Споделена история от Други

Осъзнайте се. Не се оплаквайте!
Към всички читатели искам да кажа само едно никога не се оплаквайте от живота какъфто и да живот живеете.
И аз бях така преди време постоянно се оплаквах, защо нямам това, защо нямам онова, защо не мога да ходя на места които ми се ходи защо не се развиват нещата така както ги искам аз и така на татък. Но накрая разбрах едно нещо, че колкото повече се оплаквам и мисля по проблемите толкова повече потъвам във блатото. Знаете ли колко милиона хора се молят всеки ден да са на вашето място а? Затова не се оплаквайте от живота. Отпуснете се просто, толкова ли е трудно, пуснете се по течението и ще се почуствате по спокойни и щастливи. Успех :)

Коментари

1.   На теория звучи лесно, на практика обаче е съвсем друго :) Проблемът на повечето от нас е, че сме перфекционисти, искаме всичко да ни е наред и забравяме, че трябва да се радваме на малките неща. Поне лично при мен е такъв случаят, или по-скоро беше, докато не разбрах, че получаваш нещо за сметка на друго. Както беше казал някой, животът е поредица от "или... или... или" :)

2.   Към тази история няма какво много да се коментира, аз бих искал да кажа само едно БИНГО!

Ако имаше начин да се оценяват историите, получаваше 3 път по 5 точки от мене.

Кубрат

3.   Прекрасни мисли :)

4.   Браво на авторката, абсолютно е права. Прочетете книгата „Излекувай живота си“. На мен страшно ми помогна и за 1 година от калта на седмото небе стигнах само с положително мислене!
А.

5.   На мен пък много ми помогна книгата на Лари Уингет "Спри да хленчиш! Размърдай си задника".

Rebel

6.   Сещам се за една моя колежка - сутрин вместо добро утро ни залива с помия, храни се със съжалението на околните и се чуди за какво да се оплаче (поради липсата на истински проблеми). Та тази седмица темата на въпросната госпожа е гастритът и, и според нея НЯМА по-голям страдалец. Така ти го разказва от 7:30 сутринта до 17:30, че се замисляш не е ли най-добре да я удушиш, накълцаш, гръмнеш.... много неща ми минават през главата, като я гледам как се "мъчи" по цял ден.
И познайте - живота и е ужааасен, та тя сама си го вика и рано или късно наистина всичко я застига. Хич няма да се учудя, ако скоро се обади гастрита и, но тогава и да се оплаква, лъжливото овчарче само ще си сърба чорбата.
Така че ЕВАЛА НА АВТОРКАТА- забравете тия черни дупки и депресии!! Хора, не са ни нужни психолози, нужна ни е воля, решителност и малко здрав разум, мамка му!!!!

7.   Е, нали целта е да надграждаме и да повишаваме не само стандарта, а и останалите неща, трябва да има прогрес, ако хората спрат да мрънкат ще останем тъпи като дебили и няма да се развиваме...
Да ти имам теориите...

8.   Номер 7, амбиция! = мрънкане

Кубрат

П. П. В случай, че не е ясно,! = е задраскан знак за равно, т. е. "различно от".

9.   До № 6, за колежката ти е по-добре да й дадеш малко личен опит. :) Иначе обичам да гледам толкова много общителни хората ;) Успех!