Споделена история от Други

Помогнете ми да се справя със самотата
Здравейте!
На 35 години съм, имам син на 11г., който живее при май ка си (разведен) от 8 години.
Сигурно е банално, но нещата не потръгнаха.
От както се разведох, ми тръгна... в смисъл:
- добра работа
- добри доходи
- приятели... купони, карам хубава кола, обличам се в скъпи дрехи.

Погледнато от страни съм за завиждане, но не е точно така, както изглежда!!!
От доста време съм сам, не че няма с кого да спя, а просто няма на кого да държа! Ивсичко това по мо
я вина, аз не съм перфектен, но винаги искам човека до мен да е? ! Да е красива, да се облича добре, да е.... просто перфектна. Не ме интересува разведена, или не,
българка или циганка, на 20 или на 40 г.
Не знам, защо станах такъв? И най вече не знам какво да правя... писна ми искам да имам човек до мен, на когото да държа, а и тои на мен.

Ей хора дайте ми съвет как да се променя, понеже осъзнавам, че аз си го правя сам да съм в това положение? !

Коментари

1.   Няма как да бъде перфектна приятел! Компромисът спасява нещата, но е истина, че има компромиси, които не могат да се правят на всяка цена. Не парадирай с пари и коли, бъди себе си. Бъди човек!

2.   Напиши горното в друг сайт - например за запознанство. За всеки влак си има пътници, но трябва да си конкретизираш изискванията.
Иначе - намери си хобита, ходи на танци (салса е модерна) - там липсват кавалерите. Освен това можеш да си търсиш и рускиня или подобна жена. Те много оценяват мъже като теб. Имам подобни приятелки, добри домакини и майки са, носят мъжете си на ръце, защото са познали мизерията, боя.

3.   Бих искала да ти дам един съвет. Ти казваш, че искаш да се промениш. Предполагам, че критериите ти са се вдигнали, защото ти самия много си се старал да имаш това, към което повечето хора се стремят - добри доходи, хубава кола и скъпи дрешки.
Предполагам също, че това те е направило по-студен (само предполагам), по- арогантен и безкомпромисен. Ако търсиш красива жена, която се обича добре няма да имаш никакви проблеми. Българките са красиви жени. Но ако искаш да задържиш някоя трябва да ? покажеш какъв човек си (подкрепям N1). Избери си обект на желанието и я накарай да те види отвътре. Все има някоя, която те интересува. Накарай я да се чувства специална и близо до теб. Въоръжи се със търпение. Пожелавам ти успех!
Друго не знам.

4.   Доколкото разбирам проблемът на автора не е, че не може да си намери жена, а в това, че има прекалено високи очаквания към нея. След което неминуемо се разочарова, остава сам и търси следващата и така нататък... С това, че демонстрираш висок стандарт (пари, коли, дрехи) най-вероятно привличаш жени тип златотърсачки, които освен визия и секс в общия случай нищо друго не могат да предложат. Макар че изискванията ти за перфектност "да е красива и да се облича добре" да са доста повърхностни, според мен очевидно това не е достатъчно, за да се чувстваш добре с такава жена. Мисля, че ако промениш критериите си за жената, която търсиш, т. е. да вкараш малко интелектуални и личностни характеристики, а не само визия, ще откриеш, че интересната, умна и способна жена е за предпочитане пред празноглавата красавица. Ако говорим за сериозна връзка де.

5.   Пък и в края на краищата всяко грозно патенце, може да се превърне в красив лебед. Дай шанс на обикновените и умни момичета, които знаят как да обичат и да се отдават докрай!