Споделена история от Други

Хората - просто статистики и числа
Забелязвате ли че при трагедии, катастрофи и бедствия се набляга на информация за причинените материални щети и загуби, застраховки, спад на БВП и други изчисления? А между другото загинали и ранени еди си колко човека-ей така за статистика. И толкова за хората. После важното е как да почистят, кога ще получат застраховките, кога и с кои пари ще построят разрушеното и такива неща.
Та нима хората вече са проста една статистика и живота като такъв няма значение.? Нима ти си просто едно същество което пречи да се построят нови сгради? А като бях малък мислех че живота е нещо велико и заслужава велико уважение, а то било просто една статистика... Нима това е нормално?

Коментари

1.   Да, нормално е! Какво друго да се прави за умрелите-да се организират паради и шествия? Да спрем да живеем и ние, заради тях? Ами хайде организирай ти нещо като искаш.

2.   Да ти кажа... доста подробно казват колко са загиналите, на колко са години и какво точно се е случило (ако е катастрофа). Ако говорим за разни бедствия, то нормално да е просто статистика, защото жертвите (обикновено) са доста на брой. Не могат да ги изброяват поименно, за всеки случай. Пък и какъв ще е смисълът? Това нещо ще промени ли? Съмнявам се.

3.   Освен това на мен лично ми е омръзнало от подобни новини. Вече не гледам точно поради тази причина, но пак чувам я по радиото, я брат ми ще гледа и в интернет също всичко е залято с това кой се е самоубил, кой как е убил... Ако е някой е умрял по не интересен начин го споменават веднъж, което е достатъчно, но за убийствата ги повтарят с години едни и същи, защото са скандални и от това печелят, не за друго.
от номер 1

4.   Тези новини са пълна глупост. Казват само негативни неща. Какво да направя, като някой е умрял? Какво ме интересува... вече е мъртъв, не мога да го съживя и изкарам от гроба. Затова трябва да се гледа само напред.

5.   Номер 1, защо си толкова злобен? Момчето имаше предвид нещо съвсем друго.
Момче, да ти кажа: просто живеем в материален свят. Така е било откакто свят светува. Човешкият живот не струва пукната пара. Винаги, винаги е било така.

6.   Когато загине един човек това е лошо.
Когато загинат десет е трагедия.
Когато загинат 10 000 е статистика.

7.   Авторе, гледай филма Телевизионна мрежа(Network) и ще видиш, че нищо не се е променило с годините.

8.   Мъртвите са си статистика и винаги са си били такива. Нима не си учил история, нима толкова тъжно чувстваш смъртта на всеки войник умрял през войните, нима знаеш имената им не имаш информация от статистиката за броя на мъртвите и толкова.
Да авторе ти си просто едно същество и не знам кой ти е втълпил в главата, че си нещо повече от еволюирал бозайник.