2.   Аз не вярвам в тези изостанали традиции, по - скоро ми се струват суеверия, аз не бих го хвърлила в коша, по - скоро бих го запазила, ама като се замисля пък за какво ми е.... колкото до стволовите клетки, те се извличат когато е току що отрязано, а не 22 години по - късно... така че авторке както ти си решиш, ако искаш и вярваш в тези неща го хвърли където искаш може пък и да ти се получи, нали знаеш плацебо ефекта, така че прави каквото ти се струва най - добре

3.   Хвърли го там, където сърцето ти подсказва, но моля те не и в коша. Дори и да не вярваш в суеверия го остави на място, което е скъпо за теб и когато минаваш от там ще се сещаш за него. Аз направих грешката и го хвърлих в училището ми, където учих 12 години, а трябваше да е в двора на църквата, но какво да се прави- бях тъпо хлапе :)))

4.   Дори да има нещо вярно в хвърлянето то трябва да се извърши от родителя преди детето да навърши 40 дни. Допускам да има нещо вярно, защото познавам хора леля ми изгуби пъпчето на дъщеря си и от както дъщерята е станала на 15год не иска да вижда майка си. Комшийката пази пъпа на синът си и той вече на 39 още не е женен и живее при нея. Приятелка хвърли пъпа на дъщеря си в училищен двор с желанието детето да учи, тя стана учителка заместник директор на училище и така нататък....
№1 Стволовите клетки се извличат от замразени веднага след раждането пъпчета не изсъхнали 22 годишни остатъци. Тези остатъци изсъхнала кожа мюсюлманите вярват, че стрити на прах помагат за лечение на рани.
Ако бях на твое място бих хвърлила пъпчето в река, така ако има нещо лошо да се измие от съдбата ти.