Споделена история от Други

Искам да преодолея срама да танцувам пред хора
Моят проблем на пръв поглед няма да ви се види нищо сериозно и кой знае какво, но за мене си е важно.
На 22 години съм, момиче. Проблемът е, че немога да се отпусна и да се збавлявам сред хора и по специално да танцувам. Не ходя на дискотеки точно затова и отбягвам купони и рождени дни. А обожавам музиката и най вече танците. Когато съм сама постоянно танцувам и ми харесва как го правя, но пред хора -край-сковавам се и съм като дърво, което се поклаща на вятър-много съм смотана.
Нещо взе да ми омръзва яката, защото водя пенсионерски живот и един ден много ще съжалявам за изгубеното време. Сега трябва да живея и да се забавлявам. Сега е момента. Яд ме е на себе си.

Често си мечтая как отиваме на дискотека с компанията и се забавлявам от сърце, без да ми пука как изглеждам отстрани. Защото аз през цялото време само затова мисля. Само не ми предлагайте алкохол, защото съм против. В смисъл-искам трезвена да съм и да го направя това. Както едно време, когато бях на 12год. и не ми пукаше.
Сега се замислих как да го преудолея и си викам-ще стана танцьорка-това е начина. Обаче малко като че ли ме е шубе, защото съм чувала че днешните танцьорки не работят само като танцьорки, ако ме разбирате. Иначе много би ми харесало като професия, защото мога да танцувам 24 часа, а и ще преудолея срама най-вероятно.

Незнам какъв е начина. Моля, дайте съвет. Искам на диско. Искам да танцувам до припадък.

Коментари

1.   С практика се преодолява. Танцувай няколко пъти без да ти дреме и ще се оправиш.

2.   съветът може да не е много добър, но удари една водка и ще ти дойде музата :DDD

3.   Съжалявам, но явно не сте ме разбрали правилно.
Не е толкова лесно. От 10 години не съм танцувала пред хора. Единствено, когато съм самичка вкъщи. Когато се опитам да направя нещо пред хора, се получава "клатещо дърво", ако не и по-зле. Сковавам се и немога да помръдна. Сякаш тялото ми се парализира.
Пробвала съм не с едно, а с повече питиета и ефекта е една супер грозна гледка на пияна жена, ходеща да повръща в тоалетната и заспиваща на сепарето.
Много по сложно е, но немога да го обясня, а и едва ли някой ще ме разбере...

4.   защо не се запишеш на някакъв вид танци - в групата ще се отпуснеш, а и там няма да те познават. ако не се получи, винаги можеш да се откажеш.

5.   Ами, отиди на уроци по танцуване. Така не само ще си сред други "клатещи се дървета" със същите страхове, като твоите, но и в края на курса ще си преодоляла срамът и ще си се научила да танцуваш правилно, което ще пребори всичките ти съмнения.

Обаче, ако става въпрос за въртене на кючеци по евтини дискотеки и чалгарски рождени дни е нормално да те е срам. Това не е забавление, а излагация.

6.   Здравейте, авторката съм. 3 години по-късно имам отново същият проблем, написах в гугъл и попаднах на собствената си тема. Искам само да кажа, че имам все още същият проблем. За това време отидох няколко пъти на дискотека, само един път се престраших да танцувам и ХОРА, ТОВА БЕШЕ НАЙ-ГОЛЯМАТА ИЗЛАГАЦИЯ В ЖИВОТЪТ МИ. НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ! Правих някакви глупости с тялото си, опитвах толкова да се движа нормално, но тялото ми правеше съвсем други неща. А физиономията ми беше просто все едно ходя по голяма нужда при запек. Бях с две момчета и две момичета и едното момиче ме дръпна настрани вика "Какво правиш? ", викам "Не ми е добре нещо, лошо ми е. "Просто няма такъв срам, те не ми повярваха естествено. Обещах си никога да не танцувам пред хора повече, ама никога. Няма да отида и на дискотека вече. Срам ме е даже на танци да се запиша, иде ми да се гръмна.

7.   Какво ще кажеш да спре да ти пука? Приятелката ти как танцува, ако танцува? Гледай я и танцувай като нея. Иначе не разбрах що ен се запишеш на танци - аз почнах като пълно дърво на суинг танци, година по-късно съм доста по-отпуснат, а и партитата са много готини.

8.   https://www. google. bg/#q=how to dance at a party&tbm=vid
В Интернет има всичко.
Упражнявай се 1 седмица вкъщи, две. Сподели на някоя близка приятелка (леля ти, баба ти, сестра ти, братчедка ти също стават) и я викни у вас. Пуснете музика, сподели си проблема, питай ги/я да ти дадат мнение. И аз го имам същия проблем, но по едно време почнах да се отпускам и се получи по-добре. Вкъщи пред огледалото танцувам често. Не може вкъщи да се справяш, а като излезеш на дискотека да се излагаш - това означава че супер много се притесняваш и дори не можеш да се забавляваш като хората. Самочувствието е голяма работа.
И не на последно място си намери някви нормални приятели, които няма да те гледат криво когато се опитваш да танцуваш, а ще те разберат и ще се опитат да ти помогнат да се отпуснеш. От ония, които ще се смеят С тебе, а не НА тебе или пък ще ти се цупят, че ги излагаш. Самуирония малко, бейбе.
Пък в краен случай що пък не - пробвай с някви танци. Сподели си проблем с някоя пекана треньорка, дет да те разбере и да помогне. Частни уроци 5-6 пъти, после се присъедини към група. Има какво ли не - спортни танци (латино ли кво са там), самба, рага джам, хип-хоп...
Дерзай и успех! ;)

9.   Разбирам да се срамуваше от танците защото са глупаво нещо, а то ти се срамуваш защото не си можела да се отпуснеш. Излагаш се. Какъв е смисъла от танците освен чехълчето и амебата на дансинга да си правят намеци с тях. Освен тази им функция не намирам нищо смислено в тези движения, нито пък ги намирам за забавни. Ти можеш ли да ми обясниш кое точно те кара да се чувстваш приятно като танцуваш?

10.   Аз пък мога.
Ако само това намираш в танците, може би не си виждал достатъчно различни видове танци. Или не си танцувал някога.
Да, танците още от древността служат точно за тези намеци, но също служат и за изразяване на чувства и разказване на истории. Е, никой не е казал, че на всяка цена трябва да ти харесва - може пък да не са твоето нещо.
На мен лично танците ми харесват, защото освен че могат да бъдат красиви и ефектни, са приятен начин за изразходване на енергия, за зареждане с такава, за раздвижване на цялото тяло, допринасяне за здравето и доброто настроение.
Бих те посъветвала да ги изпробваш сам/а, но в крайна сметка it's up to you...

13.   Спокойно! Ти си нормална. Ех да имаше и в моя град такова момиче което не пие и не танцува. Аз така и не можах да разбера този примитивен начин за изразяване на емоция "танца"! Не мога да разбера защо всички свързват забавата с алкохолизъм и танци. Това за мен е най-примитивния начин човек да се забавлява! Има много други по-приятни и адекватни начини.

14.   Авторке, аз пък цял живот съм живяла до морето и ме беше страх от водата! Всички от семейството ми плуваха, а аз не.
На 29 съм и едва миналата година се взех в ръце и се опитах.
Доста вода нагълтах. Но мога да кажа, че имам голям напредък.
И зимата също ходих на басейн, за да не си загубя куража.
Така че от теб зависи. Ти си силата! Повярвай си!
И не мисли за това кой какво ще мисли... успех!