Споделена история от Други

Несигурност
На 21 години съм и никога не знам какво искам. Трудно взимам решения и в повечето случай не сам убедена в тях. Дори не мога да разбера харесвам ли мъжът които е до мен или е просто по задължение. Имам чувството че съм най несигурния човек на света и непрестанно имам нужда да се доказвам пред себе си. Има ли вариант това положение по някакъв начин да бъде преодоляно или ще си умра с тая несигурност?? Странен синдром е това повярвайте ми!

Коментари

1.   Коя зодия си. Близнаците са така.

2.   Обърни се към психолог. Ще ти помогне.

5.   Няма нищо странно, нали си жена все пак...

6.   Аз също съм на 21 години и се чувствам по същия начин. Смятам че е от възрастта, с времето ще поулегнем, пораснем и ще бъдем по-решителни. Съветвам те да гледаш положително на всичко, да се усмихваш често и да избягваш да се срещаш с хора, които те товарят допълнително с проблемите си. На мен това ми помага...

7.   Здравей. Аз съм на 22. Имам същия проблем. какво да правя по нататък с живота си - по отношение на работа, имам същите съмнения по отношение на приятеля ми.. и въобще - чувствам, че ставам за нещо, когато попадна в някоя кофти ситуация, потроша си нервите, но в крайна сметка "оцелея".. тогава вярвам, че мога да се справя..
незнам какво да те посъветвам, аз също получих съвет за психолог, защото този "синдром" ми пречел да се наслаждавам на живота и съм била в някакъв вид депресия - усмихната, забавляваща се, но с тъжен поглед... ако намериш някакво решение - пиши.

8.   Нищо страшно, момичето ми, всички жени сте така. Вечно търсещи и премислящи, вечно плашещи се от избор, вечно склонни да намирате проблеми там, където ги няма. Не ти трябва психолог да ти пълни главата с глупости. Слушай собствената си интуиция и върви по-смело напред. Млада си, забавлявай се, весели се, живей си живота и не се терзай много-много. И не забравяй - ти си жена, ти можеш всичко:)